چگونه با شوهر بد اخلاق رفتار موثر داشته باشیم؟

شوهر بد اخلاق
 • شوهر بد اخلاق چگونه با شوهر بد اخلاق رفتار موثر داشته باشیم؟

  چکیده مطلب

  خوش اخلاقی شوهر ، نقش زیادی در زندگی مشترک دارد و باید به آن توجه داشت؛ به این دلیل که حسن خلق است که باعث ایجاد سازش و تحکیم روابط خانواده می شود نه چیزهای مادی همانند پولدار بودن و زیبایی ظاهری. شوهر بداخلاق ، باعث ایجاد غم، اندوه و افسردگی می شود و شادابی […]

  خوش اخلاقی شوهر ، نقش زیادی در زندگی مشترک دارد و باید به آن توجه داشت؛ به این دلیل که حسن خلق است که باعث ایجاد سازش و تحکیم روابط خانواده می شود نه چیزهای مادی همانند پولدار بودن و زیبایی ظاهری. شوهر بداخلاق ، باعث ایجاد غم، اندوه و افسردگی می شود و شادابی را از همسر و خانواده اش می گیرد. در صورتی که افراد اعضای یک خانواده اخلاق مناسب و نیکویی داشته باشند محیط این خانواده تبدیل به بهشتی می شود که همه از بودن در آن لذت می برند.

  در زندگی مشترک زناشویی، پستی و بلندی های زیادی است که نحوه درست برخورد با آن ها احتیاج  به داشتن روحیه و اخلاقی مناسب است. زن و شوهری که این دو ویژگی را دارا نباشند با همفکری و همکاری هم نمی توانند با این مشکلات زندگی مقابله کنند. در صورتی که هر کدام از زوجین بد اخلاق باشند هرچند که طرف دیگر اخلاق خوبی داشته باشد زندگی برای هردوی آنها تلخ می شود.

  در این مطلب تکامل من قصد داریم عواملی که باعث ایجاد بد اخلاقی شوهر شما می شود را بررسی می کنیم شناخت این عوامل و رفع آن ها می تواند باعث شود که شوهر بداخلاق خود را به شوهر مهربان و خوش خلق تبدیل کنید.

  عوامل روانی که باعث می شود شوهر بداخلاق داشته باشید

  ۱- صدمه زدن به حرمت و احترام مرد

   

  از مهمترین عواملی که باعث بد اخلاقی مردان در خانواده می شود، صدمه زدن به حرمت و احترام مرد در نقش پدری است. رفتارهایی که زن به صورت پرخاشگرانه و توهین آمیز در حضور بچه ها انجام می دهد باعث تضعیف اقتدار و ابُهت او در خانواده می شود و علاوه بر از بین بردن غرور و شخصیت پدری، عزت نفس او را هم تخریب می کند. به این دلیل ممکن است باعث شود که شما شوهر بد اخلاق داشته باشید.

  ۲- نسبت دادن صفات نامناسب به شوهر

  بعضی اوقات برخی از زنان، اذیت و آزارهایی برای شوهر خود ایجاد می کنند و به جای گفتن سخنان محترمانه  الفاظ نامناسب و توهین آمیز به کار می برند که این عامل باعث می شود که مرد فکر کند که در نظر همسرش چنین شخیصیتی دارد. در نتیجه باعث بروز رفتارهای متناسب با این رفتار زن می شود که یکی از این رفتارها بد اخلاقی است.

  ۳- توجه نکردن به خواسته و انتظارات مرد

   

  محبت کردن و ایجاد صمیمیت در محیط خانواده، با آگاهی به خواسته و انتظارات همسر و تا اندازه ای با رفع آن ها به وجود می آید. برای اینکه که مطمئن شوید می توانید از او بپرسید که آیا انتظارات و خواسته هایش تحقق یافته است. بعضی وقت‌ ها زن ها با وجود اینکه می دانند که شوهرشان به یک مسئله حساس هستند و یا انجام یک رفتار مشخص باعث ناراحتی و آزردگی او می شود، برای اذیت کردن و ناراحت کردن او آن رفتار انجام می دهند. این اعمال باعث تشدید عصبانیت شوهر بداخلاق می شود.

  ۴- تفاوت قائل شدن بین فامیل های خود و شوهر

   

  ازدواج کردن باعث ایجاد وحدت و یگانگی زن و شوهر می شود، با این وجود هر آنچه مورد احترام و علاقه هرکدام از زوجه است باید برای طرف مقابل هم مورد احترام و علاقه باشد. فامیل ها و خویشاوندان شوهر در نزد او احترام و ارزش خاصی بر خوردار است و باید برای زن هم دارای ارزش و احترام باشد.

  هنگامی که زن برای فامیل و اقوام خود ارزش و احترام بیشتری نسبت به خویشاوندان شوهر قائل شود و آن ها را برتر از فامیل های شوهر خود بداند، بیشتر با آن ها رفت و آمد کند و در مقابل فامیل های شوهر خود را بیگانه در نظر گرفته و مایل به ارتباط با آن ها نباشد، با هر کار و عملی که شوهر برای کمک و خدمت انجام می دهد مخالفت کند باعث ایجاد ناراحتی های روحی و روانی در شوهر خود می شود. همچنین سبب می شود که شوهر رفتارهای متناسب با این اعمال انجام دهد و اخلاق بدی از خود نشان دهد که در نظر او دوستی و علاقه همسرش حقیقی نمی باشد.

  ۵- مقایسه نادرست شوهر با مردان دیگر

  بعضی از زن ها همیشه در حال مقایسه همسر خود  با سایر بستگان و شوهر دوستان خود  هستند این در حالی است که تنها جنبه منفی شوهر خود را می ببینند و آن ها را بزرگ نمایی می کنند و احساس می کنند که در زندگی کمبود و محرومیت های دارند و اصلاً تفاوت های فردی و موقعیت های افراد مختلف را مد نظر قرار نمی دهند. این رفتار ها موجب ناراحتی و عصبانیت آقایان می شود.

  ۶- عوامل اقتصادی در بد اخلاقی شوهر

   

  از عوامل دیگر که باعث می شود که زنان یک شوهر بداخلاق داشته باشند عوامل اقتصادی است در این مورد زنان اسراف می کنند و در میزان و مقدار خرج کردن اموال شوهر زیاده روی می کنند و همچنین سبب می شوند که اموال مرد اسراف یا تباه شود. در بعضی موارد دیگر زن اقدام به تخصیص دادن اموال شوهر به خود بدون کسب اجازه از او اقدام می کند یا نسبت به بخشیدن آن به نیازمندان بدون کسب رضایت شوهر عمل می کند. در حالت کلی چنین اقداماتی موجب نارضایتی مرد می شود و از کجا معلوم مرد را از نظر مالی در تنگنا قرار ندهد و برای اینکه هزینه های زندگی را تامین کند نیاز به کار و تلاش بیشتری نباشد. این کارها هم سبب خستگی جسمی و روحی او می شود.

  ۷- عوامل جنسی تاثیر گذار در داشتن شوهر بداخلاق

   

  از اصلی ترین وظایف زن برای جلوگیری از انحرافات اخلاقی شوهر ارضای نیازهای جنسی او است، چون رفع نیازهای جنسی از کارکردهای زندگی زناشویی است و مرد را از آلودگی های اخلاقی و جنسی دور نگه می دارد. در مواردی که زن در انجام این وظیفه کوتاهی کند می تواند سبب مواجه شدن مرد با زنان دیگر برای رفع نیازهای جنسی و غریزی خود شود و یا در اثر خودداری از انجام این اعمال نامشروع با مشکلات روانی و روحی روبه رو شود. این مورد بخصوص در سال های ابتدای زندگی که تمایلات جنسی در آن ها بیشتر است اثرات بیشتری خواهد گذاشت.

  در بعضی موارد دیگر، زن با بی میلی جنسی با همسر خود بر خورد می کند و در حالی که از نظر ظاهری با آمیزش جنسی او مخالفتی ندارد ولی با بی میلی و سردی با آن رو به رو می شود که در این شرایط بر طرف کردن شهوت مرد به کندی انجام می گیرد و او احساس محرومیت از سوی همسر خود می کند. این رفتار به مرور زمان موجب ایجاد بد اخلاقی در مرد می شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا