چند راه ساده برای داشتن روحیه شاد که حال شما را بهتر می کند

روحیه شاد
 • روحیه شاد چند راه ساده برای داشتن روحیه شاد که حال شما را بهتر می کند

  چکیده مطلب

  اگر دفترچه یادداشتی دارید که هنوز از آن استفاده نکرده‌اید، همین الان وقت آن است که افکار و احساسات خود را بر روی آن ضبط کنید. نوشتن باعث می‌شود تا ذهن شما طبقه بندی شود و مسائل مختلف را بتوانید اولویت بندی کنید. در این صورت است که می‌توانید بر روی اولویت‌ها تمرکز کنید.

  چند راه ساده برای داشتن روحیه شاد

  روحیه شاد گمشده‌ای است که بسیاری از افراد در جستجوری مداوم آن هستند. اغلب مردم برای داشتن روحیه شاد دنبال ترفندهای پیچیده می‌گردند اما واقعا زندگی آنقدرها هم سخت طراحی نشده است. با کارهای به ظاهر کوچک اما مداوم می‌توانید روحیه شادی داشته باشید و هم بر روی اخلاق خود و هم دیگران تأثیر مثبت بگذارید.اگر کنجکاو شده اید تا برخی ازین راهکارها را بشناسید، با این مطلب همراه باشید.

  راه حل هایی ساده برای داشتن روحیه ای شاد

  • به طور منظم ورزش کنید.
  • اوقات فراغت را با دوستان خود سپری کنید.
  • خواب کافی داشته باشید.
  • بیش از حد توانتان کار نکنید.
  • قبل از خواب و بعد از بیدار شدن به افکار مثبت بپردازید.
  • به دیگران کمک کنید.
  • نفس عمیق بکشید.
  • زیاد بخندید.
  • غذای سالم میل کنید.
  • آب بنوشید.
  • برای علاقه‌های خود زمان بگذارید.
  • به مسائل کوچک اجازه ندهید تا آرامش شما را بر هم بزنند.
  • افکار خود را بنویسید.

  جالب است نه؟ کوتاه، ساده و شدنی! پس از همین الان شروع کنید.

  به طور منظم ورزش کنید.

   

  ورزش کردن به صورت منظم باعث می‌شود تا آندرفین‌ها آزاد شده و در نتیجه باعث بهبود خلق و خوی شما می‌شود. ورزش منظم یکی از عادتهایی است که باعث می‌شود شما روحیه شادی داشته باشید. به طور متوسط باید روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنید ولی مجبور نیستید که هر روز یک تمرین خسته کننده را انجام دهید. می‌توانید چند روز در هفته را با دوستان و آشنایان خود به ورزش بروید یا چهار روز را به یوگا و بقیه را به خودتان اختصاص دهید. فقط مطمئن شوید که تمرین روزانه خود را ترک نمی‌کنید. حتی گاهی اوقات بدنیست به جای استفاده از آسانسور از پله استفاده کنید.

  اوقات فراغت را با دوستان خود سپری کنید.

   

  صحبت کردن با دوستان باعث می‌شود که پر انرژی و سرزنده‌تر باشید. البته اگر تمام وقت خود را به دوستان خود اختصاص دهید و هیچ وقت آزادی برای خود باقی نگذارید، ممکن است خیلی زود از این کار خسته شوید و احساس بدی پیدا کنید. هفته‌ای یک الی دوبار به دیدار دوستان خود بروید و از هم صحبتی با آن‌ها لذت ببرید.


   

  اگر دوستانتان خواستند که قراری در بیرون از خانه داشته باشید و در آن لحظه احساس تنبلی یا بی حوصلگی می کردید، حتماً پیشنهادشان را بپذیرید. در چمع دوستان بودن احساس بهتری به شما خواهد داد. یادتان باشد همنشینی با دوستان مثبت اندیش و فعال شما را سرشار از انرژی و هیجان می کند و در نتیجه سرزنده‌تر خواهید بود. اما اگر با افراد منفی گرا همراه شوید قطعاً این مسئله در روحیه شما تأثیر منفی خواهد داشت.

  خواب کافی داشته باشید.

   

  مطمئن شوید که در ظی یک روز ۷ الی ۸ ساعت را به خواب اختصاص می‌دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن یک روحیه شاد، آرامش است. اینکه موقع بیدار شدن از خواب انرژی کافی برای فعالیت های روزانه خود را داشته باشید. زمانی که پر انرژی هستید قادرید با مسائل مختلف رو به رو شوید و برای مشکلات خود راه حل مناسب پیدا کنید. این را بدانید که اولویت خواب کافی بسیار بیشتر از تماشای تلویزیون تا دیر وقت است. پس به خواب خود بی توجه نباشید.

  بیش از حد توانتان کار نکنید

   

  همه ما خواهان تأمین امنیت و رفاه خانواده‌مان هستیم. اما مهم این است که تعادل را نیز در زندگی حفظ کنیم.‌ معمولاً آن چه از نظر مالی دنبال می‌کنیم با آن چه که تحقق می‌یابد یکسان نیست. اگر برای شما تأمین معاش مهم‌تر از صرف وقت با عزیزان یا لذت بردن از زندگیتان است، بهتر است در تعیین اولویت‌ها بازنگری کنید.

  سعی کنید این مهم را از کسی که بین زندگی شغلی و خانوادگی‌اش این توازن را ایجاد کرده، بیاموزید. یا اینکه نظر خانواده یا دوستانتان را درباره کار خود بپرسید. ببینید آیا به اندازه کافی به آنها وقت اختصاص می دهید یا همیشه درگیر کارتان هستید؟

  قبل از خواب و بعد از بیدار شدن به اتفاقات مثبت فکر کنید

   

  قبل از خواب، یک کتاب خوب بخوانید. یک فیلم انگیزشی ببینید. در کانال هایی عضو شوید که جملات مثبت را به اشتراک می گذارند. و این کارها را بعد از خواب نیز انجام دهید. وقتی که از خواب برمی‌خیزید و بلافاصله به سراغ افکار منفی خود می‌روید، یا سریع ذهنتان را مشغول برنامه های روزانه تان می کنید، واضح است که در آن روز یک روحیه شاد نخواهید داشت. همچنین قبل از اینکه تلفن یا کامپیوتر خود را روشن کنید چند دقیقه‌ای به خود فرصت دهید تا ذهنتان به آرامش برسد.

  به دیگران کمک کنید.

   

  کمک به افراد نیازمند (چه به لحاظ روحی و چه جسمی)، می‌تواند احساس بسیار خوبی در شما ایجاد کند. زمانی که احساس ناراحتی می‌کنید بهتر است به دیگران کمک کنید. اینکار نه تنها حس خوبی به شما می دهد، بلکه حال یک انسان دیگر را هم خوب می کند.

  برنشتاین می‌گوید: هر وقت احساس ناراحتی، بی‌پناهی و درماندگی می‌کنید، راهی را برای کمک به دیگران پیدا کنید. کمک‌کردن به دیگران باعث می‌شود کمتر روی مشکلات و گرفتاری‌های خود تمرکز کنید. در نتیجه، حس بهتری را تجربه خواهید کرد و غرق مشکلات و درگیری‌های شخصی و فردی خود نمی‌شوید.

  نفس عمیق بکشید.

   

  برنشتاین، نویسنده و نظریه پرداز، بر این باور است که نفس کشیدن یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای تغییر حس و حال و داشتن روحیه ای شاد است. او معتقد است حتی می‌توان این روش را در بدترین شرایط و تنش‌های روزمره نیز استفاده کرد. ۵ ثانیه نفس خود را نگه دارید، سپس در ۱۰ ثانیه به آرامی آن را خارج کنید. هر وقت استرس داشتید و یا افکار منفی به سراغ‌تان آمد، این روش را فراموش نکنید. تمرکز شما روی نفس کشیدن، انرژی‌های منفی از شما دور می‌کند و در آرامش و دور از استرس می‌توانید منطقی‌تر تصمیم بگیرید.


   

  زیاد بخندید.

   

  از رفتار رئیس یا همسرتان کلافه شده‌اید؟ سعی کنید به مشکلات بخندید و با خنده آن را به‌فراموشی بسپارید. قبول دارم که گاهی گفتن و به‌زبان آوردن چیزی خیلی ساده‌تر از انجام دادن آن است.

  ممکن است بدون آنکه متوجه شوید، درگیر روزمرگی‌های زندگی، اخبار و اتفاقات بد شوید یا ترس‌هایتان همهٔ زندگی شما را تحت‌تأثیر خود قرار دهد. با خندیدن به ترس‌ها و مشکلات می‌توانید با دید بهتری به زندگی نگاه کنید. اگر موضوعی شما را ناراحت می‌کند این ابزار ساده و قدرتمند، می‌تواند ترس و پریشانی را از شما دور کند تا با نگاه واقع‌بینانه‌تری به جنگ مشکلات زندگی بروید.

  غذای سالم میل کنید.

   

  اگر  می‌خواهید روحیه شادی داشته باشید، باید هر روز سه وعده غذایی سالم بخورید. با یک صبحانه کامل و مناسب روز خود را شروع کنید تا پروتئین‌های مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید. از مواد غذایی سالم مانند ماست و یا میوه در طول روز استفاده کنید تا انرژی کافی برای فعالیت روزانه داشته باشید و از پرخوری بپرهیزید و بیش از سه ساعت از خوردن آخرین ماده غذایی نباید به طول بیانجامد. سطح انرژی شما بر روس خلق و خوی تأثیر می‌گذارد و این بسیار مهم است که غذای سالم و کافی را بخورید تا توان ادامه دادن یک روز خود را با روحیه شاد داشته باشید.

  آب بنوشید.

   

  ممکن است احساس کنید که روحیه شاد ندارید، چرا که به خاطر نیاشامیدن آب به اندازه کافی احساس بی حالی می‌کنید. نوشیدن یک لیوان آب باعث می‌شود تا بلافاصله بدن و ذهن شما مجدد بیدار شود. در طول روز باید بین ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.

  مقالات مرتبط:  برای داشتن یک زندگی شادتر چه کنیم؟

  برای علاقه‌های خود زمان بگذارید.

   

  اگر به نوشتن یک کتاب یا خلق یک اثر هنری هستید، مطمئن شوید که در طول روز به اندازه کافی زمان به آن اختصاص می‌دهید. حتماً این کار را انجام دهید حتی اگر که احساس می‌کنید که میلیون‌ها کار دیگر برای انجام دادن دارید.

  در آخر روز قطعاً روحیه شاد خواهید داشت زیرا کاری را انجام دادید که علاقه داشتید و این چیزی بود که در طول روز شما به آن نیاز داشتید تا سر حال و پرانرژی باشید. پس اگر مایل هستید که فردی خوشحال و پر انرژی باشید باید مقداری از زمان خود را به علاقه‌های خود اختصاص دهید.

  به مسائل کوچک اجازه ندهید تا آرامش شما را بر هم بزنند.

   

  بسیاری از افراد آرامش خود را به خاطر مسائل کوچکی همچون گم کردن یک چتر، جر و بحث با همکار و یا گیر افتادن در ترافیک از دست می‌دهند. البته این چیزهای کوچک به تنهایی باغث آزار شما نمی‌شود اما باید تلاش کنید تا اجازه ندهید این مسائل در دراز مدت آرامش خاطر را از شما بگیرند.


   

  بر روی داشتن روحیه شاد تمرکز کنید و یاد بگیرید که بگویید ” درست است که همه چیز عالی نبود ولی این مشکلات کوچک نمی‌تواند آرامش من را بر هم بزند.” البته برای چنین تفکری نیاز به تمرین مداوم دارید و پس از اینکه یک مسئله کوچک برایتان پیش آمد سعی کنید اول خوب به آن بیاندیشید.

  افکار خود را بنویسید.

   

  اگر دفترچه یادداشتی دارید که هنوز از آن استفاده نکرده‌اید، همین الان وقت آن است که افکار و احساسات خود را بر روی آن ضبط کنید. نوشتن باعث می‌شود تا ذهن شما طبقه بندی شود و مسائل مختلف را بتوانید اولویت بندی کنید. در این صورت است که می‌توانید بر روی اولویت‌ها تمرکز کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا