تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست؟(اثرات منفی عشق قدیمی)

تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج
 • یکی از غمگین ترین حادثه هایی که ممکن است برای هر فردی به وجود بیاید، نرسیدن به معشوق و ناکامی در زندگی است.

  به طور کلی عشق حالتی هیجان انگیز و نیرومند است که اگر ناکامی در آن وجود داشته باشد و فرد با کسی دیگر ازدواج کند، ممکن است حال و هوای گذشته در سر او بماند و همیشه خاطره آن فرد را به همراه با داشته باشد.

  باید این موضوع را بدانید که ازدواج عجولانه بعد از ناکامی عاطفی با شخص دیگر اصلاً کار درستی نیست ، هیچ کسی نباید بعد از به هم خوردن رابطه عاطفی ، نامزدی و … تصمیم به ازدواج عجولانه بگیرد.

  ما در این مقاله می خواهیم به سوال ” تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” پاسخ بدهیم ؛ اگر شما هم از ناکامی عاطفی و شکست عشقی رنج می برید به شما توصیه می کنیم که تا پایان این مطلب را مطالعه کنید.

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج

  جالب است بدانید که پیدا کردن یک شریک عاطفی مجددا بعد از شکست عشقی به هیچ عنوان فرد را آرام نمی کند، بلکه باعث می شود که او بیشتر غرق شود و زمانی که به ساحل می رسد می ‌بیند که به هیچ عنوان از زندگی خود راضی نیست.

  فردی که عاشق می شود تا زمانی که عشق قبلی خود را فراموش نکند؛ نباید ازدواج کند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که ازدواج کردید؛ اما هنوز فرد قبل از زندگی خود را فراموش نکرده اید به شما توصیه می ‌کنیم که هرچه سریع تر به دنبال راهکاری باشید که این مشکل را حل کنید.

  شما باید بدانید که در زندگی جدیدی قرار گرفته ‌اید و فرد قبلی هیچ جایی در زندگی شما نخواهد داشت؛ بنابراین اجازه ندهید که تسخیر این موضوع شوید.

  • هیچ کس نمی تواند همه چیز را فراموش کند

  افراد هیچ وقت نباید انتظار داشته باشند که به طور کلی همه چیز را از ذهن خود پاک کنند. خیلی از اوقات افراد نمی توانند بعضی چیزها را به فراموشی بسپارند و همیشه این خاطرات همراه آن ها است ؛ علل الخصوص خاطرات خوب که بسیار دیرتر از ذهن فرد پاک می شوند.

  ”  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” در پاسخ به این سوال باید بگویم که به هر صورت باید از قید و بند گذشته رها شوید که بتوانید ذهن خود را کنترل و مدیریت کنید.

  شما باید در لحظه نسبت به خود و احساساتتان کاملاً آگاه باشید و هر وقت که ذهن شما به سمت گذشته رفت آن را فوراً بازگردانید، خیلی کم پیش می آید که ذهن در حال حاضر به سر ببرد؛ ذهن انسان بیشتر اوقات در گذشته و آینده سیر می کند.

  شما باید در لحظه نسبت به خود و احساساتتان کاملاً آگاه باشید و هر وقت که ذهن شما به سمت گذشته رفت آن را فوراً بازگردانید

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج :: عشق تنها نیاز به زندگی نیست

  باید این مسئله را برای خود را جا بیندازید که برای ازدواج واجب است، اما همه چیز عشق نیست. عشق برای اداره و ادامه یک رابطه در طی سالیان طولانی کافی نیست؛ اما فقدان آن نیز افراد را با مشکلات جدی مواجه می ‌کند.

  هر چقدر که از زندگی مشترک می گذرد، مطمئنا مشکلات سخت ‌تر و پیچیده ‌تر می ‌شود. که به مرور زمان زندگی سخت می شود باید چیزهای ارزشمندی در زندگی باشد که افراد به آن دلخوش باشند.

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج :: خاطرات گذشته را مرور نکنید

  بسیاری از افراد زمانی که تنها هستند معمولا خاطرات خود را مرور می کنند ، درباره عشق قدیمی نیز به همین صورت است ؛ اما فرد باید بداند که چه زمانی دستور ایست را برای مغز خود صادر کند.

  ” تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” در پاسخ به این سوال باید بگویم که این یک روش بسیار ساده است، هر فردی باید کنترل مغز خود را به طور کامل در دست بگیرد و به صورت مقتدرانه به مغز حکم ایست دهد تا به هرجایی نرود.

  برای این کار باید آگاهی کافی را داشته باشد، زیرا اگر ندانید که در حال سیر کردن در گذشته هستید مطمئنا نمی توانید از آن جلوگیری کنید، شما باید از پیشروی آن به طور کامل جلوگیری کنید.

  به شما توصیه می کنیم که به نداشته های همسر خود نیندیشید و آن را با همسر فعلی مقایسه نکنید. بهترین کاری که در حال حاضر می توانید انجام دهید همین است به هیچ عنوان آن ها را با یکدیگر مقایسه نکنید ، بهتر است بر روی نکات مثبت همسر کنونی خود تمرکز داشته باشید.

  برای فراموش کردن عشق قدیمی باید روند بازگشت به گذشته را مدیریت کنید

  • مقایسه نکنید

  یکی از مهمترین ابزار هایی که افراد با آن ناکامی و حسرت را تجربه می ‌کنند، مقایسه کردن است. افرادی که در رابطه عاطفی خود ناکامی را تجربه کرده اند؛ بعد از ازدواج مدام همسر خود را با فرد قبلی زندگی خود مقایسه می ‌کنند؛ حتی ممکن است جهت گیری ذهنی نسبت به آن ها داشته باشند.

  به شما توصیه می کنیم که از هیچ نظر از جمله ( شکل و قیافه ؛ وزن ؛ استعداد و … ) آن ها را با هم مقایسه نکنید؛ زیرا این کار باعث جهت گیری ذهنی شما نسبت به همسر می شود و در شما حس سرخوردگی به وجود می آورد.

  در پاسخ به سوال ” تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” باید بگوییم که این موضوع را باید بپذیرید که هر کسی با دیگری کاملاً متفاوت است.

  هر چقدر بیشتر آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید بیشتر دچار حسرت و احساسات منفی می شوید؛ این کار باعث بالا رفتن هیجانات منفی می ‌شود. در این زمان فرد قبلی رابطه  شما به یک بت تبدیل می گردد و در مقابل تمام ویژگی های منفی دنیا در خصوصیات همسر شما جمع می شود.

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج :: ویژگی های منحصر به فرد همسر خود را برجسته کنید

  وجود عشق قدیمی و فکر کردن به آن می ‌تواند به مشکلی حاد تر و حتی جدایی در رابطه شود. وقتی که فوراً به صورت عجولانه تصمیم به ازدواج گرفته اید و در حال حاضر از زندگی خود راضی نیستید ؛ تمام تلاش خود را به کار بگیرید که هر چه سریع تر با این موضوع کنار بیاید.

  به شما توصیه می کنیم که تمرکز خود را بر روی نکات مثبت او قرار دهید. هر انسانی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، ویژگی های استثنایی همسر را برای خود برجسته کرده و بیشتر وقت خود را با او بگذرانید.

  به این سوال پاسخ دهید که چه چیزی در او وجود دارد که باعث می شود به شما عشق بورزد؟  اگر پاسخ این سوال را پیدا کنید مطمئن او را تحسین کرده و کم کم اراده فراموشی گذشته را پیدا می کنید.

  مقایسه نکردن و توجه به ویژگی های عشق جدید از جمله راه های فراموش کردن عشق قدیمی است

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج :: با وجه مثبت همسر خود را به دوستان و اقوام آشنا کنید

  زمانی که ویژگی ‌های مثبت همسر خود را بیان می کنید و از او به عنوان یک شخص مثبت و دوست ‌داشتنی به دیگران معرفی می کنید؛ به صورت ناخودآگاه باعث می شود که شما بتوانید فرد قبلی زندگی خود را به طور کامل فراموش کنید.

  زمانی که دیگران شما را با همسر ببینند، فرد قبلی زندگی شما را فراموش می ‌کنند. این موضوع شرایط را برای شما و فراموش کردن شخص قبلی آسان می ‌کند.

  تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج :: جا های دوست داشتنی را کشف کنید

  ” تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” پاسخ این است شما با فرد قبلی زندگی و خاطرات بسیاری داشته و به جاهای مختلفی رفته باشید. نباید دوباره به مکان ‌هایی که برای شما تجدید خاطره را به دنبال دارد بروید؛ بنابراین سعی کنید جاهای دوست داشتنی جدیدی با همسر خود پیدا کنید.

  به هیچ عنوان به رستوران ؛ پارک و جاهای محبوب که در گذشته با فرد قبلی رفته اید نروید! بهترین کار این است که مکان های جدید که با او تا به حال به آن جا نرفته اید مراجعه کنید، تمام توجه خود را بر روی همسر خود بگذارید و سعی کنید با او خاطره سازی کنید.

  اگر عشق قدیمی خود را فراموش نکنید؛ زندگی فعلی شما با مشکل مواجه می شود. حتی اگر زندگی شما از این موضوع لطمه نبیند از نظر روحی خود شما آسیب می ‌بینید؛ راه های متفاوتی وجود دارد که می توانید او را فراموش کنید.

  ..

  به شما توصیه می ‌کنیم که اگر تمام راهکارها را امتحان کردید و نتیجه بخش نبود؛ حتماً به مشاوره خانواده مراجعه کنید که بتواند در این امر به شما کمک کند.

  ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما چیست ” پاسخ بگوییم؛ اگر شما هم نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای درباره فراموش کردن عشق زندگی خود و دیگران دارید می توانید آن را زیر همین مطلب با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید و از تجربیات و صحبت‌های دیگران هم آگاه شوید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا