نشانه‌های عاشق شدن نشانه‌های عاشق شدن را در یک نگاه بشناسید

چکیده مطلب

در این محتوا سعی شده است نشانه‌های عاشق شدن یک شخص برای شما بیان گردد تا شما بتوانید با این نشانه‌ها آشنا شوید و در صورتی این نشانه‌ها در رفتار خود مشاهده کردید نشان می‌دهد شما واقعاً عاشق شده‌اید.

در طول زندگی هر شخصی ممکن است درگیر یک رابطه دوستی با جنس مخالف خود شود. بعد از این که مدتی با همدیگر بوده و با هم دوست شدند یک نوع احساس خاص نسبت به یکدیگر پیدا خواهند کرد. آیا واقعاً داشتن چنین احساسی نشان دهنده عاشق شدن شخص است؟ نمی‌توان به این سوال پاسخ قطعی داد، زیرا باید نشانه‌های عاشق شدن را در رفتارهای فرد عاشق جستجو کرد.

در این مقاله سعی شده است نشانه‌های عاشق شدن یک شخص برای شما بیان گردد تا شما بتوانید با این نشانه‌ها آشنا شوید و در صورتی این نشانه‌ها در رفتار خود مشاهده کردید نشان می‌دهد شما واقعاً عاشق شده‌اید.

شخصی که عاشق شده است:

۱-  همیشه بهانه‌ای برای صحبت کردن با طرف مقابل خود پیدا می‌کند

 

مهم نیست ساعت چند است، شخصی که عاشق شما شده است دوست دارد همیشه و در هر زمانی با شما صحبت کند. برای او فرقی نخواهد کرد که ساعت ۳ صبح یا ۳ بعد از ظهر است او حتی با فرستادن یک پیام ساده صحبت کردن با شما را شروع خواهد کرد. جالب است بدانید که اولاً شخصی که عاشق شده است دلیل قانع کننده برای هم صحبتی با طرف مقابل خود ندارد. ثالثاً در هنگام صحبت کردن حرف‌های نامربوط و کسل کننده بسیار زیادی می‌زند اما باز هم دوست دارد به صحبت کردن با طرف مقابل خود ادامه دهد. پس شخصی که عاشق شده است همیشه راهی برای گپ زدن پیدا خواهد کرد.


 

۲- وقتی که طرف مقابل خود را می‌بیند شاد و خوشحال است

فرد عاشق، دوست دارد همیشه طرف مقابل خود را ببیند و از دیدن او لذت ببرد. هنگامی که او طرف مقابل خود را می‌بیند شادابی خاصی را می‌توان در چهره وی مشاهده کرد و شاد و خوشحال به نظر می‌رسد. اگر در بیرون و بدون اطلاع قبلی طرف مقابل خود را ببیند خیلی هیجان‌زده خواهد شد؛ زیرا اصلاً انتظار دیدن شما را نداشته و با لبخند عشق خود را نگاه خواهد کرد. در چنین لحظه‌هایی ضربان قلب فرد عاشق شدیدتر از قبل می‌تپد.

۳- همیشه به عشق خود هدیه می‌دهد

 

این هدایا نباید دلایل عجیب و غریبی داشته و یا حتی گران قیمت باشد. اما نکته مهم این است شخص عاشق برای دادن این هدایای خود دلایل خاصی دارد و در واقع با این کار دوست داشتن خود را به عشق خود یادآوری می‌کند. مثلاً کتاب مورد علاقه شما را برایتان تهیه می‌کند، شما را به کافی‌شاب دعوت کرده و قهوه دوست داشتنی شما را سفارش می‌دهد. اگر او به شما قطعه‌ای از جواهرات را بدهد پس واقعاً به شما متعهد شده است و شما را دوست دارد. این هدایای کوچک یک راه عالی برای لبخند زدن شما خواهد بود و نشان می‌دهد که طرف مقابل همیشه به فکر عشقش است.

۴- دوست دارد در کارها به عشقش کمک کند

آیا شما در کارهای روزانه به کمک نیاز دارید؟ آیا در خرید کردن به کمک نیاز دارید؟. شخصی که عاشق شده است اولین کسی خواهد بود که در هنگام کمک به شما حاضر خواهد بود و بدون هیج بهانه‌ای درخواست کمک شما را قبول می‌کند. فرد عاشق دوست دارد تمام وقت خود را به هر بهانه‌ای باشد با عشق خود سپری کند.

۵- عشق او همیشه در ذهنش بوده و به او فکر می‌کند

 

کسی که واقعاً عاشق است هیچوقت نمی‌تواند عشق خود را از ذهن خود بیرون کند، او همیشه و همه وقت به عشق خود فکر می‌کند. فرد عاشق حتی هنگامی در رختخواب است به عشق خود فکر می‌کند و هیچگاه او از ذهنش خارج نمی‌شود. مثلاً شخصی که عاشق است همیشه به تلفن همراه خود خیره شده تا پیام یا تماسی از عشق خود دریافت کند پس این نشان می‌دهد او به فکر عشق خود است.

۶- مقداری به حالت بی‌خوابی و بی‌اشتهایی دچار می‌شود

یکی دیگر از نشانه‌های عاشق شدن مقداری بی‌خوابی و بی‌اشتهایی است. شخصی که عاشق است به بی‌خوابی و بی‌اشتهایی دچار می‌شود و علم نیز این امر اثبات کرده است و می‌گویند بی‌خوابی و از دست دادن اشتها از علائم اولیه عاشق شدن است. در حالی که عاشق شدن یک احساس لذت‌بخش دارد، می‌تواند باعث به وجود آمدن آسیب‌های نیز به شخص گردد. احساس آسیب دیدن از عاشق شدن برای فرد ترسناک بوده و این احساس ترس موجب ترشح هورمون‌های استرس در معده گردد. ترشح هورمون‌های استرس موجب کاهش رگ‌های خونی در معده شده و موجب بی‌اشتهایی می‌شود. همچنین افزایش این هورمون‌ها باعث بی‌خوابی نیز می‌گردد.

۷-  به آینده زندگی خود با عشق خود بیشتر از قبل فکر می‌کند

 

کسی که عاشق است بیشتر از قبل به خیال‌پردازی می‌پردازد. او در مورد ۲۰ سال آینده خود فکر می‌کند، به سپردی کردن تعطیلات با عشقش فکر خواهد کرد و به خیال‌بافی در مورد زندگی مشترک با عشق خود می‌پردازد. دانشمندان این گونه فکر کردن را صرفاً یک خیال‌پردازی می‌دانند و بر این باورند که این فکرهای موجب افزایش دلبستگی و عاشق شدن بیشتر می‌شود و همچنین از نشانه‌های عاشق شدن است.

۸- از نشانه‌های عاشق شدن این است که احساس درد و ناراحتی کمتری می‌کند

احساس درد و ناراحتی کمتر یکی از نشانه‌های عاشق شدن است. در یک مطالعه که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد، شرکت‌کنندگان در این تحقیق به عکس شخصی که دوست دارند خیره شدند و مشخص شد که این عمل باعث کاهش ۴۰ درصدی درد متوسط و ۱۵ درصدی درد شدید در این افراد شد. رابطه عاطفی همانند یک دارو عمل می‌کند. بر اساس این تحقیق عشق بر همان نقاطی که داروهای آرامش‌بخش عمل می‌کنند، تاثیر می‌گذارند. پس عاشق شدن باعث کاهش درد و ناراحتی شخص خواهد شد.

۹- ضربان قلب او با عشقش هماهنگ است

 

بر اساس تحقیقی که توسط یک تیم تحقیقاتی در سال ۲۰۱۳ انجام شد، ضربان قلب دو نفر که عاشق و معشوق یکدیگرند از همدیگر تقلید کرده و با هم هماهنگ است. این نتیجه حتی زمانی که دو نفر بدون هیچ گونه صحبتی با هم نداشته و بدون سر و صدا نشسته باشند تایید شده است. پس اگر ضربان قلب شما با عشقتان هماهنگ است شما عاشق شده‌اید و یکی از نشانه‌های عاشق شدن در شما نمود پیدا کرده است.

۱۰- همیشه دوست دارد به دلخواه عشق خود لباس بپوشد

یکی از نشانه‌های عاشق شدن تمایل به پوشیدن لباس‌های شیک و مرتب کردن خود به دلخواه عشقش است. شخص عاشق دوست دارد خیلی بیشتر خود را به عشقش نزدیک کند. او مایل است از هر نظر حتی رفتاری و ارزشی خود را به عشق خود نزدیک کنید. پس چنین شخصی که این گونه رفتار کند واقعاً طرف مقابل خود را دوست دارد.

۱۱- رابطه جنسی برای او کم ارزش است

 

کسی که واقعاً عاشق است رابطه جنسی برای او بی‌ارزش بوده و این یکی از مهمترین نشانه‌های عاشق شدن است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته ۶۴ درصد از افرادی که واقعاً عاشق هستند در پاسخ به این سوال که آیا رابطه جنسی مهمترین بخش زندگی است؟ جواب خیر داده‌اند. از دیدگاه چنین افرادی عشق و دوست داشتن خیلی بالاتر از رابطه‌های آنی جنسی هستند.

۱۲- شجاع‌تر خواهد شد

بر اساس تحقیقات صورت گرفته شخصی که عاشق شده است به خاطر آزاد شدن اکسی توسین که هورمون عشق نیز نامیده می‌شود، شجاع‌تر، جسورتر و مغرور خواهد شد. شخصی که تا قبل از این فردی نه چندان جسور بود، اما حالا شجاع و جسور شده است، نشان از عاشق شدن و دلبستگی او است. همچنین یکی دیگر از نشانه‌های عاشق شدن افزایش تحمل و توان فیزیکی شخص عاشق است.

۱۳- با افزایش وزن روبرو خواهد شد

تحقیقات بسیاری نشان داده است افرادی که در یک رابطه رضایت‌بخش قرار گیرند به وزن آن‌ها افزوده خواهد شد. بر اساس یک تحقیق که بر روی چندین نفر خانم انجام گرفته است، آن‌ها بعد از وارد شدن به یک رابطه عاشقانه و عاطفی تمایل آن‌ها به خوردن غذاهایی با چاشنی شکر و شیرینی افزایش یافته و در نتیجه وزن آن‌ها بیشتر خواهد شد. پس یکی از نشانه‌های عاشق شدن که بسیار واضح است و نمود بیشتری دارد افزایش وزن شخص عاشق است.

۱۴- خلاق‌تر می‌شود

 

بسیاری از افراد افسردگی را عامل بروز خلاقیت می‌دانند. اما بر اساس تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفته است دلیل خلاقیت افراد عشق است. بر مبنای این تحقیق افراد عاشق خیلی ریزبین‌تر بوده و به بسیاری از مسائل نگاهی دقیق‌تر دارند و در نتیجه امکان بروز خلاقیت آن‌ها بیشتر از قبل خواهد بود.

۱۵- استخوان‌های او تقویت خواهد شد

تقویت استخوان‌ها از نشانه‌های عاشق شدن در مردان است. پژوهش‌های علمی محققان نشان می‌دهد که مردان بعد از ۲۵ سالگی اگر وارد یک رابطه عاطفی شوند، استخوان‌های آن‌ها تقویت می‌شود. البته در این مورد نقش زن بسیار کلیدی خواهد بود در صورتی که زن از مرد حمایت نکند این امر تایید نمی‌شود.

با توجه به مطالب بیان شده، عاشق شدن یک تجربه کاملاً هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. اما در بعضی از موارد می‌تواند گیج‌کننده نیز باشد. اگر عاشق شدن به هدف غایی یعنی ازدواج منجر شود لذت آن چند برابر شده و تبدیل به یکی از بهترین تجربه‌های زندگی شما خواهد شد.