رابطه جنسی با دوست پسر از سیر تا پیاز رابطه جنسی با دوست پسر (برسی کامل رابطه جنسی قبل ازدواج)

چکیده مطلب

در جامعه کنونی ما و با توجه به فرهنگ و عقاید دینی حاکم بر جامعه ذکر کردن یا حتی فکر کردن به مسائلی مانند رابطه جنسی با دوست پسر موضوعی به دور از اخلاق و فرهنگ به شمار می‌آید و به همین دلیل حتی بحث کردن در مورد پیامد‌ها و آسیب‌هایی که ممکن است این رابطه داشته باشد خیلی کم‌رنگ‌تر است و این در حالی است که این کار با توجه به قبول نداشتن این رابطه‌ها در عرف و عقاید جامعه ما، باز هم انجام می‌شود و شاید به جرات بتوان گفت که در سال‌های اخیر رشد رو به افزایشی هم داشته است و برخلاف فرهنگ و رسوم این پدیده یعنی رابطه جنسی قبل از ازدواج و یا رابطه جنسی با دوست پسر برای بعضی از افراد عادی شده و به نوعی شبیه به روال حاکم بر غرب شده است.

در عین اینکه اشاره شد که رابطه جنسی با دوست پسر در جامعه ما نیز به سان جوامع غربی تقریبا به سمت عادی شدن پیش می‌رود اما باید حتما به این مسئله توجه داشت که چون در جامعه ما آداب و فرهنگ و عقاید مختلفی با سایر جوامع وجود دارد بنابراین مانند شدن آنها در این موارد آن هم در شرایطی کاملا متفاوت قطعا آسیب‌هایی به همراه خواهد داشت.

از طرفی بعضی از افراد در جامعه ما دوست دارند که رابطه جنسی با دوست پسر یا دوست دختر خود را تجربه کنند و به عقیده خودشان تجربه‌های جدیدی برای زندگی آینده و ازدواج کسب کنند؛ خطاب به این دسته  از افراد، یکی از روانشناسان اظهار می‌کند چونکه در روابط دوستانه هیچ تعهد و مسئولیتی شکل نمی‌گیرد و دوستی‌ها در زمان خطا به راحتی قطع می‌شوند و برخلاف آن چونکه در زندگی مشترک افراد باید متعهد و مسئولیت پذیر و از خود گذشتگی داشته باشند؛ بنابراین قطعا نمی‌توان گفت تجربه‌های دوران دوستی برای دوران ازدواج نیز موثر و مفید است و آنها را آزمون و خطاهایی  به حساب می‌آورند که در زندگی دائمی اتفاق نمی‌افتد.

در این مقاله سعی می‌کنیم تا با نگاهی عمیق‌تر به این موضوع (رابطه جنسی با دوست پسر) با توجه با شرایط جامعه ما، دلایل  تمایل و کشیده شدن به سمت این رابطه‌ها و معایب و آسیب‌های محتمل آن را به شما معرفی کنیم

 

دلایل ایجاد رابطه جنسی با دوست پسر

 

نیاز جنسی یکی از نیاز‌های طبیعی بشر و تمایل یا کشش به سمت فردی دیگر است که جنبه‌های فیزیولوژیک، هیجانی و غیره دارد. نیاز جنسی و تمایلات جنسی بخصوص در دوران نوجوانی و جوانی افزایش می‌یابد و در اوج خود است.

طبق آمار و ارقام در جامعه ما در حال حاضر پاسخ دادن به این نیاز‌ها از طریق رابطه دوستی نسبت به ۳۰ سال قبل به سه برابر رسیده است و با اینکه عرف و عقیده حاکم بر جامعه ما اجازه برآورده ساختن نیاز جنسی را در قالب رابطه دوستی نمی‌دهد باز هم آمار بیانگر ۷۴% رابطه جنسی در بین دانش آموزان متوسطه بوده است؛ این در حالی است که در کل کشور آمریکا با توجه به اینکه هیچ محدودیتی مانع از این رابطه قبل از ازدواج نمی‌شود و خیلی از افراد قبل از ازدواج رابطه جنسی دارند؛ آمار رابطه جنسی قبل از ازدواج ۹۰ درصد بوده است.

بنابراین در این پژوهش قبل از اینکه خوب یا بد بودن رابطه جنسی قبل از ازدواج راتعیین کنیم و به پیامدها وآسیب‌های رابطه جنسی با دوست پسر و قبل از ازدواج اشاره کنیم؛ مهم‌ترین دلایل رابطه جنسی با دوست پسر در جامعه کنونی را بیان می‌کنیم.

– تبدیل شدن رابطه جنسی به عادت

اکثرا بعد از اینکه دختری رابطه جنسی با دوست پسر خود را برای اولین بار تجربه می‌کند؛ بعدا هم به سمت این کار تمایلی شدید دارد و این امر را مانند عادتی طبیعی می‌بیند که ممکن است ۲ الی ۳ بار در هفته آن را تجربه کند و به طور کلی رابطه جنسی برای آنها مانند عادت می‌شود.

– کشش جنسی، دوستان و رسانه

 

کشش یا غریزه جنسی علی الخصوص اگر رابطه‌ها مدتی طولانی دوام داشته باشد به عنوان یکی از دلایل اصلی و روانشناختی رابطه جنسی با دوست پسر و قبل از ازدواج است که با توجه به مسائل عاطفی با شریک عاطفی و هورمون‌های درگیر در این جریان قابل توجیه است.

ازطرفی رسانه‌ها و دوستان و سایر شرایط محیطی نیز خیلی از دختران وا فراد جوان را به سمت رابطه جنسی با دوست پسر  و قبل از ازدواج ترغیب می‌کنند و تا حدی کم اهمیت بودن و آسان بودن این رابطه‌ها را در نظر آنها جلوه می‌دهند.


 

– متعهد کردن دوست پسر

طبق تحقیقات انجام شده نیز خیلی از دختران به این امر اعتراف کرده‌اند و در واقع دلیل اصلی خود را از رابطه جنسی با دوست پسر اینگونه بیان کرده‌اند که طرف مقابل خود را به نوعی مجبور به ازدواج کنند و با این کار سعی کرده‌اند که او را به خود نزدیک‌تر کنند اما غافل از اینکه مردان با نظری متفاوت‌تر و خیلی از آنها به دلیل ارضای شهوات به آنها نزدیک می‌شوند.

معایب رابطه جنسی با دوست پسر

 

طبق نظر روانشناسان در دوران مجردی و قبل از ازدواج هدف اکثر دختران و پسران به  نوعی ارضای نیاز‌های شخصی خود، هوس بازی و کنجکاوری است و در این دوران دوستی افراد بیشتر به خود و نیاز‌های خود توجه می‌کنند تا طرف مقابل اما بلعکس در روابط زناشویی چون زوجین درگیر یک رابطه عاطفی هستند  و موضوع پیش برد زندگی مشترکشان است پس قضیه متفاوت‌تر و بالاتر از این است که فقط به خود و ارضا نیاز و هوس فکر کنند بنابراین افردای که در دوره دوستی رابطه برقرار می‌کنند بعد‌ها نیز در زندگی مشترک دچار مقایسه و توقعاتی از طرف مقابل می‌شوند.

در اینجا چند مورد از  مهم‌ترین معایب رابطه جنسی با دوست پسر و قبل از ازدواج را برای شما بیان می‌کنیم

– امکان بارداری

در عین اینکه یکی از رسالت‌های رابطه جنسی در ازدواج بقای نسل بشر عنوان شده است و در خیلی از زوجینی که باردار نمی‌شوند یکی از مشکلات اصلی زندگیشان حل کردن این معضل است اما در رابطه قبل از ازدواج در دوران مجردی یکی از نگرانی‌های مهم، بارداری از طریق رابطه جنسی با دوست پسر است و برای اکثر افراد بعد از ایجاد رابطه این مسئله به یک استرس بزرگ تبدیل می‌شود چون فرزند حاصل از این رابطه‌ها از نظر شرعی و عرفی پذیرفته شده نیست و هیچ حقی از نظر قانونی نیز ندارد.

– پشیمانی

 

طبق تحقیقات اکثرا دختران در رابطه جنسی به دنبال تقویت رابطه و صمیمیت و پسران نیز به دنبال لذت هستند اما اکثرا هر دو طرف بعد از انجام رابطه پشیمان می‌شوند و دختران آسیب جدی‌تری را احساس می‌کنند و خود را متهم می‌کنند

– امکان بیماری بعد از رابطه جنسی با دوست پسر

از طرفی در رابطه‌های جنسی قبل از ازدواج به دلیل عدم شناخت از فرد مقابل و بیماری‌های او و برقراری رابطه جنسی با افراد مختلف امکان این وجود دارد که فرد به بیماری‌های مقاربتی خطرناکی مانند ایدز و بیماری‌‌های جنسی مبتلا شود و علاو بر خود باعث بدبختی خیلی از افراد دیگر نیز شود.

– از دست دادن اعتماد به نفس

 

چون رابطه جنسی قبل از ازدواج و دردوره دوستی بدون هیچ تعهدی شکل می‌گیرد و ممکن است باعث ایجاد مشکلات و بیماری‌های مختلف شود بنابراین نتیجه ان کاهش یا از دست دادن اعتماد به نفس و عزت نفس فرد است

– از دست دادن پرده بکارت

شاید دلیل عدم ارتباط بعضی از دختران همین مسئله از دست دادن پرده بکارت است وچون در جامعه ما نیز یکی از عامل‌های تعیین کننده در نجابت دختران محسوب می‌شود و عرف آن را قبول ندارد پس از دست دادن آن به عنوان یکی از معایب رابطه جنسی قبل از ازدواج در نظر گرفته شده است.

– تاثیرات منفی برای بعد از ازدواج

به گفته افراد متخصص خیلی از افرادی که قبلا رابطه جنسی را تجربه کرده‌اند؛ اگر با شریک جنسی خود ازدواج نکنند به صورت ناخودآگاه شریک زندگی خود را جایگزین می‌بینند وبا مرور لحظات عاشقانه و همچنین مقایسه با روابط قبلی خود دچار اختلال جدی می‌شوند و این حالت حتی نوعی خیانت به حساب می‌آید وزندگی رابا مشکل مواجه می‌کند.

مزایای عدم رابطه جنسی با دوست پسر

– تمرکز بر بدست آوردن شناخت بیشتر

– پذیرش بهتر از سمت خانواده‌‌ها

– اختیار بیشتر برای پایان دادن به رابطه

– سوء استفاده کمتر

– پیمودن مسیر سالم‌تر برای عشق

دوست پسرم به خاطر نداشتن رابطه سرد شده

 

بعضی از دختران می‌گویند که دوست پسرشان از آنها تقاضای رابطه جنسی کرده است و به دلیل عدم پاسخ به این نیاز رابطه آنها مثل سابق نیست و سردی بر رابطه آنها حاکم شده است در ارتباط با این موضوع باید گفت این امری طبیعی است که رابطه‌ها بعد از مدتی عادی می‌شوند و بیشتر پسران بخصوص پسرانی که قبلا رابطه جنسی را تجربه کرده‌اند خواهان رابطه جنسی با دوست دختر خود می‌شوند

راجب به پاسخ یا عدم پاسخ  به رابطه جنسی با دوست پسر و دلسردی به خاطر نداشتن رابطه جنسی باید گفت که اگر شما هدفتان ازدواج است و هدف او نیز برایتان مهم است پس باید با این خواسته مخالفت کنید چون با این کار مشخص می‌شود اگر سوء استفاده باشد که رابطه قطع می‌شود و اگر نیت اصلی ازدواج باشد حتما برای این کار اقدام می‌کند و در این صورت شما آسیب حاصل از ربطه را نمی‌بینید و او را نیز به سمت خود بیشتر جذب می‌کنید.

صحیح یا غلط بودن معاشقه با دوست پسر

 

طبق تعریفات مختلفی که از معاشقه صورت گرفته؛ معاشقه کردن یا عشق بازی یکی از راه‌های برانگیختگی جنسی پیش از آمیزش است و در واقع حرکات و رفتار‌هایی بین دو فرد است که مقدمه‌ای برای شروع رابطه جنسی به حساب می‌آید و امرمعاشقه با دوست پسر نیز که بین بعضی از دختران و پسران جوان رایج است  از این قاعده مستثنی نیست و باتوجه با مطالب قبلی و اینکه هر رابطه‌ای باید هدفی داشته باشد و ممکن است معاشقه با دوست پسر در نهایت موجب ایجاد رابطه جنسی با دوست پسر شود بنابراین توصیه اکید این است که بهتر است انجام نشود.

رابطه مقعدی با دوست پسر

 

رابطه مقعدی یا رابطه جنسی از پشت یکی از راه‌های برقراری رابطه جنسی با دوست پسر یا همسر است و اکثرا پیشنهادی است که از طرف مرد به زنان و دختران داده می‌شود و دلایل مختلفی برای خود دارد اما مسئله‌ای که مهم است صحیح یا غلط بودن این رابطه از نظر پزشکی، شرعی، اخلاقی و غیره است و خیلی از دختران و زنان اعتراف می‌کنند که این مسئله و مخالفت با آن حتی باعث سردی و دلزدگی دوست پسر یا همسرشان می‌شود.

خیلی از دختران از به دلایلی مانند پیشنهاد دوست پسر، تامین لذت جنسی برای دوست پسر و ترس از دست دادن پرده بکارت به رابطه جنسی از پشت و رابطه مقعدی تن می‌دهند اما شاید غافل باشند که بیشترین مضرات و آسیب‌ها در این رابطه مربوط به زنان می‌شود و آنها بیشتر درگیر می‌شوند و از طرفی به دلیل اینکه مقعد مانند واژن ترشحات روان کننده ندارد و طراحی آن برای دخول مناسب نیست پس قطعا از طریق این رابطه علاوه بر اینکه درد زیاد مانع از لذت بردن آنها می‌شود به شدت به بدن و روح و روان خود آسیب می‌رسانند حال تصمیم با خودتان است که با توجه به این پیامد‌ها خود را در این شرایط قرار می‌دهید یا نه.

همان طور که ممکن است به گوش خیلی از ما خورده باشد رابطه مقعدی و رابطه از پشت برای رابطه جنسی با دوست پسر به هیچ عنوان تایید شده از نظر اسلام و علم پزشکی و حتی روانشناسی نیست و با اینکه خیلی از افراد آگاهانه یا ناآگاهانه به این کار روی می‌آورند اما باز هم دلیل بر مفید بودن و مورد قبول بودن این کار نیست و فقط بحث لذت‌های آنی و تنوع طلبی بیش از حد است.

معایب و ضرر‌های رابطه مقعدی از لحاظ پزشکی و روانشناسی

– سرد مزاجی و بی میلی جنسی برای زنان

– ورود میکروب‌های مقعد به دستگاه تناسلی مردان و ایجاد عفونت‌های خاص

– فشار به کیسه‌های منی و غده پروستات

– تماس مستقیم خون و مایعات درونی بدن با شریک جنسی

– ایجاد زخم‌های ریز و راهی برای ورود باکتری و ویروس به مقعد

– ایجاد عفونت‌های گوارشی و روده

– بی اختیاری مدفوع

–  عفونت مثانه، زگیل، تبخال و حتی سرطان

رابطه ی جنسی پیش از ازدواج

در رابطه با رابطه جنسی پیش از ازدواج حرف های بسیاری گفته شده است. در مجموع می توان تمام صحبت ها را به دو قسمت تقسیم کرد. دیدگاه محافظه کارانه و دیدگاه واقع بینانه. نمایندگان دیدگان محافظه کارانه فرهنگ عامی جامعه، تریبون های رسمی و روان شناسانی هستند که برآمده از دل فرهنگ بسته و محافظه کار هستند. دیدگاه محافظه کارانه معتقد است که یک راهکار برای همه ی انسان ها صادق است چرا که در امور، اصول و قواعد خاصی وجود دارد که اگر بر طبق آن اصول و مبانی رفتار بشود سرانجام خوب و اگر طبق آن اصول رفتار نشود سرانجام امور ناخوشایند خواهد شد. از همین روی از آنجا که بخش مهمی از ازدواج ارضای نیاز جنسی است نباید پیش از ازدواج اقدام به ارضا نیاز جنسی در قالب هایی خارج از قوانین و رسم ازدواج نمود چرا که با ارضا میل جنسی مردها دچار بی میلی می شوند و انگیزه خود را برای ازدواج از دست می دهند. در کل می توان گفت مدافعان این نوع نگاه در نهان نوعی بد بینی نسبت به جنس مرد دارند. مدافعان نگاه محافظه کار پیوسته تلاش میکنند تا هر نوع نمود میل جنسی را کنترل و مهار کنند و آن را به پستوی خانه ببرند، به همین جهت زن هایی که بر خلاف قواعد و اصول فرضی شان رفتار نمی کنند را متهم به تحریک مردان جوان در جامعه و ترویج فساد می کنند
نگاه دیگر که آن را واقع بینانه نام داده ام معتقد است که هیچ نوع فرمول کلی در این زمینه وجود ندارد. بر اساس پژوهش های انجام شده، اگر مرد و زن رابطه ی جنسی پیش از ازدواج را امری سالم و درست میداند، با انجام ان احساس سلامت روان بیشتری خواهد داشت و اگر آن را نادرست و ناروا می داند با انجام آن احساس عذاب وجدان و گناه خواهد داشت. بایست برای هر فرد فضای اجتماعی، باورها و امکان هایش را سنجید و تلاش کرد بهترین راه حل ممکن را پیش پای او نهاد

یه خبر خوب

شیک اندیش امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.