اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند!!!

اشتباهات آرایشی
 • اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند

  اشتباهات آرایشی می توانند باعث شوند که ظاهر شما پیر و زشت به نظر بیاید. این اشتباهات می توانند به علت عدم توجه به جزئیات یا نادانسته بودن درباره ی روش های صحیح آرایشی باشند. به طور کلی، این اشتباهات شامل استفاده از رنگ های نامناسب، استفاده از بیش از حد محصولات آرایشی، استفاده از لایه برداری بیش از حد، اعمال خطاهای پوستی و استفاده از ابزارهای نامناسب می شوند. عدم توجه به جزئیات مانند نوع پوست، تناسب رنگ و نحوه ی استفاده از محصولات آرایشی، می تواند باعث شود که ظاهر شما به شدت متأثر شود. در نتیجه، برای داشتن ظاهری جوان و زیبا، لازم است که به جزئیات آرایشی توجه کافی داشته باشید و از روش های صحیح آرایشی استفاده نمایید.

  شاید باور نکنید اما اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند در هر یک از بخش های صورت می تواند تاثیر معکوس داشته باشد و سن شما را بالا ببرد، در حدی که شما را پیر و زشت نشان دهد. در این مقاله قصد داریم برای شما نکات کلیدی و مهم آرایشی را بگویم تا بتوانید آرایشی درست داشته باشید. با ما همراه باشید.

  خفه کردن پوست خود با مصرف زیاد کرم پودر

  همه می دانیم با استفاده بیش از حد از کرم پودر یا حتی پن کیک پوست خود را پیر نشان می دهیم. توصیه ما به شما این است، که یک لایه نازک کرم پودر و نرم کننده استفاده کنید و مراحل استفاده به این شکل باشد که شما ابتدا نرم کننده را به پوست خود زده و بعد از آن مقدار کمی کرم پودر بزنید. در این صورت هم پوست شما یکنواخت خواهد بود و هم این که پوست خود را پیر نشان نمی دهید.

  در ادامه به بررسی  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند می پردازیم.

  در صورتی که پوست شما مشکلی دارد، با مخفی کردن پوست زیر لایه های زیادی از کرم پودر هیچ مشکلی حل نمی شود، شما باید تلاش کنید با محصولات درمانی پوست خود را درمان کنید چرا که هر پوستی با یک لایه نازک از کرم پودر جوان تر و بهتر دیده می شود. نکته مهم قابل ذکر این است که برای پوشاندن جوش ها و لکه های روی پوست می توانید از لوازم آرایش با پایه معدنی بهره ببرید و همچنین ضرر کم تری هم برای شما دارند.

  جدیدا کرم پودرهای ژله ای به بازار آمده اند که پوشش دهی بسیار بالایی داشته و کاملا طبیعی به نظر می آیند، شما می توانید به جای استفاده از چند لایه کرم پودر و کانسیلر از این نوع جدید کرم پودرها استفاده کرده و به پوست خود ظاهری زیبا بدهید. نکته مهم این است که این کرم پودرها قیمت های بیش تری در مقایسه با کرم پودرهای معمولی دارند اما به کیفیت بالای آن ها می ارزد.
  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند باعث می شود نمای بدی را در صورت شما ایجاد می کند.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند :: خط چشم های بلند

  چشم های که حالت گربه ای دارند بسیار زیبا بوده و طرفداران زیادی هم دارند، اما به شرطی که اندازه خط چشم در حالت تعادل کشیده شود و بسیار بلند نباشد. اگر آشنایی کامل با خط چشم ها ندارید و تازه کار هستید، در ابتدا مدتی را با مدادهای معمولی خط چشم بکشید. خط چشم های مایع با وجود این که زیباتر هستند اما به مهارت بیش تری هم نیاز دارند و نمی توانید در ابتدا خط چشم قابل قبولی را با آن ها بکشید چرا که با هر لرزش کوچک دست خراب شده و نیاز به پاک کردن دارد.
  نحوه درست خط چشم کشیدن اینگونه است که از گوشه داخلی چشم روبه گوشه خارجی چشم، یک خط نازک کشیده و سعی کنید این خط به ریشه مژها نزدیک باشد، در اخر از گوشه خارجی چشم در حد نیم سانت خط را روبه بالا ادامه دهید، این خط می تواند برای مراسم های مهم کمی بلند شده و تا یک سانت هم ادامه داشته باشد اما دقت کنید، این خط از ابرهای شما بلندتر نشود که بسیار زننده است.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند :: پوست برنزه

  شاید در این باره اطلاعات کافی نداشته باشید و فکر کنید، زمانی را زیر نور مستقیم آفتاب سپری کردن به شما درخشش جوانانه خواهد داد. در ظاهر اینگونه است و باعث درخشش پوست شما خواهد شد اما در حقیقت باعث پیری زود رس شما می شود. این موضوع به شکلی است که اشعه ماورای بنفش خورشید سبب تجزیه رشته های کلاژن شده و به ویرانی و نابودی پوست منجرب می شود.
  اما یکی دیگر از نتایج برخورد نور مستقیم آفتاب به پوست این است، که سبب ایجاد نقاط تیره دائمی شده و رنگ دانه ها را تغییر می دهد.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند :: آرایش لب

  در این جا می خواهیم به بررسی خط قرمزهای آرایش لب بپردازیم و به شما بگویم چه اشتباهاتی در آرایش لب باعث بالا رفتن سن شما می شود.

  خط لب های خارج از خط طبیعی لب

  یکی از راه های که بتوانید لب های خود را بزرگ تر کنید این است که بعد ازکشیدن خط لب دقیقا روی خط لب طبیعی خود، از رژلب های حجیم کننده استفاده کنید و لب های خود را حجم دهید همین طور می توانید از برق لب هم استفاده کرده و قسمت های درونی لب خود را برق لب بزنید تا بزرگ تر به نظر بیایند.

  ثابت شده است که لب و لبخند انسان چیزی حدود ۳۰ درصد از زیبایی صورت را به خود اختصاص داده و شما می توانید با داشتن آرایش لب این بخش را تمام و کمال داشته باشید، اما با استفاده از رنگ رژلب های بسیار روشن یا بسیار تیره، این زیبایی را بهم خواهید زد. استفاده از خط لب در آرایش سبب می شود محدودی رژلب زدن مشخص شده و در صورتی که شکل لب شما نیاز به اصلاحاتی دارد، آن را درست کنید، این در حالی است که اگر از خط لب برای کاربرد درستش استفاده نشود نه تنها هیچ زیبایی ندارد بلکه از زیبایی لب های شما کاسته خواهد شد.

  از طرفی خط لب ها باید رنگی مشابه خود رژلب داشته باشند، شما می توانید بعد از خط لب یک رژلب هم رنگ آن زده و در صورتی که به مراسم عروسی می روید با یک برق لب آرایش خود را خاص  کنید.  نکته قابل ذکر این است که استفاده از خط لب های پررنگ اصلا جالب نبوده و سبب می شود آرایش شما خراب شود، از طرفی اصلا مد نیست و زیبایی خاصی هم ندارد.

  شاید برای شما جالب باشد که با استفاده از خط لب های تیره انگار قهوه خورده اید و فراموش کرده باشید لب خود را پاک کنید. توصیه ما به شما این است خط لب هم رنگ رژلب شما باشد یا نهایتا یک در جه تیره تر باشد و حتما توجه کنید بعد از خط لب کشیدن رژلب بزنید.

  استفاده از برق لب سبب می شود لب ها طراوت و جوانی داشته و حتی در زنان مسن تر هم بسیار پرطرفدار است چراکه سبب می شود چین و چروک های زیر لب به چشم نیامده و پوشیده شوند.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند :: آرایش ابروها

  در این قسمت سعی داریم نکات خاص آرایش ابرو را بررسی کنیم و به شما بگویم با انجام چه اشتباهاتی ابروهای شما سبب می شود سن بالاتری داشته باشید.

  استفاده بیش از حد از مداد ابرو

  در صورتی که دارای ابروهای پرپشتی هستید جدا استفاده از مداد ابرو را کنار گذاشته و تنها با ژل ابرو، فرم دلخواه خود را به آن ها بدهید. اگر دارای ابروهای نازکی هستید می توانید از سایه ابرو استفاده کرده و جاهای خالی ابرو را پر کنید تا کم پشت و نازک نباشند. استفاده از مداد ابرو فقط و فقط برای حالتی است که ابروهای بسیار نازکی داشته باشید و به شکل هاشور مانند ابروهای خود را پر کنید. می توان گفت استفاده بیش از اندازه از مداد ابرو  یکی از اشتباهات آرایشی  است که شما را پیر و زشت می کنند.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند :: رژگونه زیبا بزنید

  این قسمت از آرایش تاثیرات بسیار زیادی در سن و سال شما دارد به طور مثال رژگونه های قرمز و به شدت پررنگ نه تنها زیبا نیستند بلکه شما را پیر نشان می دهند. دیگر مد رژگونه های قرمز و پررنگ از بین رفته و حتی افراد قدیمی هم آن را رها کرده و با رژگونه های معمولی آرایش مد روز را انجام می دهند.

  شما می توانید اندکی رژگونه به روی برجستگی گونه های خود زده و با استفاده از برس تقریبا بزرگی آن را روی گونه های خود به خوبی پخش کنید. نحوه استفاده از رژگونه به این شکل است که ابتدا برس مخصوص رژگونه را به پودر رژگونه آغشته کرده و با ضربه ای آرام پودرهای اضافه را از آن بگیرید. بعد از این مرحله لبخند زده و به شکل ضربه ای برس را روی گونه خود بزنید. نکته مهم این است که اگر از رنگ رژگونه خود راضی نیستید اندکی پن کیک بزنید تا کم رنگ تر به نظر بیاید.

  روشن کردن بیش از حد زیر چشم

  حلقه های سیاه زیر چشم نه تنها برای زنان بلکه برای مردان هم بسیار مخرب و زشت کننده است، شما می توانید با خواب مناسب و همچنین داشتن رژیم غذایی به از بین بردن سیاهی زیر چشم کمک کنید. اکثر زنان برای از بین رفتن این سیاهی به کانسیلر متکی می شوند. با بالا رفتن سن پوست زیر چشم نازک تر شده و برای رفع آن مجبورید از کرم های روشن کنند استفاده کنید. این در حالی است که استفاده از لایه های ضخیم سفید کننده اصلا جالب نبوده و زیبایی خاصی ندارد.

  اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند می تواند تاثیر  بد و منفی را بر روی فرد می گذارد.

  پینگ می گوید: مژگان ما با افزایش سن، کم پشت می شوند و اکثر پشت تر می شوند و اکثر زنان می خواهند بر این مشکل با مقدار زیادی آرایش سیاه چیره شوند. او ادامه می دهد، به جای خط چشم سیاه از قهوه ای تیره یا خاکستری استفاده کنید و به یاد داشته باشید هر چه کم تر، بهتر! از خط چشم های مایع هم دوری کنید، زیرا خیلی غلیط هستند. سعی کنید از مدادهای نرم و راحت استفاده کنید.

  شاید با خود بگوید خط چشم هایی که از نوک چشم تا انتهای چشم کشیده شده باشند چشم را ریز می کنند و این در حالی است که خط چشم های نصفه هم مسخره به نظر می آیند، پس راحل چیست؟  شما می توانید خط چشمی که می کشید از جایی که قرنیه چشم قرار دارد، روبه انتها پهن تر بشود در این صورت  چشم را درست تر می کنند

  سایه های براق ممنوع

  یکی از اشتباهاتی که موجب می شود سایه های براق شاید ظاهری زیبا داشته باشند یا حتی مد باشند ولی بیش تر از تمامی موارد بالا سبب می شوند سن شما بالاتر به نظر رسیده و شما را پیر نشان می دهند. علت این موضوع این است که سایه های براق سبب می شوند چشم ها و چین و چروک اطراف آن بیش تر در معرض دید قرار بگیرد، در حالی که اگر از سایه های مات استفاده کنید چین و چروک اطراف چشم شما بیش تر دیده نخواهند شد.

  آرایش زیر چشم

  اگر به سن میانسلی نزدیک می شوید، از آرایش زیر چشم مانند ریمل زدن خودداری کنید، به علت این که دایره تیره زیر چشم را بیش تر در معرض دید قرار می دهد و این یکی از اشتباهات آرایشی که شما را پیر و زشت می کنند محسوب می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا