دختر دوست داشتنی چطور در سریعترین زمان ممکن به یک دختر دوست داشتنی تبدیل شویم؟

چکیده مطلب

دوست داشتنی بودن در یک دختر باعث احساس خوشبختی و افزایش اعتماد به نفس در او می‌شود و اگر شما نیز به عنوان دختری در پی این هستید که محبوب باشید و در محافل عمومی نیز شما را دختر دوست داشتنی خطاب کنند؛ نکاتی را در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که اگرچه شاید اوایل عادت کردن به آن خیلی راحت نباشد اما می‌توانید آن‌ها را در خود پرورش داده و با بهره گرفتن از آنها دختر دوست داشتنی و جذاب در نظر اطرفیانتان باشید.

اکثر افراد و شاید همه افراد به نوعی دوست دارند نزد اطرافیان، دوستان، خانواده و غیره فردی قابل احترام، محبوب و دوست داشتنی باشند و خیلی از آنها برای رسیدن به این موقعیت تلاش می‌کنند و دختران نیز از این قاعده استثنا نیستند و همیشه تمایل دارند که در نظر اطرافیان و بخصوص همسالان خود فردی جذاب و محبوب  و به طور کلی یک دختر دوست داشتنی باشند.

در این زمینه شاید شما هم با برخی از آدم‌ها برخورد کرده باشید که در یک جمع همیشه در اولویت هستند و شاید از نظر ظاهری نیز برترین فرد آن جمع نباشند اما در نگاه دیگران محبوبترین فرد هستند و شاید در این مواقع از خود بپرسد که این افراد چگونه موفق شده‌اند چنین محبوبیتی پیدا کنند که شاید شما همیشه در حسرت آن باشید؟ و یا اینکه آیا این ویژگی ژنتیکی است؟ و فقط افراد خاصی دارای ان هستند و چندین سوال دیگر که ممکن در برخورد با این افراد ذهن شما را مشغول کنند.

در رابطه با پرسش‌های بالا باید گفت که دختر دوست داشتنی بودن در یک فرد در واقع مهارتی است که شخص بیشتر از طریق رفتار، گفتار و ظاهر خود نسبت به اطرافیان، آن را به دست می‌آورد و مهارتی اکتسابی است که با انجام کار‌هایی خاص می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد و در واقع به خود فرد و سطح هوش او برای به کار گرفتن این مهارت‌ها بستگی دارد.

۱- قابل اعتماد باشید

 

قابل اعتماد و اطمینان بودن یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که باعث ایجاد یک رابطه موفق می‌شود و شما با این کار که البته لازمه تلاش است قطعا دختر دوست داشتنی در بین اطرافیان هستید و می‌توانید از طریق کار‌هایی مانند عمل کردن به گفته‌های خود، احترام گذاشتن به وعده‌ها و قول‌ها، ثابت قدم بودن، گفتن حقیقت و غیره به آن دسترسی پیدا کنید و به گفته هدی گرانت نویسنده معروف دوست داشتن فردی که قابل اعتماد نیست؛ بسیار سخت است.

۲- اهل شکایت نباشید

سعی کنید جزو آن دسته از افراد نباشید که با کوچکترین مسئله یا مشکل شروع به نق زدن و شکایت کردن می‌کنند و همیشه خود را آدمی بدشانس می‌پندارند و از همه شاکی هستند این مسئله به معنای این نیست که شما در برابر ظلم و ناحقی همیشه سکوت کنید و از طرفی همیشه و هر شرایطی نیز برای هیچ فردی خوشحال کننده و باب ملیش نیست.

اما این شما هستید که باید سعی کنید برای اینکه دختر دوست داشتنی باشید؛ بدبینی و نگاه منفی به زندگی را کنار بگذارد و با تزریق روحیه مثبت به زندگی خود و با انجام عادت‌هایی که باعث شادی و خوشحالیتان می‌شود در نظر دیگران محبوب ظاهر شوید.

۳- ارتباط چشمی یا نگاهی را حفظ کنید

 

ارتباط چشمی یکی از راه‌هایی است که به طرف مقابلتان نشان می‌دهد که شما حواستان به او است و فردی قابل اطمینان هستید. مطالعات زیادی در زمینه ارتباط چشمی انجام شده است و اکثریت آنها این موضوع را تایید می‌کنند که برقراری این ارتباط  باعث انتقال صلاحیت می‌شود و شایسته بودن و باهوشی فرد را به دیگران القا می‌کند.

مهارت سختی نیست که مستلزم تلاش باشد بلکه می‌توان به راحتی آن را انجام داد؛ فقط هنگامی که فردی مشغول صحبت کردن است حواستان را به او بدهید و نگاه خود را به سمت چشمان او حفظ کنید که در صورت اجرای این مهارت ساده شما امتیازی دیگر برای تبدیل به دختر دوست داشتنی کسب خواهید کرد.


۴- به کار‌ها و پیشرفت فرهنگی اهمیت دهید

اینکه وضعیت درسی یا هوش شما در چه حدی است اهمیت چندانی ندارد؛ مسئله‌ای که شما را در دید دیگران محبوب می‌کند اهمیت دادن به آن و میزان تلاش شما است و قطعا در امر ازدواج نیز مردان به سمت دخترانی جذب می‌شوند که نسبت به امور خود بی توجه نباشند و از دانش کافی خود برای پیشرفت زندگی استفاده کنند؛  بنابراین می‌توانید با تلاش و کوشش و کشف استعداد‌های خود و ایجاد هدف برای رسیدن به موفقیت نیز تا اندازه زیادی در نظر دیگران بدرخشید و محبوبیت خاصی کسب کنید.

۵- فردی شوخ و خنده رو باشید

طبق تحقیقات شوخی و لبخند باعث می‌شود سیستم ایمنی تعالی یابد و با آزاد شدن آندورفین باعث حس خوب و خوشحالی شود و تاثیرات مثبت دیگری نیز می‌گذارد که خارج از بحث این مقاله است و از طرفی دیگر شوخ طبع بودن یکی از عاداتی است که اگر در جای مناسب و به صورت صحیح به کار گرفته شود باعث می‌شود که دیگران از اینکه در کنار همچنین افرادی هستند حس خوشحالی داشته باشند بنابراین سعی کنید همیشه لبخند به لب داشته باشید و اگر می‌خواهید فردی محبوب یا دختر دوست داشتنی باشید از زبان مثبت بدن و گاها شوخی کردن بجا و صحیح غافل نباشید.

۶- وضعیت بدنی مناسبی داشته باشید و از زبان بدن استفاده کنید

زبان بدن راهی غیر کلامی برای انتقال پیام‌های شما به طرف مقابل است که طبق نظر روانشناسان اگر سعی دارید که یک دختر دوست داشتنی باشید به راحتی با بهره‌گرفتن از آن منظور واقعیتان را می‌رسانید و اگر شما در این زمینه مهارت لازم را پیدا کنید به عنوان یک ابزار قدرتمند به یاریتان می‌آید.

شما می‌توانید از طریق کارهایی مثل نشان دادن احساس امنیت و آرامش به خود، دوست داشتن دیگران و احترام گذاشتن به آنها و حالت‌های بدنی مناسب مانند: ایستادن راحت و صاف، وضعیت آزاد بازوها، خشک نبودن طریقه ایستادن و باز کردن پاها به اندازه عرض شانه‌ها ، دست دادن، دست تکان دادن به آرامی، تنظیم زاویه بدنی خود نسبت به مخاطبتان، انجام حرکات قرینه‌ای و غیره به راحتی فردی دوست داشتنی و محبوب جلوه کنید.

۷- به ظاهر خود اهمیت دهید

 

اهمیت دادن به ظاهر و تمیز و مرتب بودن تا اندازه‌ای مهم است که تحقیقات علمی نیز این امر را ثابت کرده است که در همان نگاه اول و در عرض ۳۰ ثانیه قضاوت دیگران را نسبت به شما بر‌می‌انگیزد. پس سعی کنید جهت جذاب و محبوب به نظر رسیدن چهره و ظاهرتان کارهایی از قبیل دوش گرفتن روزانه، تمیز و مرتب کردن مو‌ها، رسیدگی به پوست و استفاده از مواد آرایشی و ضد آفتاب‌های مناسب، خوش بو بودن، استفاده از لباس‌های تمیز و رنگ‌های جذاب و مناسب با انواع محیط را فراموش نکنید.

۸- دختر دوست داشتنی صادق و وفادار است

با توجه به اینکه  در اطراف هر کدام از ما ممکن است نمونه‌هایی از افرادی که  صادق نیستند وجود داشته باشد واز طرفی با توجه به کشمکش‌ها و مشکلات زیاد زندگی‌ امروزه نقش وفاداری در زندگی خیلی کم رنگ شده است؛ اگر شما به عنوان فردی باشید که در این میان همیشه و در هر حال صداقت را پیشه کنید و با به کار گرفتن صداقت که خود مهم‌ترین سیاست است سعی کنید فردی قابل اعتماد برای اطرافیانتان باشید و برای ارتباط‌هایتان از خود گذشتگی و تلاش کافی داشته باشید قطعا رابطه‌های با دوامی با اطرافیان ایجاد خواهید کرد و در نظر آنها دختر دوست داشتنی هستید.

۹- به بدن و تغذیه خود اهمیت دهید

 

اگر شما به عنوان فردی باشید که به  خاطر مشغله‌های کاری، درسی و غیره فرصت رسیدگی به  خود و بدن خود را ندارید باید بدانید که به روزمرگی افتاده‌اید و با این کار خیلی از محبوبیت و دختر دوست داشتنی بودن دور شده‌اید.سعی کنید سبک زندگی خود را تغییر دهید و با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی برای باشگاه رفتن، کتاب خواندن، تفریح و همراهی دوستان نیز وقت داشته باشید و همچنین از تغذیه‌های مناسبی که انرژی واقعی شما را تامین می‌کند مانند سبزیجات و میوه‌ها و غذا‌های مفید به جای فست فود‌ها استفاده کنید

همچنین سعی کنید در طول شبانه روز خواب مناسب به میزان ۸ ساعت البته با تنظیم زمتن خواب و بیداری را حتما فراموش نکنید و با انجام این امور و در نهایت افزایش اعتماد به نفس و انرژی، گامی دیگر را به سمت دختر دوست داشتنی بودن بردارید.

۱۰- مسئولیت پذیر باشید

اگرچه مسئولیت پذیری را باید در همان کودکی و با انجام اعمال درست مقابل کودکان به آنها تمرین داد و این امر مهم را در وجود آن‌ها نهادینه کرد اما اگر بنابر دلایلی  به این مسئله بی‌توجه بوده‌اید یا این ویژگی در شما رشد نکرده است و در مقابل اگر می‌خواهید دختری دوست داشتنی باشید باید با انجام کار‌هایی که مسئولیت آن با شماست و اجرای  به موقع و صحیح آنها فردی مسئولیت پذیر شوید و از این طریق هم اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و هم محبوب جلوه کنید.

جمع بندی

به طور اگر به عنوان دختری دوست دارید همیشه در میان همسالان، خانواده، فامیل و درجامعه خود فردی قابل احترام و محبوب باشید باید فراموش نکنید که با اعتماد به نفس و قاطع بودن و داشتن حریم مناسب برای خود به سمت این هدف حرکت کنید و با انجام رسیدگی‌ به ظاهر و بدن خود مانند ورزش کردن و شرکت در جمع‌های مفید و بحث کردن بجا ومتناسب، حفظ شرم و حیا و متانت خود  در ظاهر افراد دور و برتان محبوب و دوست داشتنی باشید.