چطور عشق دروغ را تشخیص دهید تا ضربه نخورید!

عشق دروغ
 •  

  چکیده مطلب

  عشق، موضوعی که در طول نسل‌های بسیاری فلاسفه، نویسندگان و دانشمندان با آن درگیر بوده‌اند و افرادی بسیاری بر سر تعریف کلمه عشق و تشخیص عشق دروغ از عشق واقعی اختلاف نظر دارند. در حالی اکثر مردم بر این باورند که عشق یک احساس قوی درونی است. هنوز هم اختلاف زیادی در مورد معنای دقیق آن […]

  عشق، موضوعی که در طول نسل‌های بسیاری فلاسفه، نویسندگان و دانشمندان با آن درگیر بوده‌اند و افرادی بسیاری بر سر تعریف کلمه عشق و تشخیص عشق دروغ از عشق واقعی اختلاف نظر دارند. در حالی اکثر مردم بر این باورند که عشق یک احساس قوی درونی است. هنوز هم اختلاف زیادی در مورد معنای دقیق آن وجود دارد و هر فردی ممکن است از تعریف خاصی از عشق داشته باشد. همچنین تشخیص عشق دروغ و واقعی بسیار مهم است.

  بعضی از تعریف‌ها که مردم از عشق بیان می‌کنند:

  • عشق احساس شدید دلبستگی، محبت و نیاز است.
  • یک احساس دراماتیک و ناگهانی از جاذبه و احترام خواهد بود.
  • یک احساس هیجانی از توجه، محبت و دوست داشتن است.
  • ترکیبی از احساسات فوق‌العاده است.

  همان گونه که از همه تعاریف مشخص است عشق با احساس و عاطفه هر انسانی گره خورده است. عشق اگر واقعی باشد می‌تواند هر فردی از فرش به عرش برساند و این فرد از زندگی خود لذت ببرد و از آن احساس خوشبختی کند. اما در مقابل عشق دروغ و غیر واقعی می‌تواند زندگی هر شخصی را نابود کند. فردی که برای عشق خود همه عمر و زندگی خود را می‌گذارد اما در آخر مشخص می‌شود که عشق طرف مقابل او یک دورغ بزرگ بوده است و یک شکست بزرگ در زندگی هر فردی است. اما چگونه می‌توان یک عشق واقعی را از یک عشق دروغ و کذب تشخیص داد. در این مقاله هدف ما معرفی نشانه‌های یک عشق دروغ است.

  فردی که به دروغ عشق می‌ورزد:

  ۱- کمتر  به حرف‌های شما گوش می‌دهد

   

  هر فردی دوست دارد در هنگام حرف زدن طرف مقابل به او توجه کند و به او احترام بگذارد. اما هنگامی که شما با کسی در حال مکالمه هستید و او هیچ توجهی به شما نمی‌کند. پس چنین فردی حتی اگر ادعا کند که عاشق شماست و شما را دوست دارد، عشق او دروغی بیش نیست. پس توجه نکردن به فرد مقابل در هنگام صحبت کردن یکی از نشانه‌های عشق دروغ و غیر واقعی است.

  ۲- هیچ جاذبه جنسی نسبت به طرف مقابل ندارد

  نیاز جنسی یکی از نیازهای اولیه هر فردی است و این موضوع غیر قابل انکار است. یکی از اهداف ما از برقرای ارتباط و در نتیجه ازدواج برآورده کردن این نیاز اولیه است. فردی که هیچ تمایلی از نظر جنسی به فرد مقابل خود ندارد، پس به هیچ عنوان او را دوست ندارد و عاشق او نیست. اگر چنین افرادی حتی با همدیگر نیز رابطه داشته باشند رابطه آن‌ها یک رابطه سرد و بی‌روح است و هیچ نوع لذتی در آن وجود ندارد.

  ۳- در عشق دروغ طرف مقابل خود را تحسین و نکوهش نمی‌کنید

   

  شخصی که عاشق همسر خود است در جمع دوستان، خانواده و حتی در تنهایی با همسر خود از او تعریف خواهد کرد. با این کار نه تنها عشق خود را نسبت به ثابت خواهید کرد بلکه به او نشان می‌دهید که همسرش چه نقش مهمی در زندگی شما دارد. اما در مقابل کسی که این گونه رفتار نمی‌کند و از کوچکترین تعریف از طرف مقابل خود خودداری می‌کند، ولی خود را عاشق سر سخت شما می‌داند عشق وی نسبت به طرف مقابل خود مصنوعی بوده و در واقع عشق وی دروغ است.

  ۴-در عشق دروغ طرف مقابل به خواسته‌ها و نیاز شما توجهی نمی‌کند

  کسی که عاشق واقعی است به خواسته و نیازهای همسر توجه می‌کند و تمام سعی خود را خواهد کرد که آن‌ها را برآورده کند. اما فردی که به اصطلاح عاشق شماست اما دروغ می‌گوید در مقابل خواسته‌های شما خیلی سریع رد شده و حتی هیچ تلاشی برای برآورده کردن خواسته‌های شما نخواهد کرد. تشخیص فردی که عشق دروغ می‌ورزد از این طریق خیلی راحت‌تر است، پس نباید به عشق چنین فردی اعتماد کرد و به او دل بست.

  ۵- در عشق دروغ طرف مقابل به بهانه‌ها مختلف برای شما وقت نمی‌گذارد

   

  کسی که خانواده خود را دوست و عاشق آن‌ها است برای اینکه در کنار آنها باشد دست و پا می‌شکند. چنین فردی حتی هنگامی که به بیرون و سر کار می‌رود برای دیدن عشق خود لحظه شماری می‌کند. در صورتی که همسر شما چنین نسیت و کمتر برای شما وقت می‌گذارد و توجه می‌کند و هر باری برای فرار از آن بهانه‌ای می‌آورد. در عشق چنین فردی باید شک کرد و عشق همسر شما یک عشق دروغ و غیر قابل اعتماد است.

  ۶- در رابطه با او هیچ حس اعتماد و اطمینانی وجود ندارد

  افرادی که عشق واقعی به هم می‌ورزند با همدیگر با صداقت رفتار می‌کنند به هم احترام می‌گذارند. اگر در بین آن‌ها کدورتی پیش بیاید خیلی راحت حل خواهند کرد. اما فردی که عاشق دروغی است به طرف مقابل خود احترام نمی‌گذارد، همه چیز را از او پنهان می‌کند، در گفتار و رفتار با همسر خود صادق نیست. در رابطه با چنین فردی یک حس بی اعتمادی وجود دارد و در این رابطه یک بی‌قراری و بی‌تابی نمود خواهد داشت.

  ۷- در عشق دروغ طرف مقابل در کارها با شما مشورت نمی‌کند و نظر شما اصلاً مهم نیست

   

  اگر شخصی همسر خود را دوست داشته باشد نظر او برایش بسیار با اهمیت است و همیشه و در همه کارها با همسر خود مشورت می‌کند و حتی اگر مشکلی برایش پیش بیاید با او مطرح می‌کند و از او مشورت می‌گیرد. اما کسی که همسر خود را دوست ندارد و نسبت به او یک عشق دروغ  و کذب دارد، در کارهای خود، خود سر عمل می‌کند و در کوچکترین‌ها کارها هم از همسر خود مشورت نمی‌گیرد. چون واقعا او را دوست ندارد.

  ۸- تمایلی ندارد با طرف مقابل خود هم صحبت شود

  کسی که شما را دوست دارید همیشه مایل است با شما هم صحبت شود. او همه کارها و اتفاقاتی که در طول یک روز برایش از ریز و درشت برای همسر خود بیان می‌کند. حتی همسرش اگر حوصله صحبت کردن نداشته باشد در تلاش است که او را با خود همراه کند. اما فردی که به زور حتی جواب حرف‌های همسر خود را می‌دهد و حتی وقتی که در خانه است فقط جلوی تلویزیون نشسته و با همسر خود یک کلمه حرف نمی‌زند پس واقعاً همسر خود را دوست ندارد.

  ۹- در هنگام بروز سختی‌ها و مشکلات او غائب است

   

  کسی که در حرف ادعا می‌کند که شما تنها عشق زندگی او هستید و همیشه در کنار شما خواهد بود. در هنگام بروز مشکلات به آسانی می‌توان میزان عشق او را تشخیص داد. اگر در هنگام مشکلات پشت و پناه شما باشد و شما را ترک نکند قطعاً عشق او یک عشق عمیق و واقعی است. اما اگر این شخص در همین مواقع به همسر خود کمک نکند و خیلی ساده‌تر از آنچه فکر کند از این زمان رد شود و به شما کمک نکند و همچنین برای حل آن تلاشی نکند قطعاً عشق وی دروغ است.

  ۱۰- شما را فراموش کرده و کمتر به یاد شماست

  کسی که عاشق همسر خود است همیشه به یاد اوست، مثلاً در اول صبح به او پیام می‌فرستد و احوال او را می‌پرسد. پس این نشان می‌دهد که همسر او همیشه در ذهن اوست و او را دوست دارد. او همیشه مناسب‌های مهم را در ذهن خود دارد و در این مناسبت‌ها تلاش می‌کند با سوپرایزهای خود طرف مقابلش را خوشحال کند. اما اگر عشق فردی نسبت به طرف مقابل خود دروغ باشد، بیشتر اوقات به یاد او نیست و حتی خیلی از مناسب‌های خاص را در مورد همسر خود فراموش کرده است.

  ۱۱- هیچ برنامه‌ای برای آینده زندگی شما ندارد

   

  شخصی که عاشق واقعی است برای آینده زندگی و شریک زندگیش برنامه دارد و همیشه برای آن برنامه‌ریزی می‌کند. او اکثرا اوقات در مورد اهداف خود و راه‌های رسیدن به حرف می‌زند. اما فردی که اینگونه نیست قطعاً عشق او یک عشق دروغی است؛ زیرا او هیچ برنامه‌ای برای آینده زندگی ندارد. شاید این یکی از نشانه‌های اصلی عشق دروغ باشد.

  ۱۲- از دیدن طرف مقابل خود خوشحال نخواهد شد

  این مهمترین نشانه‌های عشق دروغ است. فردی که چند روزی از همسر یا نامزد خود دور بوده و بعد از آن به خانه برمی‌گردد و یا حتی بیرون و سر کار است، همسرش همه تدراکات را فراهم می‌کند، غذای مورد علاقه او را می‌پذرد، خانه را تمیز و مرتب می‌کند و برگشت شوهرش خوشحال و شاد است. اما هنگامی که شوهرش به خانه می‌رسد خیلی خوشحال نخواهد شد. این یک امر طبیعی نیست و نشان می‌دهد او همسرش را دوست ندارد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا