چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم؟(۱۹ روش لاغر شدن بدون رژیم غذایی)

چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم
 • چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم

  در حالی که رژیم‌های غذایی مختلفی برای لاغر شدن در دسترس هستند، اما برای بسیاری از ما، این رژیم‌ها به دلیل محدودیت‌های آنها و عدم قابلیت ادامه دادن آنها به مدت طولانی، قابل پذیرش نیستند. در این مقاله، راه‌هایی برای لاغر شدن بدون رژیم غذایی را بررسی می‌کنیم.

  ۱. تغییر رفتار خوردن

  تغییر رفتار خوردن می‌تواند به شما کمک کند تا بدون رژیم غذایی لاغر شوید. برخی از مواردی که می‌توانید برای تغییر رفتار خوردن انجام دهید عبارتند از:

  – خوردن با آگاهی: به جای خوردن تند و عجله‌ای، غذا را با آگاهی و با احساس خوشمزه خوردن کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا کمتر غذا خورده و احتمالاً سریع‌تر سیر شوید.

  – خوردن با آرامش: اگر به آرامش خوردن بپردازید، تند خوردن را کاهش می‌دهید و احتمالاً بیشتر از غذا لذت می‌برید. همچنین، این کار به شما کمک می‌کند تا کمتر غذا خورده و احتمالاً سریع‌تر سیر شوید.

  – خوردن شامل مواد غذایی کم چرب: از مواد غذایی کم چرب مثل سبزیجات، میوه‌ها، سبوس‌های گندم و مواد غذایی پر از پروتئین مثل ماهی و مرغ استفاده کنید.

  ۲. افزایش فعالیت ورزشی

  ورزش‌هایی مثل پیاده‌روی، دویدن، شنا و بدنسازی می‌توانند به شما کمک کنند که بدون رژیم غذایی لاغر شوید. برخی از روش‌هایی که می‌توانید برای افزایش فعالیت ورزشی انجام دهید عبارتند از:

  – شروع با ورزش‌های سبک: اگر ورزش برای شما نوعی از قید است، با ورزش‌های سبک مثل پیاده‌روی شروع کنید و به تدریج به ورزش‌های سنگین‌تر بروید.

  – تشویق به ورزش با دوستان: اگر با دوستان خود ورزش کنید، احتمالاً بیشتر ورزش خواهید کرد و احتمالاً از آن بیشتر لذت خواهید برد.

  – ورزش در طبیعت: ورزش در طبیعت می‌تواند خیلی جذاب باشد و به شما کمک می‌کند تا بیشتر ورزش کنید.

  ۳. خواب کافی

  خواب کافی به شما کمک می‌کند تا بدون رژیم غذایی لاغر شوید. در واقع، اگر شما خواب کافی نداشته باشید، بدن شما به ساز و کارهای کاهنده انرژی خود برای حفظ انرژی نیاز دارد، که ممکن است شما را برای ورزش و تغذیه صحیح کم تر انرژی کند.

  ۴. کاهش تنش

  تنش یکی از عوامل مهم اضافه وزن است. برای کاهش تنش می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند تکنیک‌های تنفسی، مدیتیشن، ورزش و تمرینات یوگا استفاده کنید.

  ۵. کاهش استفاده از مواد شیمیایی

  استفاده از مواد شیمیایی مانند قند، نمک، چربی و مواد نگهدارنده در غذاهای آماده، می‌تواند باعث افزایش وزن شما شود. برای کاهش استفاده از مواد شیمیایی، بهتر است غذاهای تازه و سالم را بجای غذاهای آماده و قندی مصرف کنید.

  نتیجه‌گیری

  بدون رژیم غذایی لاغر شدن امکان‌پذیر است، اما برای رسیدن به این هدف، باید به تغییر رفتار خوردن، افزایش فعالیت ورزشی، خواب کافی، کاهش تنش و کاهش استفاده از مواد شیمیایی توجه کنید. با این کارها، شما می‌توانید وزن خود را کاهش دهید و به سلامتی بهتری دست پیدا کنید.

  معمولاً افراد همیشه نگران چاق شدن خود هستند، خیلی از افراد ممکن است که سال های متمادی را از رژیم های لاغری استفاده کرده باشد اما به نتیجه مطلوب نرسیده‌ باشند.

  خیلی از افراد با گرفتن رژیم های سخت هم نتوانستند که نتیجه مطلوب خود را به دست بیاورند، اگر برای شما هم گرفتن رژیم‌ های غذایی کاری سخت و دشوار است نگران این قضیه نباشید، راهکار های بسیار ساده تری برای لاغر شدن وجود دارد.

  ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم ” پاسخ بدهیم ،اگر شما هم قصد لاغری دارید تا پایان ما را همراهی کنید.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم

  زمان غذا خوردن مشخصی داشته باشید

  برای غذا خوردن خود وقت بگذارید، برای این کار باید از یک تایمر در کنار غذا خوردن خود استفاده کنید. به طور کلی ۲۰ دقیقه زمان لازم است که افراد بتوانند غذا بخورند، در این ۲۰ دقیقه باید بسیار آرام غذا را تناول کنید.

  این روش یکی از بهترین روش های کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی است؛ به گونه‌ ای لقمه ها را بجویید که دیگر جایی برای جویده شدن نداشته باشد.

  در کنار غذا خوردن  می‌ توانید از غذا خوردن لذت ببرید؛ با این کار هورمونهای شما درست ترشح می شوند؛ اما زمانی که با عجله غذا می ‌خورید معده توانایی فرستادن پیام سیری را از دست می دهد و همین موضوع است که باعث اضافه وزن افراد می شود؛ زیرا بیش از اندازه غذا را وارد معده می شود‌.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم :: زمان بیشتری را به خواب اختصاص دهید

  دانشمندان دانشگاه میشیگان در تحقیقات خود دریافتند که اگر خواب جایگزین فعالیت‌ های دیگر رفتار شود؛ باعث سوزاندن کالری بیشتر در بدن می ‌شود. این کالری حدود ۶ درصد است؛ اما این موضوع در افراد متفاوت است؛ تحقیقات نشان می ‌دهد که اگر افراد کمتر از ۷ ساعت بخوابند کالری سوزی آن ها بیشتر می‌ شود.

  خوابیدن به میزان معین می تواند باعث لاغر شدن شود

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم :: بیشتر از سبزیجات استفاده کنید

  در پاسخ به سوال ” چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم ” باید این موضوع را بدانید که بهتر است در هر وعده غذایی از سه نوع سبزی استفاده کنید.

  اگر تنوع غذایی داشته باشید مطمئناً اشتهای شما باز شده و پرخوری می کنید؛ بنابراین بهتر است از سبزیجات متنوع استفاده کرده که وزن خود را از دست دهید.

  هر چقدر میزان آب و فیبر را در بدن بالا ببرید میزان کالری های مضر کاهش پیدا می‌ کند. بیشتر سعی کنید که سبزیجات را بخارپز کنید و از روغن برای پخت آن ها استفاده نکنید.

  به شما توصیه می کنیم که این سبزیجات را بدون سس میل کنید؛ آب لیمو برای سبزیجات گزینه مناسبی است.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم :: مصرف سوپ را بالا ببرید

  معمولاً افرادی که سوپ را در برنامه غذایی روزمره خود قرار می ‌دهند؛ میزان کالری کمتری به بدن آن ها می رسد. شما می توانید از سوپ ها به عنوان غذای اصلی نیز استفاده کنید.

  سوپ ها به هضم و کمتر کردن اشتها کمک می کنند. برای سهولت درست کردن این سوپ ها می توانید از سوپ های فریز شده یا کنسروی استفاده کنید و سبزیجات تازه با آن بیفزایید. به شما توصیه می کنیم سوپ هایی که چربی بالا را مصرف نکنید.

  استفاده از غلات باعث کاهش وزن می ‌شود

  از غلات زیاد استفاده کنید غلاتی مانند گندم، جو، جو دو سر و برنج می تواند تا حد زیادی به کم کردن وزن کمک کند. این غذاها افراد را دچار سیری می کنند، حتی کلسترول را نیز بهبود می بخشند معمولا امروزه غلات بیشتر در رژیم غذایی افراد جایی دارند.

  غلاتی مانند گندم، جو، جو دو سر و برنج می تواند تا حد زیادی به کم کردن وزن کمک کند

  لباس دلخواه خود را جلوی چشم تان قرار دهید

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم  در پاسخ به این سوال باید بگویم که لباسی را که بسیار مورد علاقه شما است و به دلیل اضافه وزن می توانید از آن استفاده کنید را به جای آویزان کنید که هر روز آن را ببینید. این موضوع باعث بیشتر پشتکار شما برای رسیدن به وزن ایده آل می ‌شود.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم :: از پیتزای سبزیجات استفاده کنید

  اگر شما هم عاشق پیتزا هستید و نمی توانید از آن بگذرید به شما توصیه می کنیم که به جای استفاده از پیتزای گوشت ، پیتزای سبزیجات استفاده کنید. این کار باعث حذف ۱۰۰ کالری از رژیم غذایی شما می شود.

  روش دیگر برای تهیه پیتزای کم چرب این است که از پنیرهای کم چرب استفاده کنید، حتی نان پیتزا نیز چربی دارد، بنابراین بهتر است از نانی استفاده کنید که در آن از روغن زیتون استفاده شده است.

  شکر را حذف کنید

  سعی کنید به طور کلی شکر را از رژیم غذایی خود کنار بگذارید و از خوردن هر گونه نوشابه و یا نوشیدنی های شیرین خودداری کنید، می ‌توانید به جای آن از آب یا نوشیدنی هایی که شکر ندارند استفاده کنید.

  اگر روزانه از خوردن شکر صرف نظر کنید ،حدود ۱۰ قاشق سوپ خوری شکر وارد بدن شما نمی شود. بیشتر از نوشیدنی های طبیعی استفاده کنید، نوشیدنی هایی مثل آب لیمو نعنا و یا توت های یخ زده برای طعم دادن به آب گزینه بسیار مناسبی است.

  طی مطالعات دانشمندان حدود ۴۵۰ کالری اضافه وزن افراد به دلیل مصرف انواع نوشابه و آب نبات ها است.

  طبق تحقیقات این دسته دانشمندان افرادی که از آب نبات استفاده می‌ کنند به طور غریزی بسیار کمتر میل به استفاده از کالری و چربی دارند. در حالی افرادی که از نوشابه استفاده می ‌کنند میل به استفاده کالری و چربی در آن ها بسیار زیاد است.

  اگر روزانه از خوردن شکر صرف نظر کنید ،حدود ۱۰ قاشق سوپ خوری شکر وارد بدن شما نمی شود

  به میزان مصرف نوشیدنی های خود دقت کنید

  در پاسخ به سوال چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم باید بگوییم که بهتر است عاقلانه بنوشید ؛ برای این که میزان کمتری از کالری ها را از نوشیدنی ها دریافت کنید بهتر است از یک لیوان بلند استفاده کنید.

  به همین روش می توانید میزان خوردن نوشیدنی ها را حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد کمتر کنید. طبق تحقیقات دکتر برایان وان سینک مردم بیشتر دوست دارند که در لیوان های بزرگ و کوتاه نوشیدنی میل کنند؛ اگر عادت را تغییر دهید می توانید به میزان چشمگیری وزن کم کنید.

  از چای سبز استفاده کنید

  چای سبز راهکاری بسیار مفید برای کاهش وزن است، نوشیدن چای سبز باعث می شود که موتورهای کالری سوز بدن فعال شوند این نوشیدنی بدون کالری و تازه است.

  مرتب یوگا کار کنید

  طبق مطالعاتی که در مجلات رژیم سلامتی آمریکا انجام شده است یوگا باعث کاهش وزن در افراد می شود.

  افرادی که به صورت مرتب از این ورزش استفاده می کنند عملکردی متفاوت و متفکرانه نسبت به خوردن مواد غذایی دارند، آن ها اگر در رستوران غذاهای پروتئین دار بسیاری وجود داشته باشد، به اندازه نیاز بدن خود از آن استفاده می کنند.

  دانشمندان معتقد هستند که آرامش و آگاهی که یوگا در بدن به وجود می آورد بدن را در مقابل اضافه وزن ایمن می کند.

  یکی از ورزش های مفید برای کاهش وزن طبق تحقیقات یوگا است

  در منزل وعده های خود را صرف کنید

  در پاسخ به سوال چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم جالب است بدانید که افرادی که از غذاهای خانگی استفاده می کنند لاغر تر هستند.

  درست کردن غذا پروسه ‌ای بسیار لذت بخش است، اگر زمان کافی برای آشپزی را ندارید،  به شما توصیه می ‌کنیم که از غذاهایی که پخت آن ها سریع انجام می شود استفاده کنید.

  زمان توقف در خوردن را رعایت کنید

  معمولاً افراد در یک زمان از غذا خوردن سیر می شوند؛ آن ها با نشستن بر سر سفره وسوسه‌ شده؛ لقمه های بیشتری را بر می دارند.

  این کار بسیار اشتباه است سعی کنید بشقاب خود را کاملاً تمیز کرده و قاشق چنگال را کنار بگذارید، این موضوع نکته ای است که یکی از افراد آن را رعایت نمی کنند.

  آدامس نعنایی بجوید

  برای جلوگیری از خوردن میان وعده ها از آدامس های نعناعی تند استفاده کنید، استفاده از غذاهای تند این آدامس ها باعث می شود که طعم غذاها را زیاد احساس نکنید.

  برای غذا خوردن ظرف های کوچک استفاده کنید

  افرادی که از بشقاب های ۱۲ اینچی استفاده می کنند معمولاً چاق ‌تر از افرادی هستند که از بشقاب های ۱۰ اینچی استفاده می کند.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم  در پاسخ به این سوال باید بگویم که حجم بشقاب باید به گونه ‌ای باشد که افراد را ترغیب کند که کمتر غذا بخورند، استفاده از بشقاب کوچک به صورت روزانه از وارد شدن ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری به بدن جلوگیری می کند.

  استفاده از بشقاب کوچک به صورت روزانه از وارد شدن ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری به بدن جلوگیری می کند

  از قاعده ۲۰-۸۰ استفاده کنید

  جالب است که بدانید افراد که در آمریکا زندگی می کنند تا زمانی که به طور کامل سیر نشوند دست از غذا خوردن نمی‌ کشند، اما مردم اوکیناوا از یک قاعده بسیار موثر برای غذا خوردن استفاده می کنند؛ این قاعده ۲۰-۸۰ است. آن ها وقتی که حدود ۸۰ درصد سیر می شوند دست غذا خوردن برمی ‌دارند، به این عادت به زبان محلی مردم اوکیناوا ” هارا هاجی بو” می گویند. هر فردی اگر ۲۰ درصد کمتر غذا بخورد مطمئناً از وزن ایده آل تری برخوردار می شوند.

  از سس قرمز به عنوان طعم دهنده استفاده کنید

  افراد معمولاً عادت دارند که از سس مایونز برای غذاهای خود استفاده کنند؛ در صورتی که سس قرمز کالری و چربی کمتری نسبت به سایر سس ها دارند.

  از غذاهایی که گوشت ندارند استفاده کنید

  افرادی که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات دارند بهتر می توانند وزن خود را به حد تعادل برسانند. استفاده زیاد از گوشت و پروتئین باعث اضافه وزن و انواع بیماری می شود.

  به شما توصیه می‌ کنیم که از غذاهایی مانند سوپ عدس که سرشار از سبزیجات است استفاده کنید.

  چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم باید بدانید که برای لاغری حتماً باید کالری بسوزانید اگر حدود ۱۰۰ کالری در روز بسوزانید مطمئناً حدود ۱۰ کیلو در سال وزن کم می کنید.

  استفاده از غذاهای بدون گوشت راه دیگر لاغر شدن افراد است

  به رستوران های مطمئن بروید

  معمولاً سالن های غذاخوری و رستوران ها غذاهای پرچربی را برای مشتریان خود ارائه می دهند، اما ما به شما توصیه می کنیم که در رستوران به روش خود غذا بخورید، سعی کنید از بشقاب‌های کوچک که مناسب بچه ها هستند استفاده کنید.

  غذای خود را با یک نفر دیگر به صورت شراکتی بخورید. پیش غذایی سبک و بی کالری سفارش دهید. در کنار غذا حتماً از سالاد سبزیجات بهره بگیرید.

  ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه بدون رژیم غذایی لاغر شویم ” پاسخ دهیم، اگر شما هم تا به حال سعی کرده اید که لاغر شوید و تجربه خاصی دارید، می توانید که زیر همین مطلب نظرات پیشنهادات و تجارب خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. در پایان شما سپاسگزاریم که ما را همراهی کردید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا