چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم

نکات بسیاری درباره شخصیت افراد کاریزماتیک وجود دارد، مطمئناً در دنیا افراد معمولی از انرژی و شخصیت این دسته از افراد استفاده می ‌کنند و آن ها را مورد تحسین قرار می دهند. بی شک این دسته از افراد برای دیگران بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند.

جالب است بدانید که این شخصیت اکتسابی است و در بدو تولد با انسان متولد نمی شود، بنابراین می توان این مهارت را به مرور زمان شخصیت کاریزماتیک ساخت، این کار مستلزم تمرین های روزانه است.

راه های افزایش میزان کاریزماتیک شخصیت

۱. به اعصاب خود مسلط باشید

اگر می خواهید شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید ابتدا باید بدانید که افراد کاریزماتیک در صحبت های خود بسیار آرام هستند، آن ها شخصیتی عصبی ندارند.

چیزی که باید به آن توجه کنید این است که مدیریت اعصاب کاری دشوار است، اما ترفندهایی وجود دارد که می تواند این کار را راحت تر کند. با آرامش اعصاب اعتماد بنفس افراد بالا می رود با این کار یک قدم به شخصیت کاریزماتیک نزدیک خواهید شد.

۲. با توجه کامل به صحبت های دیگران گوش کنید

نحوه تعامل و صحبت کردن با دیگران برای تشکیل دادن یک شخصیت کاریزماتیک بسیار مهم است؛ در راستای فکر کردن به شخصیت کاریزماتیک ابتدا باید بدانید که چگونه با دیگران برخورد کنید.

مطمئناً چیزی که افراد را به شنیدن علاقمند می کند گوینده است. برای داشتن چنین شخصیتی ابتدا باید با قصد و نیت فهمیدن و درک کردن به سخنان دیگران گوش کنید. به دست آوردن این مهارت مستلزم تمرین و تکرار است، بنابراین در صحبت های روزمره این نکات را رعایت کنید.

خوب گوش دادن به صحبت های دیگران خصوصیت دیگری برای افزایش کاریزمای شخصیت است

۳. گفت و گوهای خود و طرف مقابل را مرتبط کنید

” چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم ” در پاسخ باید بدانید که باید مکالمه ها و گفت و گو های خود را با دیگران مرتبط کنید. به زبان ساده صحبت کنید و از قصه هایی استفاده کنید که از نظر دیگران شما یک فرد متوسط هستید.

تلاش کنید که از کلمات و نکاتی بهره ببرید که سایرین نیز از آن ها استفاده می کنند. پیدا کردن یک وجه تشابه می تواند افراد را به یکدیگر مرتبط سازد.

۴. احساسات خود را بیان کرده و درباره آن با دیگران صحبت کنید

اگر درباره احساسات خود در مواقع مورد نیاز صحبت کنید، در صحبت های شما قدرت بیان کلمات و انرژی کاملاً مشهود می شود. اگر موضوع  مورد بحث برای شما خسته کننده باشد مطمئناً سطح انرژی شما نیز کاهش پیدا می کند.

زمانی که افراد درباره احساسات خود با دیگران صحبت می کنند، سطح انرژی شما بیشتر می‌ شود. بیان احساسات و در میان گذاشتن آن با دیگران باعث از بین رفتن احساس ترس و عصبانیت می شود.

جالب است بدانید که این موضوع به صدای افراد احساس متقاعد کنندگی می بخشد، افراد را معمولاً به حمایت شما بر می انگیزد.

۵. در زندگی دیگران تاثیر گذار باشید

” چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم ” در پاسخ به این سوال باید بدانید که افراد کاریزماتیک که در زندگی دیگران تاثیرگذار هستند و زندگی آن ها را بهبود بخشیده و غنی می کنند.

وقتی که خالصانه به یک شخص پیشنهاد کمک می کنید، او نیز مطمئن از شما در آینده حمایت و پشتیبانی خواهد کرد. معمولاً تمام افراد از کسی که تنها به منافع خود فکر می‌ کند فراری هستند و دوست دارند که با کسی که شخصیتی خودبین و مغرور دارد معاشرت کنند.

سعی کنید بیشتر از چیزی که از افراد دریافت می کنید به آن ها ببخشید، بعد از مدتی می بینید که همان فرد انرژی فوق العاده ای را به زندگی شما می بخشد ، با این کار چند قدم به رسیدن به یک شخصیت کاریزماتیک نزدیک خواهید شد.

یکی دیگر از راه های افزایش کایزما تاثیرگذار بودن در افزایش کیفیت زندگی دیگران است

۶. حس شوخ طبعی خود را تقویت کنید

به شما توصیه می کنیم که اگر می‌ توانید دیگران را بخندانید و توانایی شاد کردن دیگران را دارید حتماً از آن استفاده کنید.

یکی از ویژگی های افرادی که شخصیت کاریزماتیک دارند این است که با استفاده از حس شوخ طبعی همراه با دیگران هستند، بنابراین شوخ طبعی خود را تقویت کنید تا بتوانید جای بیشتری را در دل دیگران برای خود باز کنید.

۷. با موقعیت‌ های مختلف کنار بیایید

” چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم ” در پاسخ به این سوال باید بدانید که داشتن اعتماد به نفس بالا به داشتن ویژگی های کاریزماتیک بسیار کمک می کند. همین طور داشتن ویژگی وفق دادن خود با محیط نیز شرایط را برای کاریزماتیک بودن مهیا خواهد کرد.

سعی کنید اخبار گرایش هایی که درباره صنعت از خود را بروز کنید. اگر از چیزی اطلاع ندارید می توانید آن را از دیگران بپرسید.

افراد ترجیح می‌ دهند که تخصص خود را برای شما توضیح دهند؛ بنابراین برای این کار تنها باید از آن ها سوال بپرسید و در تمام شرایط در کنار آن ها قرار بگیرید.

۸. نام افراد را به خاطر داشته باشید

جالب است که بدانید افرادی که نام آن ها را می دانید، بیشتر به سمت شما جذب می شوند. این موضوع باعث می ‌شود که آن ها نسبت به شما احساس دوست داشتنی بودن و مهم بودن را داشته باشند. نام یک فرد شیرین ترین صدا در دنیا برای او است. به هیچ عنوان برای موقعیت های تجاری و شخصی تفاوت قائل نشوید؛ نام افرادی که با آن ها ملاقات می ‌کنید را به یاد داشته باشید.

افراد کایزماتیک برای افزایش کایزمای خود نام افراد زیادی را در ذهن خود به خاطر می سپارند

۹. خود را علاقه مند نشان دهید

” چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم ” در پاسخ باید بگوییم که افراد کاریزماتیک می ‌توانند به صورت خالص آن علاقه خود را به دیگران ابراز کنند. این دسته از افراد مانند آهنربا دیگران را جذب خود می کنند.

اگر شما هم بتوانید این خصوصیت را در خود تقویت کنید و بتوانید به صورت فعالانه علاقه و اشتیاق خود را به دیگران نیز بخشید ؛مطمئناً به راحتی می توانید با آن ها تعامل برقرار کرده و صحبت کنید.

این را به یاد داشته باشید که دقت کردن به صحبت ها و پرسش درباره نیازهای آن ها باعث دلگرمی می شود. اگر این کار خالصانه و درست انجام شود به یکی از فاکتورهای کاریزماتیک دست پیدا خواهید کرد.

۱۰. سوالات خود را مطرح کنید

معمولاً تمام افراد در دنیا دوست دارند که درباره شخصیت و زندگی خود صحبت کنند، بنابراین اگر بتوانید فعالانه به سخن های آن ها گوش کنید و درباره شخصیت و زندگی آن ها کنجکاوی کنید، برای آن ها شخصیتی قابل اعتماد را شکل می دهید.

سعی کنید در ذهن خود یک بازی سرگرم کننده به راه بیاندازید و سوالاتی را که متداول است در ذهن خود از افراد بپرسید و منتظر پاسخ آن ها باشید. برای این کار می توانید دامنه واژگان خود را گسترش دهید؛ استفاده از کلمات جذاب و جدید نیز در تشکیل این شخصیت به شما بسیار کمک می کند.

ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم ” پاسخ دهیم، اگر شما هم درباره این موضوع نظر، پیشنهاد و یا تجربه ای دارید می ‌توانید آن را با ما و سایر کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.