شیک اندیش » خانم ها بخوانند » غار تنهایی مردان – چرا مردان سکوت می کنند؟!

غار تنهایی مردان – چرا مردان سکوت می کنند؟!

غار تنهایی مردان یکی از پدیده های جالب و مورد توجه در رفتار اجتماعی مردان است. این پدیده به معنای رفتار سکوت و عدم ارتباط با دیگران توسط مردان است که در بسیاری از موارد می تواند به اختلالات روانی و اجتماعی منجر شود. در این مقاله به بررسی دلایل و عواملی که موجب ایجاد غار تنهایی مردان می شوند، پرداخته خواهد شد.

دلایل ایجاد غار تنهایی مردان:

۱. فرهنگ جنسیتی:
فرهنگ جنسیتی جامعه می تواند بر رفتار اجتماعی مردان و زنان تاثیر بسزایی داشته باشد. در بسیاری از جوامع، مردان به عنوان خودمانی، از نمایش احساسات خودداری می کنند و سعی می کنند تا در هر شرایطی، بیان احساسات خود را کمتر کنند. بنابراین، این فرهنگ جنسیتی می تواند به عنوان یکی از دلایل اصلی ایجاد غار تنهایی مردان باشد.

۲. فشارهای اجتماعی:
فشارهای اجتماعی نیز می تواند به عنوان دلیل دیگری برای ایجاد غار تنهایی مردان مطرح شود. بسیاری از مردان، به دلیل فشارهای اجتماعی، احساس می کنند که باید در تمام زمینه های زندگی خود، به عنوان یک پرفروش خوب، عمل کنند. در نتیجه، آنها به سمت خودباوری و احساس شکست می روند و سعی می کنند تا به تنهایی وارد غار شوند.

۳. نداشتن ارتباطات اجتماعی کافی:
یکی دیگر از دلایل ایجاد غار تنهایی مردان، نداشتن ارتباطات اجتماعی کافی است. در بسیاری از موارد، مردان به عنوان فردی تنها و بدون دوستان موثر، به شمار می روند. این امر می تواند به علت اختلافات جنسیتی، نداشتن مهارت های اجتماعی کافی، یا اختلالات روانی باشد.

عوامل موثر در ایجاد غار تنهایی مردان:

۱. نحوه تربیت:
نحوه تربیت یک فرد، می تواند به طور قابل توجهی بر رفتار او تاثیر بگذارد. بسیاری از مردان، به دلیل تربیتی که در خانواده خود دریافت کرده اند، احساس می کنند که باید در همه زمینه های زندگی خود، خود را کنترل کنند و احساسات خود را کمتر نشان دهند.

۲. شرایط اجتماعی:
شرایط اجتماعی نیز می تواند به عنوان عاملی در ایجاد غار تنهایی مردان مطرح شود. شرایطی مانند فشارهای اجتماعی، نداشتن شغل مناسب، وضعیت مالی نامطلوب، و اختلالات روانی می تواند موجب ایجاد غار تنهایی مردان شود.

۳. فرهنگ جنسیتی:
فرهنگ جنسیتی نیز می تواند به عنوان یکی از عوامل موثر در ایجاد غار تنهایی مردان مطرح شود. در بسیاری از جوامع، مردان به عنوان خودمانی، باید از نمایش احساسات خودداری کرده و در هر شرایطی، بیان احساسات خود را کمتر کنند.

نتیجه گیری:

غار تنهایی مردان یکی از پدیده های مهم در رفتار اجتماعی مردان است که بسیاری از عوامل و دلایلی را در پی دارد. در این مقاله، دلایل و عواملی که موجب ایجاد غار تنهایی مردان می شوند، بررسی شده است. به نظر می رسد که به منظور پیشگیری و درمان این مشکل، نیاز به ارتقای فرهنگ جنسیتی، ارتباطات اجتماعی بهتر، و پرورش سبک زندگی سالم و موسع در جامعه داریم.

 

او بسیار ساکت است. این چه معنی­ای می­ دهد؟

آیا فقط حال و حوصله ندارد؟… یا اینکه دارد چیزی را پنهان می­کند. اینکه این رفتار دمدمی مردانه و دیگر رفتارهایی از این نوع چه معنایی دارد را در ادامه بررسی می کنیم.

 

هنگامی که مرد زندگی شما ناگهان ساکت می­شود و به غار تنهایی می رود چه احساسی دارید؟

 

انگار او یک لحظه همان خود همیشگی و دوست داشتنی و بامزه­ اش است و لحظه­ای بعد ترجیح می­دهد تنها باشد. آیا همان لحظه فکر می­کنید که کار اشتباهی انجام داده ­اید که ناراحتش کرده است؟ یا اینکه فورا می اندیشدکه او چیزی را پنهان می­کند؟

 

هنگامی که با این نوشتار پیش می­رویم، از پاسخ­هایتان یادداشت برداری کنید، زیرا این کار می­تواند پیش ­بینی کند که در آینده ای نزدیک رابطه­ تان چقدر خوب یا بد پیش خواهد رفت.

 

غار تنهایی مردان چیست؟

 

برخی اوقات در مواجه با مشکلات و تصمیمات مهم زندگی مرد به درون غار تنهایی خود فرو می رود تا در خلوت خود بتواند مشکل یا مسئله را بررسی کند و نیاز به تمرکز و تنهایی دارد.

 

خانم‌ها در این مواقع باید بیشتر مراقب رفتارشان باشند و مزاحم تنهایی آقایان نشوند. اغلب اوقات خانمها وقتی متوجه این حالت مرد خود می شوند مدام از او سوال می پرسند تا علت بی حالی یا در فکر بودن او را متوجه شوند در حالی که این کار اشتباه ترین عکس العمل و خطرناک ترین رفتاری است که خانم ها انجام می دهند.

 

علائم به غار رفتن آقایان: به فکر فرو می‌روند، به یک جا خیره می‌شوند، مدام کانال‌های تلویزیون را عوض می‌کنند، مدام صفحه های روزنامه را ورق می زنند، کمی بی حوصله هستند، علاقه ای به مشورت ندارند و از تنها بودن بیشتر لذت می برند.

 

چرا مردان به غار تنهایی می روند؟

 

عوامل مختلفی وجود دارد که شایع ترین آن به شرح زیر است:

 

(۱)وقتی مرد باید درمورد مشکلش فکر کند و چاره پیدا کند

(۲) فعلا جوابی برای سوال مطرح شده ندارد

(۳) ناراحت یا زیر فشار است و باید تنها باشد تا چیزی نگوید که بعدا پشیمان شود

(۴) باید خودش را پیدا کند و مرز صمیمیت با شما را بفهمد! در این مورد آخر، معمولا مرد با عاشق پیشگی بیشتری از غارش برمی گردد و روابط به احتمال قوی حسنه تر می شود.

 

 

سکوت او چه معنای­ی نمی­ دهد:

 

حالا، در حقیقت برای زنان این طبیعی است که هنگامی که یک مرد ناگهان ساکت می ­شود کمی ترس داشته باشد. چون  زنان می­دانند که به چه دلایلی یک زن در برابر یک مرد سکوت پیشه می­ کند. وقتی که زن ساکت می شود، به این معنی است که از دست مرد خود عصبانی است. یا اینکه می­خواهد طرف مقابل احساس گناه و معذرت خواهی کند… یا اینکه دوست دارد از فکر اینکه چه اشتباهی از او سر زده است، اعصابش را خرد کند. به همین خاطر است که وقتی او ساکت می­شود، به راحتی فرض می­کند که او هم از دست او عصبانی است یا می­خواهد که زن معذرت خواهی کند… یا اینکه با زن وارد یک بازی ذهنی شده است!

 

و به عنوان یک نتیجه­ ی مستقیم، به آسانی احساس می­ کند صدمه دیدهاست  و به گونه ­ای واکنش نشان می­دهدکه حتی موقعیت را بدتر می­کند!

 

بگذارید من به شما بگویم، در نود درصد مواقع، وقتی که یک مرد سکوت می­کند، به آن دلیلی نیست که زن همان لحظه به آن فکر می­کند. و این به این معنی است که وقتی واکنش منفی و جبهه گیرانه­ ای نشان می­دهد، ممکن است زن در واقع در حال تخریت رابطه باشد. در همان لحظه و همان جا! بگذارید به شما بگویم چرا.

 

چرا مردان سکوت می کنند؟

چرا مردان سکوت می کنند غار تنهایی مردان – چرا مردان سکوت می کنند؟!

سکوت او واقعا چه معنایی می­دهد:

 

مردها به دلایل مختلفی ناگهان سکوت می­ کنند.

 

 هنگامی که یک مرد با زنی در ارتباط است، ساکت شدن او اغلب به این معنی است که دارد به آینده می­ اندیشد.

 

او به چیزهای “بزرگ­تری” در زندگی فکر می­کند.

 

او به تعهداتش، ازدواج، کودکانش، محل زندگی، امور مالی، سازگاری ( یا عدم سازگاری) شما و چیزهای بیشتری از این دست می­ اندیشد. و همه­ ی این­ها همزمان با هم مثل یک موج کشنده به او ضربه می­زنند.

 

پس او برای اینکه غرق نشود، به زمان احتیاج دارد که فکر کند. و این بازه­ ی “سکوت” می­تواند روزها و یا هفته ­ها به طول بیانجامد.

 

در زندگی یک مرد مجرد این قضیه حساس تر است، این زمان، زمان بسیار زیبا و در عین حال ترسناکی است. زمانی که او بالاخره می­نشیند و فکر می­کند: “آیا وقت این است که زندگی مجردی را کنار بگذارم و باقی زندگی­ ام را به این زن و خانواده­ ای که با هم خواهیم ساخت متعهد شوم؟!”

 

متاسفانه –این اتفاق اغلب می­افتد- این همان لحظه­ ای است که اکثر زن­ها اشتباه وحشتناکی مرتکب می­شوند.

 

کارهایی که در زمان سکوت او هرگز نباید انجام دهیم:

 

بعضی از زن­ها با سکوت ناگهانی مردشان، بلافاصله می­ هراسند، عصبانی می­شوند و یا اینکه به او شک می­کنند که چیزی را مخفی می­کند.

 

آیا می­توانید این سناریو را تصور کنید؟

 

 مرد سکوت می کند و زمانش را به دقت صرف تصور کردن زندگی­ اش می­کند. اینکه زندگی در کنار این زن چگونه خواهد بود. بعد ناگهان زن با سوال کردن درباره­ ی اینکه آیا او چیزی را پنهان می­کند یا نه، او را متوقف می­سازد.

 

فکر می­کنید که او چه احساسی خواهد داشت؟

 

اگر او از خودش می­پرسید “آیا این زن همان زن رویاهای من است؟” طغیان زن در برابر او باعث می­شود که بیاندیشد: “خوب… فکر می­کنم که نیست….!!” پس به جای انجام کاری که بعدها ممکن است از انجامش پشیمان شوید، من برای شما پیشنهاداتی دارم:

 

نکته ۱- اجازه ندهید که این قضیه شما را آزار دهد.

 

اکثر اوقات، لحظات سکوت او به شما مربوط نیست. اما اگر این اتفاق اغلب می­افتد یا مخصوصا به گونه­ ای مداوم و بگیر و نگیر ادامه دارد، این مشکلی است که باید به آن فکر کنید.

 

دقیقا چگونه به آن اشاره می­کنید؟ این پیشنهاد دوم من به شماست:

 

نکته ۲- محرک­ها را پیدا کنید.

 

بالاخره ، شما احتیاج دارید که بدانید دقیقا چه دلایلی برای سکوت او وجود دارد. چه چیزی موجب آن­ها می­شود؟ آیا ادامه پیدا خواهند کرد؟ آیا بدتر خواهند شد؟ تنها راه واقعی برای یافتن این پاسخ­ها این است که او خودش به شما بگوید. پس شما باید بیاموزید که به گونه­ ای با او صحبت کنید تا او سفره ­ی دلش را برایتان بگشاید، احساساتش را با شما شریک شود و در عمیق­ترین هراس­هایش به شما اعتماد کند. و به مراتب تنها راه واداشتن یک مرد به گشودن سفره ­ی دلش، این است که او را کاملا درک کنید- از درون و بیرون، از عمیق­ترین رازهایش تا محرک­های احساسی نهفته­ ی او، همه و همه.

 

اما مرد در غار تنهایی اگر به این نتیجه برسد که شما مناسب ترین گزینه برای مشورت هستید به شما روی خواهد آورد و بیش از اندازه به او گیر ندهید تا رابطه خراب نشود.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا