برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP چیست ؟ 

برنامه ریزی عصبی – کلامی
 • برنامه ریزی عصبی- کلامی | NLP چیست ؟

  برنامه‌ریزی عصبی-کلامی یا NLP به معنای پردازش زبان طبیعی است، که به کمک ابزارهایی نظیر الگوریتم‌های یادگیری ماشین و شبکه‌های عصبی، قادر به تحلیل، تفسیر و تولید زبان طبیعی است. این فناوری، در دنیای امروز شاید یکی از پرکاربردترین فناوری‌های هوش مصنوعی باشد، که در بسیاری از صنایع همچون بازاریابی، پشتیبانی مشتری، پردازش زبان، تحلیل داده‌ها و غیره استفاده می‌شود.

  برنامه‌ریزی عصبی-کلامی، به وسیله تحلیل روابط بین الگوهای زبانی و ساختار جملات، قادر به تشخیص معانی مختلف و نیز کنش‌های مختلف زبانی می‌شود. به عنوان مثال، برای پاسخ به سؤالات مشتریان در پشتیبانی، این فناوری قادر به تحلیل متن سؤالات و پیدا کردن پاسخ‌های مناسب است.

  NLP از تکنیک‌های مختلفی مانند استخراج اطلاعات، تحلیل احساسات، ترجمه ماشینی و غیره استفاده می‌کند. همچنین، با استفاده از این فناوری می‌توان به سادگی با دیگران از طریق ربات‌ها و یا برنامه‌های چت بات صحبت کرد و تعامل داشت.

  به طور خلاصه، برنامه‌ریزی عصبی-کلامی یکی از فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی است که به کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی و تکنیک‌های مختلف، قادر به پردازش زبان طبیعی و تحلیل دقیق متن‌ها است. این فناوری در صنایع مختلفی مانند بازاریابی، پشتیبانی مشتری، تحلیل داده‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  ویلیام جیمز می نویسد : بزرگ ترین کشف نسل من آن است که انسان ها می توانند با عوض کردن نگرش های فکری خود ، زندگی خود را متحول نمایند .

  برنامه ریزی عصبی کلامی (NLP) یک رویکرد به ارتباطات، توسعه شخصی و روان درمانی است که توسط ریچارد بندلر و جان گریندر در دهه ۱۹۷۰ در کالیفرنیا ایجاد شده است. اختراع کنندگان برنامه ریزی عصبی- کلامی ادعا می کنند که بین پردازش های عصبی (زبان عصبی)، زبان (زبان شناختی) و الگوهای رفتاری آموخته شده از طریق تجربه (برنامه ریزی) ارتباط وجود دارد . بندلر و گریندر همچنین ادعا می کنند که روش شناسی برنامه ریزی عصبی کلامی می تواند مهارت های افراد موفق را مدل سازی کند و به افراد امکان می دهد که این مهارت ها را بدست آورند.

  تاریخچه

  گرچه جان گریندر و ریچارد بندلر اغلب اعتبار بیشتری برای برنامه ریزی عصبی – کلامی دریافت می کنند، برنامه ریزی عصبی-کلامی در واقع توسط گروهی از افراد ایجاد شد که مشارکت های سازنده ای را ایجاد کردند. این گروه شامل کریستین و بندلر و همچنین فرانک پیکلیک، رابرت دیلتز، جودیت دلوزیر، لسلی کامرون، دیوید گوردون و دیگران است.

  در اوایل دهه ۱۹۷۰ در دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز این گروه روشنفکر تصمیم به کشف الگوهای ارتباطی خاصی که روان درمانگران برجسته از جمله میلتون اریکسون (روانپزشک معروف / هیپنوتراپیست)، ویرجینیا ساتیر (بنیانگذار سیستم های سیستماتیک خانواده) و فریتز پرلز (بنیانگذار گشتالت تراپی) را شا مل می شد گرفتند . با مشاهده مستقیم و تجزیه و تحلیل فیلم های ویدئویی، آنها توانستند الگوهای موثر ارتباطات افراد مذکور را شناسایی و به دیگران آموزش دهند.

  فرآیند مورد استفاده برای کشف جادو در ارتباطات تبدیل، مدل سازی نامیده شد. بسیاری مدل سازی را قلب و روح برنامه ریزی عصبی – کلامی می دانند. هنگامی که شما می دانید که چگونه می توانید مدل های مبتنی بر تخصص دیگران را ایجاد کنید، می توانید هر مهارت جدیدی را در شکل اساسی خود بیاموزید و یاد بگیرید.

  برنامه ریزی عصبی – کلامی چیست

  مجله روان شناسی امروز برنامه ریزی عصبی- کلامی را قویترین فناوری برای تغییر در قرن ۲۱ می داند.

  آنتونی رابینز می نویسد : با استفاده از NLP، فروش حرفه ای خود را از صفر آغاز کردم تا به بهترین مربی انگیزشی در جهان تبدیل شدم .

  برنامه ریزی عصبی- کلامی بخشی از علوم شناختی و روانشناسی رفتاری شناختی است. NLP روش ساختاری برای مشاهده حالت ذهن و بدن را آموزش می دهد، نقشه های ذهنی را نشان می دهد که چطور شکل می گیرند و چگونه می توان آنها را تغییر داد.

  Neuro: اولین حرف NLP کلمه است که بر نقش ویژه اعصاب در این علم تاکید دارد. عصب به نحوی است که سیستم عصبی از طریق پنج حسی، ذهن آگاه و ناخودآگاه و توابع شناختی اطلاعات از محیط را می گیرد.

  زبان شناختی: معنای این است که ذهن و بدن ما در زبان ما و ارتباطات غیرکلامی نشان داده می شود. زبان ابزاری است که ما برای دسترسی به کارهای درونی ذهن استفاده می کنیم. الگوهای زبان برنامه نویسی به ما می آموزد که چگونه به اطلاعات ناخودآگاه دسترسی پیدا کنیم که در غیر این صورت مبهم و غیر قابل شناخت باقی می ماند.

  برنامه ریزی: این به توانایی تغییر ذهن و بدن ما اشاره دارد. شما با توجه به برنامه های خود زندگی می کنید که شامل افکار، احساسات، واکنش ها، باورها و سنت های عادی است. برنامه نویسی اشاره می کندچگونه چنین برنامه هایی در ذهن ساختار یافته اند و با چگونگی دسترسی به آنها از طریق مکالمه (زبان)، به طوری که برنامه های قدیمی و رفتار ها را می توان تغییر داد. برنامه نویسی زبان شناختی، الگوهای ذهنی، عاطفی و رفتاری را تغییر می دهد . تعریف اخیر ریچارد بندلر از برنامه ریزی عصبی- کلامی به فرهنگ لغت آکسفورد اضافه شده است:

  برنامه ریزی عصبی کلامی یک مدل ارتباطات بین فردی است. این مدل عمدتاً مربوط به رابطه الگوهای رفتاری موفق و تجربیات ذهنی مخفی است. برنامه ریزی عصبی- کلامی یک سیستم درمانی مبتنی بر خودآگاهی، ارتباط موثر و تغییر الگوهای ذهنی، عاطفی و رفتاری است .برنامه ریزی عصبی- کلامی مطالعه رابطه بین ذهن، زبان ما و الگوهای رفتاری ما است. . NLP یک سیستم برای درک و استفاده از ارتباطات است که واقعا مهم است.مدتهاست که ثابت شده است که واژه ها حداقل جنبه ی معنی دار ارتباطات هستند و تنها ۷ درصداز معانی را بیان می کنند. اما ارتباطات غیر کلامی ۹۳ درصد دیگر ارتباطات را شکل می دهد .

  اکثر مردم متوجه نمی شوند که ارتباطات خیلی بیشتر از تعاملات بین مردم است. در ذهن و بدن شما یک جهان ارتباطی وجود دارد. زندگی درونی (ذهنیت)، نگرش و احساسات شما یک شکل فعال ارتباطی است.

  ارتباطات درونی کت و شلوار قوی برنامه ریزی عصبی کلامی است که ابتدا به عنوان مطالعه ساختار تجربه ذهنی شناخته شده است. این یک روش فانتزی است که می گوید NLP آنچه را که بین گوش های شما اتفاق می افتد را تجزیه می کند تا شما بتوانید با آن سازگاری داشته باشید

  ارتباطات داخلی از تصاویر، صداها و احساسات (مدل NLP VAKo) ساخته شده است. پیدا کردن آنچه که احساسات شما را به شما می دهد مهم است که کشف کنید که کدام تصاویر و صداها با احساس تنش همراه است. برنامه ریزی عصبی- کلامی یک کتابخانه وسیع از روشهای تغییر ذهنیت ما را پس از آنکه شناسایی کرد، ارائه می دهد.

  برنامه ریزی عصبی کلامی یک روش شناسی، مجموعه ای از ابزارها، مدل ها و تکنیک های برای کمک به یک فرد برای برقراری ارتباط بیشتر با خود و دیگران است. به طور خلاصه، برای مدیریت تفکر، احساسات، سخنرانی و رفتارهای خود به طریقی که به آنها خدمت می کند و هر کس دیگری را احترام می گذارد.

  برنامه ریزی عصبی – کلامی به مردم کمک می کند تا شیوه ای را که آنها فکر می کنند، رفتارمی کنند و با خود و دیگران ارتباط برقرار می کنند، برای غلبه بر مشکلات و رسیدن به برتری، تغییر می دهند. NLP مطالعه تعالی رفتاری و شناختی است. برنامه ریزی عصبی- کلامی به شما کمک می کند که ذهنیت خود را به کار ببندید تا تجربیات خود را به حداکثر برسانید و در داخل و خارج نیز اعتماد به نفس داشته باشید.

  NLP مطالعه تعالی است و از روش و تکنیک برای درک و بهبود ارتباط و رفتار مورد نظر استفاده می کند.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یک رویکرد رشد شخصی است که به ما کمک می کند تا کشف کنیم که چگونه از مغز خود برای موفقیت زندگی خود استفاده کنیم.

  برنامه ریزی عصبی-کلامی (NLP) یک رویکرد روانشناختی است که شامل تحلیل راهبردهای مورد استفاده افراد موفق و استفاده از آنها برای رسیدن به هدف شخصی است .

  مدل سازی، عمل و ارتباط موثر، عناصر کلیدی برنامه ریزی عصبی- کلامی هستند. اعتقاد بر این است که اگر یک فرد بتواند به نحوی که فرد دیگری یک کار را انجام دهد انجام دهد، فرآیند ممکن است کپی شود و به دیگران اطلاع دهد تا بتوانند این کار را انجام دهند.

  متفکرین برنامه ریزی عصبی- کلامی معتقدند که سلسله مراتب طبیعی یادگیری، ارتباطات و تغییرات وجود دارد. شش سطح منطقی تغییر عبارتند از:

  • هدف و معنویت: این می تواند دخالت در چیزی بزرگتر از خود، مانند دین، اخلاق، یا سیستم دیگری باشد. این بالاترین سطح تغییر است.

  • هویت: هویت فردی است که شما خود را درک می کنید و شامل مسئولیت های شما و نقش هایی است که در زندگی شما بازی می کنید.

  • باورها و ارزش ها: این سیستم اعتقاد شخصی و مسائل مربوط به شما است.

  • قابلیت ها و مهارت ها: اینها توانایی های شما و آنچه شما می توانید انجام دهید.

  • رفتارها: رفتارها اقدامات خاصی است که انجام می دهید.

  • محیط زیست: محیط شما بستر و افرادی که در اطراف شما هستند. این پایین ترین سطح تغییر است.

  هدف هر سطح منطقی، سازماندهی و هدایت اطلاعات زیر آن است. در نتیجه، ایجاد یک تغییر در سطح پایین ممکن است باعث تغییر در سطح بالاتری شود. با این حال، ایجاد تغییر در سطح بالایی نیز به تغییرات در سطوح پایینتر منجر خواهد شد،

  برنامه ریزی عصبی کلامی و یا NLP، راه های عملی را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید شیوه ای را که فکر می کنید، رویدادهای گذشته و زندگی خود را تغییر دهید.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی نشان می دهد که چگونه ذهنتان را کنترل کرده و در نتیجه زندگی خود را کنترل کنید. بر خلاف روانکاوی، که بر روی چرا تمرکز دارد، NLP بسیار عملی است و بر روی چگونه تمرکز دارد.

  کنترل ذهن: اصل پشت برنامه ریزی عصبی- کلامی

  علل افکار، احساسات و عواطف شما اغلب می تواند بسیار پیچیده باشد، مثلا نظرات یا باورهای والدین یا معلمان خود یا رویدادهایی که تجربه کرده اید. برنامه ریزی عصبی- کلامی نشان می دهد که چگونه می توانید این باورها و تأثیرات را کنترل کنید. با استفاده از تکنیک های ذهنی مانند تجسم، می توانید راه را برای فکر و احساس در مورد وقایع گذشته، ترس و حتی ترس ها را تغییر دهید. شما همیشه نمی توانید کنترل کنید چه اتفاقی می افتد، اما شما همیشه می توانید کنترل کنید که چگونه با آن برخورد کنید .

  قدرت باور

  آنچه شما باور می کنید می تواند بسیار قدرتمند باشد.اگر فکر می کنید بیمار هستید، احتمالا شما بیمارخواهید بود: پزشکان جادوگر از این روش برای قرن ها استفاده می کنند.

  تعیین هدف

  همه ما با اصول تنظیم هدف آشنا هستیم، اما برنامه ریزی عصبی – کلامی به برخی از بینش های جالب جدید می پردازد، تمرکز بر رضایت، و نه نارضایتی.

  تمرکز بر آنچه شما می خواهید، نه آنچه شما می نمی خواهید. شما همچنین باید در مورد چیزی که واقعا میخواهید فکر کنید.

  قدرت سوالات

  بندلر نشان می دهد که ذهن ما به طور فعال پاسخ به سوالات را دنبال می کند.بنابراین اگر شما از خودتان بپرسید چرا احساس می کنم خیلی بد است؟ ذهن شما جواب های زیادی را پیدا خواهد کرد و احساس بدتری خواهید داشت. با استفاده از NLP سوالات مناسب بپرسید، مثلا:

  • چرا می خواهم تغییر کنم؟

  • وقتی که من تغییر کرده ام زندگی چطور است؟

  • برای تغییر باید چه کاری انجام دهم؟

  سوالاتی مانند این به طور طبیعی منجر به چشم انداز مثبت تر می شود.

  برنامه نویسی عصبی- کلامی (NLP) به عنوان یک مدل از نحوه برقراری ارتباط با خود و دیگران آغاز شد. این مدل توضیح می دهد که چگونه اطلاعاتی را که از خارج به ما می رسد پردازش می کنیم. اعتقاد این است که “نقشه قلمرو نیست” و بنابراین بازنمودهای داخلی که ما در مورد یک رویداد خارجی انجام می دهیم، لزوماً رویداد نیست.

  رویداد خارجی از طریق کانال های ورودی حسی در می آید و فیلتر می شوند و ما رویداد را پردازش می کنیم. همانطور که ما رویداد را پردازش می کنیم، اطلاعات حذف شده، تحریف شده و عمومیت داده می شود .

  ما اطلاعاتی را که از حواس ما بر اساس یکی از پنج فیلتر وجود دارد حذف ، تحریف و تعمیم می دهیم. فیلترها شامل متا مدل ها، سیستم های اعتقادی، ارزش ها، تصمیم ها و خاطرات است.

  برخی برنامه ریزی عصبی – کلامی را به عنوان کدگذاری چگونگی انجام کار ها توصیف می کنند. مجموعه ای از تکنیک ها، استراتژی ها و الگوهای زبانی برای درک الگوهای بی اهمیت که ما در زندگی ناخودآگاه ایجاد می کنیم و الگوهای ذهنی، رفتاری و احساسی ما را تقویت و یا تغییر می دهندتا ما بتوانیم تبدیل به نسخه ای باهوش ترین و کامل تر از خودمان باشیم.

  NLP مجموعه ای بسیار موثر از ابزارهای روانشناسی برای: تغییر، انگیزش، موفقیت، توانمندسازی، نفوذ، تضمین و ارتباط است. تمام رفتارها و ارتباطات یک ساختار دارد، این تعریف به وسیله تمرکز مغز، یادگیری و تجربه، تعیین می شود. بر اساس این ساختار، NLP مجموعه ای از ابزارها را برای دستیابی به نتایج خاص مورد نظر، اثربخشی و انتخاب های بهتر در زندگی ارائه می دهد. برنامه ریزی عصبی – کلامی مطالعه عادت ها و استراتژی های پشت موفقیت و موفقیت است.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی معمولی و تحول آفرین

  برخی از تفاوت های کلیدی بین برنامه ریزی عصبی- کلامی اصلی و تحول آفرین وجود دارد. همانطور که NLP در طی دهه ۱۹۷۰ توسعه یافت، تمرکز بندلر و گریندر به طور فزاینده ای روی تکنیک های مستقل متمرکز شد که به درمان سریع برای تقریبا هر مشکل یا مشکل زندگی کمک می کرد. NLP به تدریج یک تجمع تکنیک ها به جای یک سیستم جامع روانشناسی، با تمرکز بر روی حال و آینده بدون توجه به تجربه فردی از گذشته شخصی و خانوادگی خود، تبدیل شد. این رویکرد بسیار موثر است .

  به جای نادیده گرفتن حقایق و تجربیات گذشته، برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین، برنامه های قدیمی را بازنویسی می کند که تجربیات گذشته خود را کنترل یا محدود می کند. به جای استفاده از تکنیک های مستقل که در خارج از بستر زندگی فرد قرار دارند، برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین متدولوژی NLP را به فرمت هایی تبدیل می کند که به طور خارجی تا حدودی شبیه روان درمانی است، اما مستقیم و قدرتمندتر است. متخصص برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین از رویکردهای مختلفی برای کشف اطلاعات در مورد تصمیمات و باورهای اصلی استفاده می کند که تا کنون به طور ناخودآگاه به منظور کاهش سلامتی مشتریان عمل می کند. سپس او می تواند در میان طیف وسیعی از روش های NLP برای پیاده سازی روند رفتار، اعتقاد و تجدید نظر هویت را انتخاب کند.

  برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین به مشتریان و دانش آموزان کمک می کند تا تجربه همراستا شدن با همه چیز را برای آینده خود و همچنین همه چیزهایی که در حال حاضر در راه رسیدن به آنها تجربه کرده اند، تجربه کنند. به جای غلبه بر محدودیت ها، که هدف اصلی NLP معمولی است، ما از یادگیری از شکست های ناگهانی گذشته و کاستی ها برای باز کردن یک مسیر صاف به سلامت و موفقیت آینده استفاده می کنیم. در برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین ما با جایی که ما هستیم، از آنجا که ما آمده ایم، کار می کنیم تا چیزهایی را تغییر دهیم تا نتایج خوبی که واقعا می خواهیم در جریان زندگی خود به طور طبیعی گسترش ببخشیم. نگرانی اصلی ما این است که با خودمان ارتباط برقرار کنیم، با دیگران ارتباط برقرار کنیم و با زندگی خود ارتباط برقرار کنیم.

  برنامه ریزی عصبی – کلامی تحول آفرین شامل تمام درخشش های پیش گامانه و قدرت برنامه ریزی عصبی – کلامی متداول است و فراتر از آن شامل عقلانیت و تحقق اهداف زمینه روان شناسی می شود.

  به گفته روزنامه روانشناسی امروز،”برنامه نویسی زبان شناختی (NLP)، مسلما قوی ترین علم رفتار در این سیاره است” . هزاران نفر از تکنیک های ساده خود برای کمک به خود و یا مشتریانشان از آنچه که آنها از زندگی می خواهند بیشتر استفاده می کنند.

  بسیاری برنامه ریزی عصبی- کلامی را راهنمای کاربردی مغز نامیده اند. چگونه می توان از مغز خود برای رسیدن به نتایج بهتر استفاده کرد و زندگی را به طریقی که ما آن را می خواهیم، ​​به دست آوریم. . برنامه ریزی عصبی- کلامی مجموعه ای وسیع و متنوعی از روش های برای برنامه ریزی مجدد نرم افزار ذهن را فراهم می کند. تکنیک های NLP به طور گسترده ای برای افزایش مهارت ها در زمینه هایی مانند فروش، استراتژی های کسب و کار، ورزش، آموزش و پرورش و سخنرانی عمومی و همچنین زندگی و مربیگری اجرایی استفاده می شود. NLP یک مهارت عملی است که به همه امکان می دهد تا ظرفیت خود را بدست آورند و به موفقیت بیشتر برسند. یکی دیگر از مزایای NLP توانایی خود در ارتباط با خود و ارتباط موثر با دیگران است.

  NLP می گوید که شما می توانید دقیقا همان کاری را انجام دهید که دیگران با نمونه گیری درست انجام داده و نتایج مشابهی به دست آورند. همچنین به ما می آموزد که اگر موفقیت های زیادی کسب کنیم، باید الگوی آن را بسازیم تا از آن برای موفقیت های دیگر استفاده کنیم

  NLP به شما کمک می کند که زندگی خود را به طریقی که می خواهید انجام دهید.این مدل به شما یک فرایند برای دستیابی به نتایج مورد نظر شما می دهد. NLP درک چگونگی فکر کردن و عمل مردم را فراهم می کند و بنابراین شما را قادر می سازد تا بر دیگران تاثیر بگذارید.

  کاربردهای برنامه ریزی عصبی- کلامی

  برنامه ریزی عصبی – کلامی راهی برای تغییر افکار و رفتار افراد است تا بتواند نتایج مطلوب را برای آنها به دست آورد. محبوبیت برنامه ریزی عصبی- کلامی یا NLP از زمان شروع آن در دهه ۱۹۷۰ گسترش یافته است. استفاده از آن شامل درمان فوبیاها و اختلالات اضطرابی و بهبود عملکرد محل کار یا شادی شخصی است.NLP را می توان برای توسعه شخصی، ترس و اضطراب استفاده کرد.NLP از تکنیکهای ادراک، رفتاری و ارتباطی استفاده می کند تا مردم را برای تغییر افکار و اعمال خود آسان تر کند.

  برنامه ریزی عصبی- کلامی یک روش مؤثر برای …

  – کاهش اضطراب، بیرون رفتن از ترس ها .

  – ارتباط با ذهن ناخودآگاه، ایجاد تغییرات قدرتمند در زندگی ما .

  – بهبود مهارت های ارتباطی، چگونگی یادگیری، نقطه انگیزه شخصی، روابط عمیق تر .

  – تغییر رفتار ناخواسته، و درک چرایی رفتارها و اعتقادات .

  بالاتر از همه، این یک نگرش … کنجکاوی در مورد خودمان، دیگران و زندگی است. تمایل و توانایی سوالاتی که واقعا در پشت موقعیت ها، رفتارها، باورها و غیره اتفاق می افتد – این ذهن کنجکاو، ماهیت اصلی NLP است .

  از دیگر زمینه های کاربرد برنامه ریزی عصبی- کلامی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  مربیگری و توانمندسازی: برنامه ریزی عصبی- کلامی موثرترین ابزار برای تغییر، انگیزه و بهبود خود در هر حوزه زندگی است. برنامه ریزی عصبی – کلامی در میان مربیان کسب و کار، زندگی و مشهور و به ویژه در اروپا، استرالیا و به طور فزاینده ای در سراسر جهان محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است که نتایج سریع و تغییرات پایدار عمیق در مشتریان تولید می کند.

  درمان: NLP مدلی برای ارائه ابزار برای افراد برای به دست آوردن کنترل بر ذهن، رفتار و احساسات خود می باشد. NLP در اصل بر اساس آثار است و توسط برخی از روانپزشکان با استعداد ترین زمان ما تایید شده است. NLP به خاطر اثربخشی آن در کمک به مردم برای مقابله با ترس و ترس ها شناخته شده است. مانند اضطراب و استرس، NLP می تواند فرآیند فکر را در پشت ترس اغلب “غیر منطقی” نشان دهد.

  رهبری: NLP ابزار قدرتمندی برای جمع آوری اطلاعات، نفوذ، تضمین، درک انگیزه مردم و ویژگی های کار آنها است.

  کسب و کار: NLP برای ابزارهای پیشرفته خود برای انگیزه، تضمین، ارتباطات کلامی و غیر کلامی شناخته شده است. NLP یک ابزار عالی برای درک افراد و راه های ارتباط آنها است. از لحاظ کسب و کار، یادگیری این نکات از مربی NLP به یک فرد کمک می کند که چگونه ارتباط برقرار کند و توانایی خود را برای همکاری و همکاری با همکاران، کارمندان و مدیران بهبود بخشد.

  آموزش: NLP شناخته شده است به آموزش برخی از قوی ترین ابزار برای افزایش یادگیری، حفظ و یادگیری مشکلات است. NLP همچنین ابزار ارزشمندی است که در مورد آموزش و روش های تدریس طراحی شده است.

  ورزش: NLP ابزاریی برای انگیزه، اعتماد به نفس و موفقیت شناخته شده است. این ابزار همچنین ابزارهایی را برای شناسایی استراتژی های (تفکر و رفتار) که ورزشکاران موفق دارند استفاده می کنند تا بتوانند به دیگران آموزش دهند.

  کاهش وزن: NLP ابزارهایی برای تغییر تفکر در اطراف غذا، گرایش، خوردن عاطفی و انگیزه ارائه می دهد.

  برنامه نویسی زبان شناسی تکنیک های بسیار مؤثر برای هر یک از موارد فوق است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

  بهداشت و سلامتی

  یکی از مهم ترین ایده های NLP، این است که ذهن و بدن به هم متصل هستند. برای مثال، هنگام ورزش، افراد انرژی مثبت ذهنی و فیزیکی را تجربه خواهند کرد. با بهبود روشی که ما در مورد جهان به آن فکر می کنیم، می توانیم سلامت و رفاه بدن خود را بهبود بخشیم.

  روابط

  روابط مبتنی بر ارتباطات است و مشکلات اغلب بوجود می آیند زمانی که افراد ارتباط برقرار نمی کنند یا بیان نمی کنند که چگونه احساس می کنند. NLP می تواند به یک فرد کمک کند تا از ارتباط برقرار کردن بیشتر آگاه شود.درک این می تواند به مردم کمک کند که دیگران ممکن است نظرات متفاوت داشته باشند. یک نظر اشتباه نیست یا درست است با تمرین NLP، تمرینکنندگان امیدوارند که با ایجاد مهارتهای همدلی، فرد بتواند روابط قوی و طولانی مدت ایجاد کند.

  توسعه شخصی

  توسعه شخصی برای حذف احساسات و الگوهای منفی و افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس. NLP همچنین دارای کاربردهای فراوانی در تنظیم هدف است.برای افرادی که از ترس و محدودیت خود رنج می برند، معمولا یک پزشک NLP را می بینند. تکنیک های استفاده شده می تواند به فرد کمک کند که عادت ها و باورهای قدیمی را از بین ببرد و فرصت های جدیدی به دست آورد. NLP در افزایش اعتماد به نفس فردی با آموزش دادن به آنها در تصمیم گیری بر اساس رویاهای خود موثر است، نه از ترس.

  آموزش برنامه ریزی عصبی – کلامی

  مردم به دلایل ذیل برنامه ریزی عصبی – کلامی را آموزش می بینند :

  دلایل شخصی

  – اعتماد به نفس بیشتر

  – کاهش استرس

  – روابط بهبود یافته

  – خلاص شدن از ترس، تعویق و محدودیت اعتقادات شوید

  – یاد گیری چگونگی برخورد با افراد دشوار

  – بدست آوردن استراتژی های یادگیری

  – مهارت در خواندن نشانه های غیر کلامی

  – افزایش آگاهی ناخودآگاه و حسی خود

  – انگیزه دادن و توانمند سازی

  – اصلاح رفتارهای ناخواسته خود و دیگران

  دلایل حرفه ای

  • یاد گیری چگونگی کمک به دیگران .

  • رهبری پیشرفته و مهارت های مدیریتی

  • درک رفتار / انگیزه های افراد

  • تنظیم بهتر هدف و موفقیت

  • مدیریت احساسات

  • مهارت های حل و فصل اختلاف

  • مزایای فروش و بازاریابی

  اضطراب و استرس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا