چه کتابی بخوانیم(مطالعه ۲۴ کتاب با ارزش که مطالعه آن ها توصیه می شود)

چه کتابی بخوانیم
 • آنچه در این مقاله می‌خوانید نمایش

  چه کتابی بخوانیم

  “چه کتابی بخوانیم؟” یک سؤال مهم و جالب است که برای خواندن کتاب، معمولاً ذهن ما را مشغول می کند. هر کسی سلیقه و علاقه‌های مختلفی در انتخاب کتاب دارد. برای مثال، بعضی از ما عاشق رمان های عاشقانه هستیم و برخی دیگر از ما علاقه زیادی به کتاب های تاریخی دارند.

  در هر صورت، برای انتخاب کتابی که برای مطالعه بخوانید، باید ابتدا به خوبی از علایق و نیازهای خود آگاه شوید. آیا می خواهید کتابی را بخوانید که بهترین داستان را برای شما روایت می کند؟ آیا می خواهید کتابی را بخوانید که به شما کمک می کند در زندگی خود بهتر عمل کنید؟ یا شاید می خواهید کتابی را بخوانید که به شما کمک می کند توانایی های شما را در زمینه های مختلف ارتقا دهد؟

  بعد از آنکه به خوبی از نیازهای خود آگاه شدید، می توانید با مشاهده نظرات و بررسی های دیگران درباره کتاب های مختلف، انتخاب خود را بهتر کنید. همیشه بهتر است از کسانی که علاقه زیادی به کتابخوانی دارند و کتاب های مختلفی را خوانده اند، نظر بگیرید و با انتخاب کتاب مناسب، از خواندن لذت ببرید.

  اگر تمامی که کتاب هایی که دیگران معرفی کردند را خوانده اید و کتابخانه واقعی و یا مجازی شما خالی شده است، به شما این نوید را می‌ دهیم که ۲۵ کتاب ارزشمند وجود دارد که هنوز آن ها را مطالعه نکرده اید در رویداد اصلیت لیستی از کتاب ها منتشر شد که برای خواندن و پر کردن لیست مطالعه افراد کافی است.

  ما در این مقاله می ‌خواهیم به سوال ” چه کتابی بخوانیم ” پاسخ دهیم ، اگر شما هم می‌ خواهید لیست این کتاب‌ ها را بدانید به شما توصیه می ‌کنیم که تا پایان ما را همراهی کنید.

  ۲۴ کتاب ارزشمندی که برای اولین بار باید مطالعه کرد

  ۱. داستان ندیمه نوشته مارگارت اتوود

  این کتاب یک رمان است که درباره ی آینده نزدیک صحبت می کند؛ داستان این کتاب درباره روی کار آمدن یک دولت مذهبی است که تنها تحت سلطه و پشتیبانی آقایان است.

  این داستان مضمونی وحشتناک دارد، محتوای این کتاب معرفی کننده زنان کشور گیلیاد است که تنها نقش همسر ، فرزند آور ، خانه دار، کارگر جنسی و یا کالای قابل معامله هستند.

  پاول تسنر پایه گذار PulpWork است به این موضوع معتقد است که زمانی که به مطالعه این رمان مشغول می شوید به فکر فرو رفته که آیا ممکن است این داستان چیز را درباره آینده به ما بگوید یا یک فانتزی است.

  ۲. خوک های نقره ای نوشته لیندزی دیویس

  مضمون این کتاب به این صورت کارآگاهی است، زمان این کتاب به روم باستان باز می گردد. پولیو گیل که یک مدیر بخش مهندسی صنایع است اعتقاد دارد تاثیر این کتاب به این صورت است که می ‌فهمید جرم فساد پلیس و مبارزان جرم واژه‌های جدید نیستند.

  کتاب خوک های نقره ای کتابی با ژانر کارآگاهی است

  ۳. نشانگر همه چیز نوشته الیزابت گیلبرت

  ” چه کتابی بخوانیم ” در پاسخ باید بگویم که  یکی از کتاب های پیشنهادی ما کتاب نشانگر همه چیز نوشته الیزابت گیلبرت است. این کتاب به صورت رمان است که روایتگر زندگی یک خانم فیلسوف است.

  این نویسنده در سال ۱۸۰۰ می زیست؛ این کتاب پنجره ای برای دیدن توسعه علم به عنوان یک کار در قرن ۱۹ است ، این کار با کنار آمدن با رویدادها و اتفاقات مختلف در زندگی کمک می کند.

  لارن سالن معتقد است که این کتاب برای افرادی که درباره تکامل دنیا کنجکاو هستند بسیار موثر است. این کتاب تجربه یک دانشمند است که بسیار موضوع را به زیبایی بیان کرده است.

  ۴. روح پنج قیراطی نوشته جیمز مک براید

  روح پنج قیراطی نوشته جیمز مک براید است؛ این کتاب درباره زمان ها و مکان های مختلف است که اتفاقات خارق العاده‌ای در آن صورت می گیرد.

  بر اساس گفته لیز های جک زمین شناس، افراد معمولاً تمایلی به رمان خواندن ندارند، ولی این مجموعه داستان کوتاه زمان های متفاوتی رخ می ‌دهد این کتاب بسیار خلاقانه و غنی است.

  ۵. شبکه آلیس نوشته کیت کوین

  کیسی براون معتقد است که زمانی که این کتاب را مطالعه می کنید، تاکید آن بر روی قهرمانان زن کاملاً قابل مشاهده است. این داستان در دو دوره زمانی اتفاق افتاده است، این دوره در بازه های زمانی جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم رخ داده است.

  ” چه کتابی بخوانیم ” مجموعه این کتاب درباره یک زن جاسوس است که کشور فرانسه توسط  نیروهای نازی اشغال شده است ، همین طور داستان های فردی نیز با این شخصیت ترکیب شده است؛ این کتاب از نظر محتوا بسیار عالی و خواندنی برای مخاطبان خواهد بود.

  ۶. داستان های شب برای دختران جسور ؛نوشته فرانچسکا کاوالو و النا فاویلی

  اگر شما هم بیشترین مطالعات خود را به همراه فرزندان انجام می دهید به شما توصیه می ‌کنیم که از این کتاب استفاده کنید. این کتاب توسط جورجیا لوپی به افراد توصیه شده است؛ بهترین کتابی که قبل از خواب می توان آن را مطالعه کرد داستان های شب برای دختران جسور است.

  این کتاب به خانم های جوان و مسن کمک می کند که بلند پروازی خود را بیشتر کنند، با این کار اعتماد به نفس آن ها بالا رفته و از مسائل کوچک و بزرگ اطراف الهام می گیرند.

  یکی از کتاب های مناسب برای خانم های جوان و مسن کتاب داستان های شب برای دختران جسور است

  کتاب های غیر داستانی

  ۷. یک عاشقانه مدرن؛ نوشته عزیز انصاری و اریک کلینبرگ

  بر اساس گفته های تهیه کننده، بازیگر و نویسنده این کتاب در مورد تجربه خانم ها در حالی بوده است که نائومی مک دوگال جونز معتقد است خواندن این کتاب برای افرادی که به داستان های عاشقانه علاقه دارند توصیه می شود.

  محتوای این کتاب تحریک کننده ی تاریخ عاشقی و اصرار به عشق و ازدواج است که فشارهای ناشی از ایده ها در حال حاضر را روی زندگی شخصی افراد و شریک زندگی شان روایت می کند.

  او به همه افرادی که در حال تشکیل یک زندگی عاشقانه هستند یا ازدواج کردند و یا این که تصمیم به این کار دارند توصیه کرده است که این کتاب را بخوانند.

  ۸. ای ژن نوشته جان توئینج

  ” چه کتابی بخوانیم  ” در پاسخ باید بگویم که  کتاب آی ژن نوشته جان توئینج را بهترین پیشنهاد است.

  بر اساس گفته رابیلوکس جاناتان این کتاب برای علاقمندان به تکنولوژی علی الخصوص والدین بسیار مفید است و همین طور این کتاب درباره نسل جدید بعد از سال ۱۹۵۵ به دیگران هشدار می دهد؛ معمولاً این افراد با تلفن همراه؛ اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی رشد کرده اند.

  نظریه ژان به این صورت است که کودکانی که بسیار درگیر رسانه‌ های اجتماعی شده اند نسبت به سایر همسالان خود کمتر است عصیانگر هستند این دسته از کودکان بیشتر تحمل کننده هستند بنابراین آمادگی بزرگسالی را ندارند.

  ۹. توپ را رها کن یا دستیابی به نتایج بیشتر با کمتر کار کردن نوشته تیفانی دوفو

  گریس کیم معمار درباره این کتاب می ‌گوید که این کتاب یک زندگی نامه شعار دهنده است که در آن از خانم ها انتظار می رود که در هر دو شغل تمام وقت خود به موفقیت دست پیدا کنند.

  شغل آن ها باید درآمد دار و بیرون از منزل باشد و شغل دیگر ان ها بدون درآمد و در داخل منزل است، این کتاب درباره انتظارات از زنان موفق است.

  کتاب توپ را رها کن نام کتاب دیگری است که توصیه می شود بخوانید

  ۱۰. قدرت لحظه ها یا چرا برخی از تجربه های خاص تاثیر فوق العاده دارند؛ نوشته چیپ و دن هیث

  ” چه کتابی بخوانیم ” توصیه ما کتاب قدرت لحظه ها است. محقق مدیریت دیوید بورکس اظهار می کند که این کتاب بر خلاف عنوان آن درباره نکات فنی لحظه ها نیست؛ بلکه درباره راهکارهایی است که یک تجربه و خاطره قوی را ایجاد می ‌کند و همچنین به افراد توصیه کرده است که برای برنامه ‌ریزی بهتر رویدادها را در کار و فعالیت شغلی خود و یا حتی در برنامه ریزی تجربی درباره خانه و خانواده به افراد بسیار کمک می کند.

  ۱۱. طلوع آتنا یا مردان چرا و چگونه باید زنان را راهنمایی کنند؛ نوشته جانسون و دیوید اسمیت

  این کتاب برای خانم های جاه طلب که بیشتر به الگوهای قوی نیازمند هستند مناسب است. یکی دیگر از کتاب های بسیار خوب برای مطالعه کتاب طلوع آتنا است.

  بر اساس گفته روزنامه نگار گری کارلسن زمانی که در حال نوشتن کتاب توقف و آزار جنسی و نابرابری جنسیتی بوده است با جانسون و دیوید اسمیت ملاقاتی داشته و دیدگاه های آن ها را مورد بررسی قرار داده است.

  نتایج آن به این صورت بود که این مسئله مشکل آقایان نیز هست. به شما توصیه می کنیم که این کتاب را حتما مطالعه کنید زیرا راهنمای فوق العاده ای برای آقایان است و به آن ها کمک می کند که با خانم ها چگونه برخورد کنند.

  ۱۲. سفر قهرمان ،نوشته مارین مرداک

  ” چه کتابی بخوانیم ” ما به شما کتاب سفر قهرمان را پیشنهاد می کنیم. مدافع آموزش کامل کار بل اظهار می کند که بیشترین داستان های موفقیت در زندگی توسط آقایان و درباره آن ها نوشته شده است.

  این کتاب به شما این قدرت را می ‌دهد که یک الگوی عمیق درباره مسیر خانم ‌ها موفق و چگونگی ادغام کردن نیروهای زنانه و مردانه در زندگی است.

  کتاب سفر قهرمان نام کتاب پیشنهاد بعدی ما به شما می باشد

  ۱۳. پایان جهان، نوشته پیتر برانن

  اگر به پایان دنیا بسیار می ‌اندیشید به شما توصیه می کنیم که کتاب پایان جهان  را مطالعه کنید و لارنس آلن اظهار می کند که این کتاب بیشتر برای افرادی که به انقراض های عمده در تاریخ و معنای آن برای آیندگان علاقمند هستند مفید است.

  تا حدودی می توان گفت که این کتاب یک سفرنامه است که داده های عینی به جامعه شناسی علوم را در بر خواهد داشت. مطالعه این کتاب  معنوی نگاه عمیق و چند وجهی از وضعیت دنیا را ارائه می کند و علاوه بر سرگرم کننده بودن این کتاب علمی نیست است.

  ۱۴. شکافی در خلقت یا ویرایش ژن و قدرت غیر قابل تصور و کنترل تکامل ؛نوشته جنیفر دوندا و ساموئل استرنبرگ

  ” چه کتابی بخوانیم ” در پاسخ ما کتاب شکافی در خلقت را پیشنهاد می ‌کنیم؛ نویسندگان این کتاب که یکی از آن ها کاشفان فناوری ویرایش ژن کریسپر و دیگری استرنبرگ شیمیدان بود که در کتاب خود نگاهی منحصر به فرد در زمینه تغییر علم توسط ژن است.

  پاول نوپفلر زیست شناس اظهار می ‌کند که این کتاب بسیار ساده و روان نوشته شده است که مخاطبان بسیاری با تمام سطح دانش می ‌توانند آن را مطالعه و درک کنند ؛ مطمئنا خواندن این کتاب بسیار لذت بخش خواهد بود.

  ۱۵. Fullproof ؛ نوشته برایان هیز

  دانشمند کامپیوتر راجر آنتون سن درباره این کتاب می گوید، زمانی که این کتاب را در یک کتابفروشی در در سانفرانسیسکو خریداری کردم نتوانستم از آن دور شوم؛ این کتاب را بسیار ستایش می کند و با استفاده از سودوکو،  منحنی های هیلبرت ، هرج و مرج عدد پی و … جنبه‌ های دیگر این کتاب را نشان می ‌دهد.

  ۱۶. طول جغرافیایی نوشته داوا سوبل

  این کتاب در حوزه تعیین دقیق طول جغرافیایی و پیشگیری از غرق شدن کشتی است. بر اساس اظهارات آلخاندرو سانچز الوارادو زیست شناس این مشکل بسیار مهم در قرن ۱۷ میلادی باعث شد که پارلمان انگلیس لایحه ای در باره طول جغرافیایی صادر کند.

  این لایحه طول جغرافیایی را حدود ۱۷۱۴ مشخص کرده اند؛ این لایحه به گونه ‌ای طراحی شد که برای فردی که این مشکل را حل می کرد حدود ۲۰ هزار پوند جایزه می گرفت.

  کتاب طول جغرافیایی نوشته داوا سوبل در حوزه تعیین دقیق طول جغرافیایی و پیشگیری از غرق شدن کشتی است

  ۱۷. گشت و گذار در حیات وحش، نوشته برن براون

  ” چه کتابی بخوانیم ” در پاسخ به این سوال به شما توصیه می کنیم که کتاب گشت و گذار حیات وحش را مطالعه کنید.

  بر اساس گفته گرچن کارلسون این کتاب درباره افسانه شجاعت است. اگر انسان بیش از حد تنها باشد به انزوا کشیده می شود. خواندن این کتاب باعث تجربه کردن کامل جامعه می ‌شود و برای افرادی که قصد تنهایی طولانی مدت را دارند بسیار مفید است.

  ۱۸. مرحله سوم زندگی ،نوشته دایساکو ایکدا

  بر اساس نظر پاول تسنر کتاب مرحله سوم زندگی توسط فیلسوف بودایی نوشته شده است و حول محور چالش ها و فرصت های پیر شدن می چرخد که به آن مرحله سوم زندگی می گویند.

  در این کتاب اشاره می شود که روزگار جوانی با پیر شدن نابود نمی شود ، اگر شکست را نپذیریم و یادگیری آموزش و رشد را با نگرش ‌های مثبت قبول کنیم می ‌توانیم مراحل زندگی را خوبی طی کنیم و از آن لذت ببریم.

  ۱۹. جادوگر اوز و سایر خودشیفتگان یا مقابله با رابطه یک طرفه در کار عشق و خانواده ؛ نوشته النور پایسون

  این کتاب مناسب افرادی است که توان مقابله با افراد خودشیفته را ندارند. محتوای ان کتاب سرشار از انگیزه است و رفتارهایی را که افراد خودشیفته از خود بروز می دهند را با جزئیات بیان می کند.

  بر اساس اظهارات سوزان رابینسون در این دنیا روز به روز میزان خودشیفتگی افراد بیشتر می شود ،خواندن این کتاب خالی از لطف نیست.

  ۲۰. قدرت معنی یا پیدا کردن رازهایی در دنیایی که درگیر شادی است؛ نوشته امیلی اسمیت

  ” چه کتابی بخوانیم ” در پاسخ به این سوال به شما توصیه می کنیم که کتاب قدرت معنی  را مطالعه کنید. بر اساس گفته گریس کیم این کتاب درباره چیزهای نادرستی است که افراد بر روی آن تمرکز می کنند ؛ برای درک بهتر نقطه تمرکز بهتر است که این کتاب را مطالعه کنید.

  ۲۱. مغز پنهان ؛ نوشته شانکار ودانتام

  بر اساس گفته های کیسی براون تعصب های ناخودآگاه چه نقشی می تواند در زمان خرید ؛ فکر کردن ؛ نظر دادن ؛ قضاوت دیگران و محکوم کردن داشته باشد؟ چیزهای بی ارزش بیشتر در زندگی افراد تاثیر گذار است. نویسنده این کتاب سعی کرده است که افرادی که آن را می خوانند با نقش تعصب ناخودآگاه آشنا شوند.

  همچنین بخوانید :
  نکات ضروری هنگام خرید فرش
  چه کتابی بخوانیم
  در کتاب مغز پنهان نویسنده این کتاب سعی کرده است که افرادی که آن را می خوانند با نقش تعصب ناخودآگاه آشنا شوند

  ۲۲. الکساندر همیلتون ؛ نوشته ران چرنو

  نمایش موزیکال این کتاب نیز وجود دارد به شما توصیه می کنیم که حتما این زندگی نامه را مطالعه کنید. بر اساس گفته های نینا فدرال زیست شناسی مولکولی این کتاب بیشتر برای افرادی موثر است که محیط سیاسی فعلی را به خوبی نمی ‌شناسند؛ این کار باعث شناخت بیشتر سیاست‌ها و مانورهای اطراف و ایجاد سیستم فعلی دولت است.

  ۲۳. گرسنگی یا شرح حال بدن من ؛ نوشته رکسان گی

  ” چه کتابی بخوانیم ” در پاسخ به این سوال به شما توصیه می کنیم که کتاب گرسنگی را مطالعه کنید. بر اساس گفته های کتی انیل دانشمند این کتاب بررسی زندگی یک زن سیاهپوست چاق است، به هیچ عنوان نمی توانید این کتاب را ترک کنید و حتماً در زمان خواندن تحت تاثیر قرار خواهید گرفت و یا به شدت خشمگین می شوید.

  ۲۴. زندگی با افسر نیروی دریایی ، نوشته جس ایتزلر

  اگر قصد موفقیت در در سال های آتی را دارید به شما توصیه می کنیم که حتما این کتاب را مطالعه کنید؛ شخصیت این داستان تصمیم گرفت که از یک افسر نیروی دریایی دعوت کند که به مدت یک ماه با او و خانواده‌اش زندگی کند و بعد از رژیم فیزیکی او پیروی کنند.

  بر اساس گفته های کشتی گیر حرفه‌ ای سابق مایک کینی این کتاب به افراد نشان می دهد که برای رسیدن به اهداف باید تلاش کنند و توانایی های بیشتری را در خود تقویت کرده و در راستای هدف به کار بگیرند.

  ما در این مقاله سعی کردیم به سوال ” چه کتابی بخوانیم ” پاسخ دهیم، پیشنهاد باید تجربه ای درباره خواندن کتاب ها دارید می‌ توانید آن را با موفقیت کاربران زیر همین مطلب به اشتراک بگذارید. در پایان از شما سپاسگزاریم که با ما همراه بودید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا