جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شیک اندیش » آکادمی کسب و کار » چطور با پول کم یک کسب و کار پر سود راه بیندازیم و از تمام رقبا پیشی بگیریم

چطور با پول کم یک کسب و کار پر سود راه بیندازیم و از تمام رقبا پیشی بگیریم

برای راه اندازی یک کسب و کار پر سود با پول کم باید از استراتژی های مناسب و متفاوت استفاده کنیم. اولین قدم این است که باید یک طرح کسب و کار دقیق و متناسب با منابع مالی موجود خود داشته باشیم. برای این منظور، باید با دقت ایده ها و نیازهای بازار را بررسی کنیم و به دنبال یک نیش تجاری مناسب و متمایز باشیم.

سپس، برای کاهش هزینه ها، می توانیم از راه هایی مانند اجاره یک فضای کوچک یا استفاده از خانه به عنوان محل کار استفاده کنیم. همچنین، برای کاهش هزینه های تولید، می توانیم از شرکت های تولیدی و توزیعی محلی استفاده کنیم تا مواد اولیه را به ما عرضه کنند.

برای جذب مشتریان، باید از روش های بازاریابی ارزان و موثر استفاده کنیم. برای مثال، می توانیم از رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده کنیم. همچنین، می توانیم با مشارکت در نمایشگاه های محلی و حضور در بازارهای محلی، محصولات و خدمات خود را به مشتریان نشان دهیم.

همچنین، برای موفقیت در کسب و کار، باید به ارتباط با مشتریان توجه کنیم و با ارائه خدمات خوب و حل مشکلات مشتریان، آنها را راضی و راضی نگه داریم. این موضوع باعث می شود تا مشتریان به دلیل خدمات و محصولات خوب شما، به شما وفادار مانند و به دوستان و آشنایان خود ارجاع دهند.

از این روش ها و استراتژی ها برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید تا با هزینه کمتر، عملکرد بهتری داشته باشید و از تمام رقبا پیشی بگیرید. موفقیت برای راه اندازی کسب و کار پرسود به معدار تلاش و هوشمندی که در طرح راه بیندازی استفاده می کنید بستگی دارد.

همیشه در نقطه اصلی فیلم، جایی که قهرمان داستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند یک اتفاق می افتد که به کل مسیر زندگی اش تغییر می کند و در پرده آخر فیلم ما شاهد موفقیت او هستیم.

 

اگر مثل قهرمان فیلم ها دقیقا در مهمترین نقطه داستان زندگی ات هستی؛ یعنی جایی که احساس می کنی مشکلات رو سرت خراب شدند، این مقاله همان دقیقه ای از فیلم است که سرنوشتت را تغییر می دهد.

 

در این مقاله من تکنیک شمشیر زنی و شکست مشکلات کسب و کار را یاد خواهم داد و تو کافیست همت و تلاش داشته باشی تا تمام این موانع را به راحتی از سر راه برداری.

 

خیلی خوب بیا قدم به قدم شروع کنیم.

قبل از اینکه مقاله را شروع کنیم باید بدانی در شرایط فعلی تنها را برنده شدن این است که کسب و کارت را وارد دنیای آنلاین کنی چرا که در این حالت مخاطبین بسیار بیشتری با آن آشنا می شوند و درنتیجه مشتریان بیشتری خواهی داشت حتی اگر کسب و کار پرورش شتر مرغ داری در یک روستا دور افتاده و ناشناخته داری!

 

اصول و ریزه کاری های راه اندازی کسب و کار در دنیای آنلاین:

طبیعتا همه می دانیم قدم اول خرید هاست و دامنه است اما سوال اینجاست که نام دامنه را باید چطور انتخاب کنیم؟

دامنه ای که انتخاب می کنی قطعا برند آنلاین ات خواهد شد پس بهتر است آن را طوری انتخاب کنی در ذهن ماندگار شود.

برای انتخاب نام دامنه صحیح بهتر است موارد زیر رعایت شود:

 1. نام برند راحت در دهن بچرخد.
 2. تا جایی که ممکن است گویای نوع فعالیت و هدف برند باشد.
 3. نوشتار آن ساده باشد (ساده بودن با کوتاه بودن متفاوت است)
 4. دامنه .com نسبت به .ir ,.net , ,org بهتر است.
 5. مشابه به اسم و نام برند مشهور دیگر نباشد.

 

برای اینکه این موضوع را راحت تر درک کنیم بیا همین نام اثرگذاری را بررسی کنیم.

هدف و فلسفه کاری من در دل این شعار خلاصه می شد “کمک می کنیم در این بازار پر از رقابت، از “یکی مثل همه” تبدیل شوی به “یکی مثل هیچکس”” در واقع فرد را تبدیل به اثرگذارترین نفر در حوزه کسب و کارش کنیم از همین روی تصمیم گرفتم نام اثرگذاری را انتخاب کنم که هم به لحاظ نوشتاری ساده است و هم اینکه خیلی ساده و سریع در ذهن ماندگار می شود.

زمان انتخاب نام دامنه بین “اثرگذاری” و “تاثیرگذاری” دو به شک بودم به همین خاطر سعی کردم از چند نفر سوال کنم تا ببینم کدام یکی را می توانند راحت تر تلفظ کنند.

بصورت کلی دامنه .com از سایر دامنه ها مناسب تر است اما اگر دامنه های دیگر را انتخاب کردید مشکلی پیش نمی آید.

نکته مهم بعدی که عموما هم اشتباه می کنند این است که به هیچ عنوان سعی نکن از نام دامنه هایی که مربوط به برندهای مطرح و مشهور است استفاده کنی چرا که در ذهن مخاطب تو به عنوان یک کپی کار نقش خواهی بست. تصور کن به جای اثرگذاری، نام برند را دیجی مشتری یا دیجی تبلیغ نویسی و یا… می گذاشتم. چه حسی بهت دست می داد؟

 

حوزه کسب و کارت چقدر خواهان و مخاطب دارد؟

 

مخاطب پول یک کسب و کار را می سازد!

اگر حوزه ای که انتخاب می کنی خواهان یا مخاطب زیادی نداشته باشد احتمالا خیلی زود احساس می کنی کسب و کارت جواب نمی دهد.

یکی از روش هایی که به راحتی می توانی متوجه شوی حوزه انتخابی ات خوب است یا نه، این است که به سایت آمازون مراجعه کنی و ببینی نام حوزه انتخابی ات در لیست دسته بندی کتاب ها قرار دارد یا خیر.

اگر در این لیست قرار داشت یعنی حوزه پر مخاطبی است و گرنه هیچکس کتابی در آن زمینه نمی نوشت.

 

اگر حوزه فعالیتت در این لیست بود که خیلی خوب است اما اگر نبود زیاد نگران نباش در ادامه همین مقاله استراتژی را یاد خواهم داد که بتوانی مخاطبین را جذب کنی.

بعد از اینکه کارهای اولیه از قبیل انتخاب نام برند و تشخصی پر مخاطب بودن حوزه را انجام دادی نوبت به مهمترین قسمت می رسد:

 

قلمت سرنوشتت را رقم خواهد زد:

 

در کسب و کار اینترنتی کسی که قلم خوبی داشته باشد می تواند با اطمینان جلو برود چون هر کسی مجذوب نوشته ها یا ویدیو هایش(متن ویدیو) خواهد شد.

اگر قلم خوبی داشته باشی می توان از این استراتژی ساده برای برنده شدن در حوزه کسب و کارت استفاده کنی:

 1. تاپیک یا موضوعی که در حوزه کاری ات در گوگل پر مخاطب است را پیدا کن.
 2. درباره همان موضوع بنویس اما کاربردی تر و جذاب تر. آن گاه خیلی سریع خواهی دید که چطور سیلی از مردم به سمت برندت حجوم خواهند آورد.

قلم خوب نه تنها در تولید محتوا به شدت نیاز است بلکه پیش نیازی برای تبلیغ نویسی خوب است.

در دوره مشاوره خصوصی بسیاری از شرکت کنندگان توانستند نتایج شگفت انگیزی را از همین طریق بسازند.

 

 

این فقط سه نمونه از ده ها نمونه است که باعث شد نه تنها محصولات بطور عالی در زمان بسیار کم فروش بروند.

نمونه های شگفت انگیزی دیگری داریم که توانستند با متن تبلیغ نویسی شده در گفتگو قرداد های ۴۳۰ میلیونی در سال ببندند.

بسیاری از افراد تصور می کنند قلم خوب فقط در نوشتن خلاصه می شود اما باید بگویم برای نوشتن هر متنی یا نوشتن فیلمنامه هر فیلم تبلیغاتی یا حتی نوشتن متن گفتگویی نیاز به قلم خوب است تا بتواند جریانی را شکل دهد.

مخاطبین در دنیای آنلاین گزینه های زیادی را برای انتخاب دارند دقیقا به مانند زمانی که چیزی را در گوگل جستجو می کنی و با هزاران یا میلیون ها نتیجه مواجه می شوی از بین این موارد سعی می کنی فردی را انتخاب کنی که محتوای کاربردی تر و جذاب تری را بیان ساده به تو ارائه دهد.

در هر حوزه کاری که باشی احتمالا رقیبان زیادی داری و از آنجایی که حوزه مشترکی با رقیبان داری شاید مطالبی را در سایت داشته باشی که به لحاظ موضوعیت با محتوای رقیبانت هم پوشانی داشته باشد در این زمان فردی که قلم بهتری داشته باشد، انتخاب مخاطب خواهد بود.

یکی از روش های بهتر کردن قلم، زیاد نوشتن است.

بسیاری از مردم صبر می کنند ابتدا قلم شان خوب شود و بعد شروع به راه اندازی کسب و کار آنلاین شان کنند و این در صورتی است که دقیقا باید عکس این کار را انجام دهند.

 

اگر سرمایه کمی داری، بهتر است تولید محتوا مستمر داشته باشی:

در پارت چهارم دوره غیر حضوری رایگان تیک تاک درباره استراتژی های موفقیت در کسب و کار صحبت کردم. می دانیم زمانی که سرمایه کمی در دست داشته باشیم نمی توانیم بودجه کافی برای تبلیغات اختصاص دهیم پس از این رو تولید محتوا تنها کلید موفقیت در این حالت خواهد بود.

حقیقت ماجرا این است:

 • یا ما پول زیاد داریم و زمان را می خریم.(تبلیغات)
 • یا ما زمان زیادی داریم با آن پول را می خریم.(تولید محتوا)

زمانی که بطور دائم محتوا با کیفیت و درجه یک تولید کنی، اعتماد مخاطبین به برند زیاد می شود چرا که هر روز آن ها با تو و برندت بیشتر آشنا می شوند و همچنین در عین حال تو راحت تر می توانی متوجه نیاز مخاطبین شوی در نتیجه محصول یا خدمات بهتری و پر طرفدار تری را نیز تولید خواهی کرد.

زمانی که نوبت به ارائه محصول و خدمات شود از آنجایی که شناخت کافی نسبت به برند دارند احتمالا خیلی سریع تر و راحت تر از هر حالتی آن را خواهند خرید

زمانی که نزدیک به ۳۰۰ تا ۵۰۰ محتوا درجه یک در سایت داشته باشی، دغدغه فروش نخواهی داشت البته به شرطی که مطالب کاربردی و با کیفیتی تولید کرده باشی.

در این زمان موضوعاتی از قبیل سئو و بهینه سازی سایت هم اهمیت شان را از دست می دهند چرا که در این حجم از تولید محتوا تو می توانی ترافیک بسیار زیادی را از گوگل وارد سایت کنی.

البته رعایت کردن اصول اولیه سئو می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. پیشنهاد می کنم افزونه yoast را روی وب سایت نصب کنی تا بطور صحیحی بیشتر تنظیمات سئو داخلی On Page انجام شود.

 

چه قالبی را باید انتخاب کنم تا تاثیر مثبتی در دید مخاطبینم داشته باشد؟

 

برای اینکه در انتخاب قالب راحت تر باشی باید ۲ سبک اصلی قالب های را بشناسی:

 1. قالب های چند منظوره
 2. قالب های مجله ای

 

قالب های چند منظوره: 

قالب هایی هستند که عموما دست فرد را در طراحی باز می گذارند و این امکان را می دهند که سایت شکیل و زیبایی داشته باشند. در عین حال امکاناتی نظیر بلاگ برای تولید محتوا می دهند.

قالب چند منظوره بالانس مناسبی بین طراحی و نوشتن را در اختیار فرد قرار می دهند.

برخی از معروف ترین قالب های چند منظوره:

 • انفولد
 • آوادا
 • امپرازا
 • دیوی
 • بریدج (پل)

 

قالب مجله ای:

تمرکز قالب های مجله ای فقط روی بخش تولید محتوا است و عموما ظاهرهای تکراری دارند. همانطور که از اسم این قالب ها پیداست برای مجله ها، روزنامه ها و انتشارات مناسب می باشند اما این دلیل بر این نمی شود که نتوان از آن ها استفاده کرد.

اگر در ابتدای کار هستی و تازه وب سایتت را راه اندازی کردی پیشنهاد می کنم قالب مجله ای انتخاب کن تا درگیر طراحی نشوی و بعد از مدتی که محتوای زیادی داشتی به سمت قالب چند منظوره کوچ کن.

برخی از قالب های مجله ای معروف که ظاهر قابل قبولی دارند:

 • روزنامه Newspaper
 • وکس
 • پابلیشر

اکر کار با این قالب ها را بلد نبودی کافی است یک جستجو ساده در یوتیوب کنی تا آموزش های قدم به قدمی که شرکت های سازنده تولید کرده اند را مشاهده کنی.

 

آیا با توجه به شرایط ایران باید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنم؟

 

پاسخ اینکه آیا باید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنیم هم بله است و هم خیر.

اگر برای افزایش مخاطب از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام استفاده کنیم خیلی هم خوب است اما اگر اساس کسب و کارمان را بر اساس شبکه اجتماعی خاصی بنا کنیم این کار کاملا اشتباه است و دقیقا مشابه ساخت خانه روی آب است.

هر آن امکان دارد آن شبکه اجتماعی تصمیم به بستن آن شبکه کند و اگر این کار را نکند احتمال اینکه در ایران بسته شود بسیار زیاد است دقیقا اتفاقی که برای تلگرام افتاد.

اما از بین شبکه های اجتماعی موجود در ایران، اینستاگرام بهترین انتخاب است چرا که کاربران ایرانی زیادی دارد و هر جا که کاربران زیاد باشند بهترین جا برای تبلیغ و یا تولید محتوا است اما به یاد داشته باش هسته اصلی کسب و کارت باید وب سایتت باشد چون همیشه ماندگار است.

 

چه نوع محتوایی برای شبکه های اجتماعی مناسب است؟

نوع تولید محتوا در شبکه های اجتماعی کاملا متفاوت با نوع محتوایی است که در سایت قرار می گیرد چرا بطور مثال کسی بدلیل بالا بردن دانش و آگاهی وارد اینستاگرام نمی شود. عموم مخاطبین در این شبکه ها دنبال سرگرم شدن هستند.

برای نمونه به دو پست زیر توجه کن و بگو اگر در اینستاگرام بودی روی کدام کلیک می کردی؟

 1. فرمول ۲۰ برابر سریع تر کردن زمان اجرای برنامه های جاوا
 2. شکستن صندلی احسان علی خانی در برنامه ماه عسل!

احتمالا گزینه دوم. چرا؟

چون سرگرم کننده تر است.

همین حس را مخاطب در شبکه اجتماعی دارد از این رو باید سعی کنی در عین آموزش مخاطب را سرگرم نیز کنی.

اگر هم احساس می کنی این کارها مدیوم تو نیست می توانی خیلی ساده از شبکه اجتماعی چشم پوشی کنی و وقت و انرژی ات را صرف تولید محتوا در سایتت کنی.

نکته مهمی که در موفقیت کسب و کار آنلاین نقس بسازیی دارد این است که روی اصل تمرکز کنی و نه چند تا تکنیک. تداوم در این کار تعیین کننده برنده میدان خواهد بود.

قیمت مشاوره شیک اندیش

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا