دوست واقعی(۸ مورد از مهم ترین خصوصیات دوست حقیقی)

دوست واقعی
 • ویژگی دوست واقعی

  ویژگی دوست واقعی شامل چندین عامل است که به مجموعه ای از ویژگی ها و رفتارهایی اشاره می کند که یک شخص را به عنوان یک دوست واقعی متمایز می کند. این ویژگی ها عبارتند از:

  ۱. صداقت: دوست واقعی باید صادق باشد و بدون هیچگونه پوششی از احساسات و نظرات خود صحبت کند.

  ۲. اعتماد: دوست واقعی باید قابل اعتماد باشد و بتوانید به او به عنوان یک نفری که می توانید به او اعتماد کنید، اطمینان کنید.

  ۳. حمایت: دوست واقعی باید در همه موارد به شما حمایت کند و در هر شرایطی که با شما روبرو می شود، در کنار شما باشد.

  ۴. احترام: دوست واقعی باید احترام به شما داشته باشد و به نظرات و ایده های شما گوش بدهد.

  ۵. همدلی: دوست واقعی باید همیشه برای شما در دسترس باشد و در هر موقعیتی که شما به کمک او نیاز دارید، آماده باشد کمک کند.

  ۶. قبول کردن: دوست واقعی باید شما را به عنوان فردی با نقاط ضعف و قوت خود قبول کند و در هر شرایطی که با شما روبرو می شود، با شما باشد.

  ۷. ارتباطات: دوست واقعی باید با شما ارتباطات خوبی داشته باشد و بتواند با شما در هر شرایطی در تماس باشد.

  در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ویژگی دوست واقعی و اینکه چه عواملی موجب می شود صمیمیت بین دوستان زیاد شود بپردازیم.

   هر کسی یک دوست صمیمی دارد که نسبت به بقیه دوستان به او نزدیک تر است، در واقع عواملی وجود دارد که شخص به یک دوست واقعی و حقیقی تبدیل می شود، در ادامه با ما باشید تا جزئیات یک دوست واقعی را نسبت به دوستان  معمولی دیگر بیان کنیم.

   به طور کلی رابطه دوستی جزء روابطی است که افراد برای پایدار بودن و پیشرفت آن تلاش می کنند. پیدا کردن دوست کار سختی نیست ولی یافتن دوست واقعی کار دشواری می باشد، دوست واقعی در شادی ها و مشکلات در کنارتان است و هنگامی که در سختی ها و غم ها هستید شما را  تنها نمی گذارد، با وجود پدر، مادر و دیگر اعضای خانواده افراد به یک دوست واقعی نیاز دارند تا اوقات فراغت شان را  در کنار او بگذرانند.

  دوستان واقعی هیچ وقت از همدیگر ناراحت نمی شوند و به خاطر یک اشتباه یا خطا از یکدیگر نمی رنجند و روابط خود را قطع نمی کنند.

  دوستان واقعی باید اشتباهات همدیگر را به طور کامل از یاد ببرند و به خاطر آن ها خوبی ها را زیر پا نگذارند بنابراین باید همیشه کار های درست و مثبت همدیگر را به یاد داشته باشید، تا به خاطر یک خطای کوچک روی آن ها چشم های تان را نبندید.

   ویژگی دوست واقعی بسیار زیاد است، در زیر چند مورد از این خصوصیات را برای شما بیان می‌کنیم؛

  چند مورد از خصوصیات دوست واقعی

  همیشه خوبی دوستش را می خواهد:

   در واقع یک دوست واقعی همیشه برای دوستش بهترین ها را می خواهد و به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های او حسودی نمی کند بلکه آن را تشویق می کند تا کارهایش را به درستی انجام بدهد.

  از او پشتیبانی می کند:

  هنگامی دوست واقعی مشخص می شود که در برابر مشکلات پشت شما باشد و تمام تلاشش را انجام بدهد که از غم و مشکلات شما کاسته شود.

  صادق بودن وی:

   یکی از ویژگی دوست واقعی صادق بودن او است، دوست واقعی تمام سعی اش این است که دوستش را به راه راست هدایت کند و او را از انجام کارهایی که برای او مضر است و منفعتی ندارد باز می دارد، به طور کلی خیرخواه دوستش می باشد.

  صداقت دوست یکی دیگر از مهمترین خصوصیات یک دوست واقعی می باشد

  هیچ وقت دوستش را به غلط قضاوت نمی کند:

   در واقع دوست واقعی باید دوستش را همانطور که هست قبول داشته باشد و تمام اخلاق های خوب و بد آن را می پذیرد همچنین سعی نمی کند که شخصیت او را تغییر بدهد.

  به سخن های دوستش گوش می دهد:

   یکی دیگر از ویژگی دوست واقعی این است که به حرف‌های دوستش گوش می دهد، در مواقعی که او  درد و دل دارد یا می‌خواهد راجع به مشکلاتش با دوستش صحبت کند دوست واقعی باید با جان و دل به حرف های او گوش بدهد و سعی کند او را آرام کند یا برای مشکلات وی کاری انجام بدهد.

  قدر دوستش را بداند:

   در واقع یک دوست واقعی، دوستش را به تمامی اعضای خانواده‌اش معرفی می کند و برای او ارزش زیادی قائل است همچنین قدر او را می داند و او را به عنوان جزئی از زندگی اش قرار می دهد.

  رازدار بودن او:

   یکی از مهمترین ویژگی دوست واقعی این است که رازدار باشد، دوست واقعی هیچ وقت از نقطه ضعف های دوستش  سوء استفاده نمی کند و رازهای او را در قلبش نگه می دارد، یکی از عواملی که باید در روابط دوستی حفظ شود حریم خصوصی یکدیگر است یک دوست واقعی این عامل را رعایت می کند و در کارهای دوستش فضولی نمی کند.

  دوست واقعی هیچ وقت از نقطه ضعف های دوستش سوء استفاده نمی کند و رازهای او را در قلبش نگه می دارد

  پشت سر دوستش غیبت نمی کند:

   دوست واقعی هیچ وقت نزد بقیه دوستان یا کسانی دیگر پشت سر دوستش غیبت نمی کند و بدی های او را نمی گوید.

    فراموش نکنید که داشتن یک دوست واقعی و وفادار مانند یک گنج می باشد، بنابراین سعی کنید که در انتخاب دوست خود دقت زیادی به کار ببرید چرا که خیلی از افراد هستند که فکر می کنند دوست شان یک دوست واقعی است ولی بعد از مدتی می فهمند که برای او حقه و کلکی سوار کرده است و تمام این مدت راجب دوست شان اشتباه فکر کرده بودند پس باید کاملأ هوشیار باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا