۳ راه برای افزایش مهارت های فردی: چگونه زندگی خود را تغییر دهیم؟

افزایش مهارت های فردی
 • ۳ راه برای افزایش مهارت های فردی: چگونه زندگی خود را تغییر دهیم؟

  افزایش مهارت های فردی ۳ راه برای افزایش مهارت های فردی: چگونه زندگی خود را تغییر دهیم؟

  چکیده مطلب

  آیا در انجام کارهای جدید پس از یک هفته شکست می‌خورید؟ آیا تداوم یک تغییر در زندگ برای شما نشدنی است؟ افزایش مهارت های فردی موضوعی است که اگر به دنبال رسیدن به موفقیت هستید باید حتما آن را کسب کنید. در این نوشته شما خواهید آموخت که چگونه در سه گام بتوانید هر تغییر مثبتی را در زندگی خود بوجود بیاورید و مهارت های فردی خود را افزایش دهید.

  احتمالا قصد این را دارید که تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و افزایش مهارت های فردی را در برنامه خود در نظر دارید. شاید تابحال چندین کتاب توسعه و افزایش مهارت های فردی را خوانده باشید و یا چند نصیحت از دوستان و آشنایان خود بدست آورده باشید و یا برنامه دقیقی برای تغییر در سبک زندگی خود را بعد از سفر تفریحی بعدی خود قصد اجرایش را دارید.

  شما کاملا به خودتان اطمینان دارید و هیجان زده هستید تا تغییر جدید را در زندگی خود ببینید و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. حتی تصور آن‌ها لبخند بر لبان شما می‌نشاند و احتمالا با خود می‌گویید که امسال فوق العاده خواهد بود.

  همیشه سعی می‌کنیم مهم ترین تغییرات را از هفته جدید، از سال جدید ایجاد کنیم. شاید با رسیدن آن زمان‌ها نیز باز نتوانیم تغییری را بوجود بیاوریم. همیشه لیستی رویایی می‌نویسم که بعد از مدتی حتی نگاه کردن به آن برای شما خنده دار خواهد بود. مثلا برنامه بدنسازی روزانه و یا شروع کسب و کار جدید و بزرگ.

  خب مشکل کار  در افزایش مهارت های فردی کجاست؟

   

  آیا احمقانه است که چنین برنامه های مهم و بزرگی در لیست خود داشته باشید؟ البته که نه. ایده هایی که به ذهن شما خطور می‌کنند می‌توانند عملی شوند و از صدای درونی شما نشات می‌گیرند که می‌تواند براساس حس غریزی شما شدنی باشند.

  برای افزایش مهارت های فردی، مشکل بیشتر افراد این هست که می‌خواهند تمام برنامه‌ها و اهداف خود را به یک باره عملی کنند و این باعث سردرگمی و ناامید شدن آن‌ها می‌شود. مثلا اگر کارمند شرکتی هستید و ساعات کاری ۹ صبح تا ۵ عصر را در شرکت می‌گذرانید و مسئولیت های خانواده نیز بروی دوش شما است احتمالا نخواهید توانست رویای امپراطوری بیزنس خود را بسازید. اما می‌توانید چند کار کوچک در راستای رویای خود انجام دهید مثلا چند ارتباط جدید را بوجود بیاورید و بیزنس پلن کسب و کاری که در نظر دارید را تهیه کنید.


   

  یا اگر می‌خواهید بگونه ای تمرکز داشته باشید که بیشتر مثبت و خوشحال باشید چندین کتاب در زمینه های موفقیت و انگیزشی بخوانید، همچنین از تاییدات مثبت همیشه استفاده کنید، یوگا انجام دهید و از نوشیدنی های الکلی کاملا دوری کنید (زیرا الکل مانع فعالیت هورمون دوپامین، هورمون شادی می‌شود.) فقط دوباره این نکته را در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در راستای افزایش مهارت های فردی، تمامی کارهایی که گفته شد را به یکباره به برنامه خود اضافه کنید.

  اما ناامید نشوید. فقط کمی به خود استراحت دهید. مانند زمانی که می‌خواهید بدوید باید کمی بدن خود را گرم کنید.

  در ادامه سه نکته که به شما خواهیم گفت نه تنها مهارت های فردی شما افزایش می‌یابد همچنین می‌توانید به سوی رویاهای خود قدم های موثر و واقعی بردارید:

  ۱.یک تغییر را انتخاب کرده و آن را ساده کنید

   

  اگر به تغییر به گونه ای نگاه می‌کنید که زندگی شما را دگرگون می‌کند سعی کنید فقط یک تغییر کوچک انتخاب کنید که سریعا به آن دست پیدا می‌کنید. به این صورت شما سردرگم نخواهید شد و خودتان را در تله شکست قرار نخواهید داد زیرا فقط یک تغییر عملی را در نظر گرفته اید. مثلا اگر قصد آن را دارید که وزن خود را کاهش دهید فقط سعی کنید از غذاهای فست فود کمتر استفاده کنید و یا بعضی مواد غذایی مضر را کمتر مصرف کنید.

  مقالات مرتبط:  ۶ روش طلایی تکنیک مدیریت زمان که زندگی شما را متحول می کند

  در پژوهشی که بروی افراد چاق انجام شد، از آن‌ها خواسته شد در ۴ دسته با رژیم غذایی مختلف قرار بگیرند تا بفهمند کدام رژیم غذایی بهتر است. بعد از مدتی همه افراد به یک اندازه کاهش وزن پیدا کردند. هیچ رژیم غذایی از آن یکی بهتر نبود و هدف این بود که کاهش وزن اتفاق بیفتد و افراد کمتر غذا بخورند. خب پس چه رژیم غذایی بهتر است؟ رژیم غذایی ساده تر.

  بعضی وقت‌ها یک تغییر کوچک تفاوت بزرگی را بعد از چند هفته ایجاد می‌کند. برای یک ماه و بیشتر یک تغییر کوچک اما موثر در زندگی خود بوجود بیاورید تا نتیجه آن را ببینید.

  ۲. برای افزایش مهارت های فردی، عادات جدید ایجاد کنید

  طبق تحقیقاتی که در مرکز PsychCentral انجام شده است پژوهشگران متوجه شدند به طور میانگین برای ایجاد یک عادت جدید ۶۶ روز تداوم نیاز است و البته بعضی عادات کوچکتر مانند یادداشت کردن لیست کارهای روزانه دو هفته زمان می‌برد. پس اگر می‌خواهید در زندگی خود تغییر بلندمدت و دائمی ایجاد کنید از همین امروز با یک تغییر کوچک شروع کنید و برای دوماه آن را ادامه دهید.

  در راستای افزایش مهارت های فردی، حتی با سختی که در راه با آن مواجه هستید بعد از مدتی شما به آن موضوع عادت خواهید کرد و فرد جدیدی با عادات جدیدی خواهید بود. اگر شما یک عادت جدید را بوجود بیاورید. احتمالا عادات دیگر را براحتی ایجاد خواهید کرد.

  ۳. برنامه خود را مجددا بررسی کنید

  مثلا اگر می‌خواهید کاهش وزن پیدا کنید و برای مدتی هست که دیگر غذاهای پرکالری و فست فود نمی خورید حالا وقت آن رسیده که عادت جدیدی را به برنامه خود اضافه کنید، مثلا خواب به میزان کافی و سحرخیز بودن. به تدریج اهداف بزرگتری را برای خود در نظر بگیرید.


   

  یا مثلا اگر می‌خواهید برنامه نویس متبحری شوید شاید باید ساعاتی از روز را فدای یادگیری برنامه نویسی خود کنید. سعی کنید با حذف کارهای بیهوده، زمان بیشتری را به کارهایی که علاقه دارید اختصاص دهید تا افزایش مهارت های فردی را در زندگی خود شاهد باشید. همیشه باید اولویت های خود را انتخاب کنید و سعی کنید انتخاب های درستی نیز داشته باشید. بین تماشای فوتبال و برنامه نویسی هرکدام را انتخاب کنید اولویت شما را نشان می‌دهد.

  نتیجه گیری

  وقتی صحبت از توسعه و افزایش مهارت های فردی می‌شود همه ما علاقه مند هستیم که به یک‌باره نتایج عالی را ببینیم. اما این موضوع را فراموش نکنید که تغییر عادات مهم‌تر است و باید برای تبدیل شدن به فردی که می‌خواهید باشید زمانی را صرف تغییر عادات خود کنید تا رویای شما به واقعیت تبدیل شود و کاملا ارزشش را دارد. مطمئن باشید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  images

  اولین جلسه مشاوره

   

  قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

  قیمت اولین جلسه مشاوره 179,000 تومان

  روز
  ساعت
  دقیقه
  ثانیه
  اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

  هیچ نظری وجود ندارد

  پیمایش به بالا