سوالات قبل از ازدواج (دانستنی های قبل از ازدواج)

سوالات قبل از ازدواج

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که در زندگی یک فرد گرفته می‌شود. برای اینکه این تصمیم به درستی گرفته شود و بعد از ازدواج مشکلاتی پیش نیاید، باید به بررسی مواردی همچون شخصیت، اهداف، انتظارات و موقعیت مالی و… توجه شود. پاسخ به سوالاتی که قبل از ازدواج باید پرسید، می‌تواند به شما در گرفتن تصمیم صحیح کمک کند. در ادامه به بررسی این سوالات می‌پردازیم:

1. آیا سبک زندگی شما با هم تطابق دارد؟
اگر سبک زندگی شما و شریک زندگیتان با هم تطابق نداشته باشد، ممکن است بعد از ازدواج با مشکلاتی مواجه شوید. برای مثال، اگر شما یک فرد کارمند هستید و همسر شما بیشتر از شما به کارهای خانگی علاقه دارد، ممکن است در آینده برای شما مشکلاتی پیش بیاید. بنابراین، با هم صحبت کنید و بررسی کنید که سبک زندگی شما با هم تطابق دارد یا نه.

2. آیا اهداف شما با هم تطابق دارند؟
هماهنگ کردن اهداف شخصی و حرفه‌ای همیشه مسئله‌ای بسیار حساس بوده است. قبل از ازدواج، باید بررسی کنید که شما و همسرتان در چه زمینه‌هایی اهداف مشابهی دارید و در کدام زمینه‌ها تفاوت دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوید.

3. آیا شما و همسرتان به هم احترام می‌گذارید؟
احترام به یکدیگر، یکی از مهمترین مواردی است که باید در هر رابطه‌ای رعایت شود. قبل از ازدواج، باید بررسی کنید که آیا شما و همسرتان به هم احترام می‌گذارید یا نه؟ اگر شما به یکدیگر احترام نمی‌گذارید، ممکن است در آینده با مشکلاتی پیش بیاید.

4. آیا شما و همسرتان به هم اعتماد دارید؟
اعتماد به یکدیگر، یکی دیگر از موارد مهمی است که باید در هر رابطه‌ای رعایت شود. قبل از ازدواج، باید بررسی کنید که آیا شما و همسرتان به هم اعتماد دارید یا نه؟ اگر شما به یکدیگر اعتماد ندارید، ممکن است در آینده با مشکلاتی پیش بیاید.

5. آیا شما و همسرتان در مورد مسائل مالی به هم اتفاق دارید؟
مسائل مالی همیشه مسئله‌ای حساس در روابط است. قبل از ازدواج، باید بررسی کنید که آیا شما و همسرتان در مورد مسائل مالی به هم اتفاق دارید یا نه؟ اگر شما به یکدیگر در مورد مسائل مالی اتفاق دیده نمی‌شوید، ممکن است در آینده با مشکلاتی پیش بیاید.

6. آیا شما و همسرتان در مورد مسائل دینی به هم اتفاق دارید؟
مسائل دینی همیشه مسئله‌ای حساس در روابط است. قبل از ازدواج، باید بررسی کنید که آیا شما و همسرتان در مورد مسائل دینی به هم اتفاق دارید یا نه؟ اگر شما به یکدیگر در مورد مسائل دینی اتفاق دیده نمی‌شوید، ممکن است در آینده با مشکلاتی پیش بیاید.

با پاسخ به این سوالات، می‌توانید به اطمینان بیشتری در انتخاب شریک زندگی خود برسید. همچنین، این کار به شما کمک می‌کند تا بعد از ازدواج با مشکلات کمتری مواجه شوید.

 

از نامزد خود به شدت رنجیده ام به زودی قرار است عروسی کنیم نمی دانم چه کار کنم؟

جواب: اگر دلخوری ها و کینه هایی که از یکدیگر وجود دارد برطرف نشود دردساز خواهد بود و قبل از ازدواج سعی کنید اختلافات دوران نامزدی را رفع کنید.

سوالات قبل از ازدواج

من سعی دارم در این مقاله به سوالات قبل ازدواج و پرسش هایی که در اکثر مشاوراتم مراجعین از من می پرسند و دغدغه ی ذهنی خیلی از جوانانی است که در شرف ازدواج هستند، پاسخ دهم. امیدوارم ازدواجی موفق داشته باشید.

بزرگترین وظیفه ما در دوران نامزدی چیست؟

جواب: ۱- به جای خوش و بش های رایج سعی کنید به اهداف آینده تان بیندیشید.

۲- عمیقانه به رفتارها و گفتارهای یکدیگر توجه کنید و هیچ نکته ای را با خوش بینی و ساده انگاری از نظر دور ندارید.

۳- با ظرافت و درایت به حرکات و عکس العمل های همسر آینده تان چشم بدوزید تا مبادا امر مهمی از نظرتان دور بماند.

۴- دوران نامزدی دوران بالندگی شکوفایی و بروز خلاقیت هاست. اگر این دوران به آماده سازی و مسئولیت پذیری نینجامید فایده ای نخواهد داشت.

۵- خو گرفتن به خلق و خوی همسر آینده و شناخت ویژگی های روحی و روانی خود و همسر

در چه صورتی زوجین باید قبل از اقدام به بارداری به مشاوره ژنتیک مراجعه کنند؟

جواب: در صورت وجود سابقه بیماری های وراثتی در خانواده زن یا مرد نظیر تالاسمی هموفیلی و یا به دنیا آمدن نوزاد ناقص الخلقه سابقه مرگ داخل رحمی و ازدواج های بالاتر از ۳۵ سال.

دانستنی های قبل از ازدواج

آفت های دوران نامزدی کدام است؟

جواب: ۱- مقایسه همسر آینده با دیگران و پیدایش پشیمانی و دلسردی، به این افراد توصیه می شود:

دل آرایی که داری دل درو بند                              دگر چشم از همه عالم فرو بند

۲- دخالت دیگران که اغلب افراد حسود در آن نقش اساسی دارند.

۳- عدم توجه به والدین و خود را یکسره وقف همسر آینده کردن که گاهی موجب دل آزردگی والدین خواهران و برادران می شود.

۴- با هم بودن زیادی که اگر افراط شود موجب بروز دلخوری های قبل از ازدواج می شود.

آیا والدین حق دارند که فرزندان خود را در کودکی نامزد یکدیگر بکنند؟

جواب: خیر این کار ها دیگر قدیمی شده و هیچ پدر و مادر حق ندارد به جای فرزندش تصمیم بگیرد.

امروز به همگان ثابت شده است که ازدواج فامیلی غلط است در چه شرایطی این ازدواج را جایز می دانید؟

جواب: قبل از ازدواج آزمایش های ژنتیکی دقیقی باید صورت بگیرد. در خانواده های آنها نمونه هایی از ناهنجاری ها که ناشی از ازدواج فامیلی است وجود نداشته باشد.

نمونه مشاوره ازدواج

من و پسر عمویم تصمیم گرفته ایم ازدواج کنیم و آزمایش های مخصوص را هم داده ایم همه جواب ها منفی بوده و خودمان توافق کرده ایم ازدواج کنیم و مشکلات احتمالی آن را هم قبول کرده ایم. آیا این کار درست است؟

جواب: اگر همه آزمایش ها خوب بود و در فامیل شما هم زمینه عقب ماندگی ذهنی یا سایر بیماری ها ی ناشی از ازدواج فامیلی مشاهده نشده باشد توکل به خدا کرده و ازدواج کنید.

فاصله بین تولد فرزندان باید حداقل چند سال باشد؟

جواب: بهترین گزینه ۲ تا ۳ سال پیشنهاد شده است مگر اینکه شرایط اقتصادی یا شغلی همسران این امکان را فراهم نکند.

بهترین سن حاملگی چه زمانی است؟

جواب: بهترین سن برای بارداری بین ۲۲ تا ۳۰ سالگی است و از آن به بعد تا ۳۵ سالگی توصیه می شود.

images

اولین جلسه مشاوره

 

قیمت اصلی جلسه مشاوره 249,000 تومان

قیمت اولین جلسه مشاوره 79,000 تومان

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
اگر در رابطه ات دچار مشکل شده ای و نمی دانی چطور باید آن را به ازدواج ختم کنی یا این که چطور تکلیفت را مشخص کنی یا رابطه را بهبود ببخشی می توانی از مشاوره شیک اندیش استفاده کنید.

مقالات مرتبط

هیچ نظری وجود ندارد

پیمایش به بالا